Golf 4 2.0 115 - pękający króciec wody

28 Wrz 2023, 03:22

czesc, mam takie pytanko, jestem posiadaczem golf 4 2.0 115km, pewnego razu uciekł mi cały płyn chłodniczy, winowajcą okazał się jakiś pęknięty króciec wody, czesc wymienilem auto sprawne, lecz dzisiaj stalo sie to samo...dym spod maski, plyn caly wylecial, pod maska mokro w tym samym miescu gdzie za pierwszym razem,najprawdopodobniej popsuta ta sama czesc, moje pytanie to zbieg okolicznosci? czy cos innego moze grubszego moze byc przyczyna ?
tutu09
Obserwowany
 
Posty: 2
Zdjęcia: 1

28 Wrz 2023, 08:11

Który to dokładnie króciec? Masz może jego zdjęcie? Pękł w tym samym miejscu co poprzednik?
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

28 Wrz 2023, 10:20

Golf 4 2.0 115 - pękający króciec wody

Ten gdzie wpina się czujnik chyba temperatury , za pierwszym razem był pęknięty koło śrub, wymieniłem przez miesiąc było git. Dzisiaj dobrałem się do auta i jednak tym razem on nie pękł, ale z racji że już kupiłem nowy to go wymieniłem i udało mi się autem zrobić 50km bez wycieku. Czy ja czegoś nie rozumiem? Skąd był ten wyciek? Ja nic tak nie znalazłem.. czy jest szansa żeby był jakiś przewód słabo zamocowany ostatnim razem i po miesiącu wszystko wyleciało w minutę??
tutu09
Obserwowany
 
Posty: 2
Zdjęcia: 1

28 Wrz 2023, 11:44

Czasami nie widać pękniecia, a płyn pojawia sie jak wzrosnie ciśnienie, czyli jak zrobi się ciepły. Możeliwe też, że gdzieś za słabo przymocowałes któregoś węża i pod ciśnieniem płyn wyleciał. W tym przypadku ci chyba nie pomożemy, bo nie było nas przy tym w momencie jak płyn uciekł i nie mamy jak ocenić którędy się to stało. Jedynie można ci doradzić, żebyć przez jakis czas obserwował po przyjechaniu do domu czy do pracy czy gdzieś znowu nie ma mokro, a rano zajrzał pod maskę żeby sprawdzić poziom płynu.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

29 Wrz 2023, 09:15

Zrób tak jak radzi @MotoAlbercik obserwuj czy gdzieś nie robi się mokro na łączach króćcy które podłączałeś. Przy wyższej temperaturze w układzie chłodzenia jest też wyższe ciśnienie być może coś tam puściło i płyn wyleciał ale powinien też być jakiś ślad w którym to było mniej więcej miejscu.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34