Gaśnie jak się wrzuci na luz :(

21 Mar 2007, 23:08

Na początku chciałem wszystkich przywitać. 8)
Jestem nowy na tym forum i mam nadzieje że znajdą się osoby które będą mogli mi pomóc.

Mój problem jest następujący:
Posiadam samochód Daewoo Nexia 1,5 OHC.
Posiadam w nim gaz od 3 lat i w ostatnim czasie (jakiś może rok) ma dziwne wachania.
Czasami bo nie zawsze, gaśnie mi jak spuszczam nogę z gazu.
Wymieniam filterek dość często.
Może to parownik?? ale wolałbym nie, bo to dość droga zabawa :(
Co do firmy gazu to nie jestem w stanie powiedzieć, kiedyś mi mechanik mówił ale naprawdę nie pamiętam.

Bardzo bym był wdzięczny za pomoc w rozwiązaniu mojego problemu.
Pozdrawiam
kogutos
Nowicjusz
 
Posty: 8

22 Mar 2007, 10:27

Ale kiedy to trochę na parownik wskazuje; Jeśli przebieg instalacji jest znaczny, np 80tys, to membrany mogą być już nieco zesztywniałe; to z kolei ma wpływ na niedomykanie zaworka gazu, którego nadmiar powoduje gaśnięcie silnika. Przy okazji filtr powietrza, kable WN itp. :D
Nie wiedzieć - też radość!
malken
Aktywny
 
Posty: 250
Miejscowość: Poznań

22 Mar 2007, 16:05

W sumie to na tym gazie zrobiłem jakieś 90tyś :oops: Mechanik mówił mi że można wymienić membrane kupując zestaw naprawczy za 160-180zł +robocizna, ale on osobiście nie zaleca tego robić tylko wymienić cały parownik za 280zł+robocizna.
Filtr powietrza i przewody wymieniam regularnie.
Przypomniała mi się nazwa mojego gazu, o ile mnie pamięć nie zawodzi to nazywa się Tomasseto.

Czy taka wymiana zestawu naprawczego jest trudna??? i czy to w ogóle można samemu zrobić???
kogutos
Nowicjusz
 
Posty: 8

22 Mar 2007, 18:49

Wymianę menbran i czyszczenie reduktora można zrobić samemu; pozostaje ryzyko właściwego ustawienia "naprężenia" membran.
Nie polecam takiej wymiany robić samemu bez odrobiny wiedzy technicznej.
Propozycja wymiany całego reduktora jest korzystna choćby z tego względu, że nie wiadomo, na jakiej jakości membrany trafisz w zestawie naprawczym. Cena wydaje się trochę wysoka. Sprawdź na Allegro; jest dział LPG w motoryzacji.
Nie wiedzieć - też radość!
malken
Aktywny
 
Posty: 250
Miejscowość: Poznań

22 Mar 2007, 23:33

Zestaw naprawczy około 60-70zł
Parownik około 190-210zł

Już patrzyłem ale chodzi mi o to że każdy mechanik sam chce sprowadzać części z cenami jak napisałem (drugi post) a w przypadku jak sam dostarczę części to nie udziela gwarancji :evil: .
Ja osobiście i paru moich znajomych, przekonaliśmy się co oznaczają słowa "lepiej jak Ja sprowadzę bo wtedy mogę dać gwarancję"
A jak nie to tak zamontuje że i tak będzie trzeba to poprawiać :(
Niestety takie jest życie i w tych czasach trudno o uczciwego mechanika.
I dlatego chciałem zasięgnąć porady czy trudno jest to wymienić, ale przypuszczam że jak wymieniłbym tą membrane to i tak muszę jechać do jakiegoś gazownika żeby mi ustawił ale to jest koszt jakiś 30-40zł.

Więc podsumowując, można samemu wymienić membrane (zestaw naprawczy) tylko ostrożnie.
I mam rozumieć że to poprawi moje kłopoty z gazem :?: :?: :?:
kogutos
Nowicjusz
 
Posty: 8

23 Mar 2007, 13:03

:shock: Kiedyś jest ten pierwszy raz... Przed przystąpieniem do wymontowania reduktora należy BEZWZGLĘDNIE zakręcić zawór wylotu gazu na instalację - w zespole wielozaworu!!!
Przed zakupem zestawu naprawczego musisz dokładnie znać symbol reduktora, który masz obecnie - od tego zależy zawartość zestawu.
Żadnego otwartego ognia podczas demontażu!
To są tylko wskazówki ogólne!
Nie wiedzieć - też radość!
malken
Aktywny
 
Posty: 250
Miejscowość: Poznań
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Wyprawa do Moab
    Po raz kolejny mialem zaszczyt organizowac wyprawe do Moab z firma Autotraper z Lodzi . Tym razem byl to memorial Macka Majchrzaka. Na imprezie stawily sie 32 osoby...miedzy innymi kilka "grubych" nazwisk ze swiata polskiego ...
    Układ wydechowy o zmiennej długości – 1989 rok
    Układ wydechowy o zmiennej długości to domena samochodów sportowych i aut o wysokich osiągach, choć zdarza się, że pojawia się on w sedanach, w których klekot Diesla nie licuje ze sportowym wizerunkiem producenta. ...

24 Mar 2007, 10:19

malken dziękuje za pomoc i wyjaśnienia oraz za wskazówki :wink:
Jak tylko zacznie się sezon działkowy i będzie ładna pogoda to zabieram się do wymiany.
Mam nadzieje że nic nie popsuje :D

Jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam malken :wink:
kogutos
Nowicjusz
 
Posty: 8

01 Maj 2007, 20:22

Dla innych Klanowiczów bądź osób przeglądających te forum.

Mój problem opisany powyżej został usunięty "hura" po wymianie membran i ustawieniu przez gazownika. :wink:

Pozdrawiam Kogutos
kogutos
Nowicjusz
 
Posty: 8