Golf IV 1,9 arl czy 1,8t jaką wersję wybrać?

08 Sie 2023, 15:22

Jaruś27 napisał(a):Ale ja nie szukam gruza, tylko zadbany stan,


To, że ty chcesz coś kupić nie oznacza, że to znajdziesz. O ile w ogóle istnieje
Prawdopodobnie jesteś bardzo młody, budżet na zakup masz ograniczony więc złotej karty bez limitu na utrzymanie też raczej nie masz a do tego od razu pojawia się temat chipowania...a teraz pomyśl kto i w jaki sposób tymi autami jeździ od kilkunastu lat
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2434
Przebieg/rok: >50tys. km
0

08 Sie 2023, 16:25

Ok czyli wiesz że nie stać mnie na takie auto, do tego wiesz że na całym świecie nie ma golfa czy a3 które są w dobrym stanie no bo 20 lat mają tak?
Jaruś27
Nowicjusz
 
Posty: 15
0

08 Sie 2023, 16:27

Wystarczy odcedzić tych którzy kupili na jeden sezon te auta, np na pół roku, raczej mało prawdopodobne że dobre 1,9 tdi typu ARL czy 1,8 turbo komuś się znudziło bo tak..
jak długo w jednych rękach to będzie smigał i szukać na grupach vaga od miłośników, wielu z nich włożyło w auto jego trzykrotną wartość.
Trevor
Zaawansowany
 
Posty: 682
Prawo jazdy: 09 10 2010
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: Opel
Paliwo: Benzyna
0

08 Sie 2023, 17:22

Jaruś27 napisał(a):czyli wiesz że nie stać mnie na takie auto, do tego wiesz że na całym świecie nie ma golfa czy a3 które są w dobrym stanie no bo 20 lat mają tak?

Tak jak też to czuję bo niestety ale na forach wiele osób doradza pt.filtr kwoty i heja. Auto filtrem podchodzi i znaczy że kogoś stać.

Niestety potem pojawiają się np.miłośnicy marki że suchostojem podczas wymawiania jej nazwy albo forumowicze tacy gdzie grzecznie zapytałem czy z choinki się urwali (moje pytanie zostało usunięte) jak zrobili Ci zarys 20to letniego diesla pt.lać tylko ropę.

To powiem Ci z mojego punktu widzenia jako że mam sporo zleceń na wyszukanie kupienie aut dla znajomych i ich rodzin gdzie tylko w te wakacje kupiłem 3 auta a szukam już następnych w budżecie do 20k.

Kwota którą operujesz w dzisiejszych czasach jest idealna przy autach które wymieniłeś na władowanie się na minę. Jeżeli te Twoje 12k ma być sztywnym budżetem to Ci współczuje i nie spodziewaj się zbyt dużo a do tego mówiąc krótko nie stać Cię na żadnego ARLa bo za dobry stan trzeba zapłacić co i tak przy syfiku który już zazwyczaj zrobił trasę z Ziemi na Księżyc oznacza następne koszty a przy trupie też będzie lipa bo idziesz w nieznane $$$.

Tak naprawdę mam radę opanuj wrotki, olej jakieß zabobony kto ile czasu używał auto albo szukanie po miłośnikach z for, kup coś do jazdy nazbieraj sobie kasy X2 i szukaj wtedy ARL :D Który sam w sobie nie jest złym pomysłem.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10404
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
0

08 Sie 2023, 18:57

Czyli mam uzbierać 25 tys na 20 letnie auto o średniej wartośći 5 tys zł? Dobrze rozumiem?
za 26 tys to mój ziomek kupił z 2010 roku Astrę J


To chyba dam sobie spokój.
Zastanawiam się tylko skąd nieprawdziwy wniosek że mnie nie stać to auto? Bo nie szukam nowych z salonu? Dziwne troszkę podejście.
To Wy tez jesteście biedni bo nie macie nowych iphonów ze sklepu.
Jaruś27
Nowicjusz
 
Posty: 15
0

08 Sie 2023, 19:02

OK
Po Golfa polecimy na niemiecke mobile.de
A gdzieżby gdzie indziej niż nie do niemiec po niemieckie auto :lol:
Zaznaczam od 1997-2006 150KM, Diesel ARL, le zapewne ARL wychodził po 2000roku z tego co pamiętam
i co?
Odrzucam najtańsze auta które są po około 2000 Euro
Odrzucam najdroższe IV które są nawet po 8500 Euro
i co ?
i żeby kupić ładne i dobre to trzeba w niemczech położyć np tyle:
[link do mobile.de wygasł]
[link do mobile.de wygasł]
[link do mobile.de wygasł]
[link do mobile.de wygasł]
Ogłoszenia tylko przykłady Cenowe, nie weryfikowane.
Także nie krzyczcie jak jest np. 130KM i po czipie :lol:
Chodziło tylko o to po ile stoją tego typu samochoddy
Oczywiście Golfa V można ustrzelić taniej :lol:

Oczywiście jakieś chrupki też są, no ale w szoku jestem ..za chrupka trzeba w DE koło 2000 Euro położyć
Plus trzeba po to jechać, Opłacić, parę złotych zarobić, i teraz ile trzeba włożyć żeby auto odszczurzyć ? wystarczy tam sprzęgło, klima, opony i jakiś podstawowy serwis, filtry, rozrząd, świece, plus poprawki wizualne, czy wnętrze.
Generalnie może się okazać że takie auto wyjdzie kolejne 2000 Euro czyli mamy Golfa IV za 4000 Euro tj 18 000zł ,
i teraz kupujący ma 12 000zł :shock: :shock:
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286
0
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Auto Nostalgia 2013 / relacja
    III edycja Targów Pojazdów Zabytkowych pod nazwą Auto Nostalgia już za nami. Większość z nas mogła przenieść się do czasów swojego dzieciństwa i podziwiać kultowe pojazdy z przeszłości. Przygotowaliśmy ...
    Nie obsługuj nawigacji w czasie jazdy!
    Nawigacja satelitarna ułatwia życie rzeszy kierowców, pozwalając bez problemu poruszać się po nieznanych rejonach. Z drugiej strony korzystanie z takiego sprzętu w czasie jazdy może być przyczyną zagrożenia na drodze. ...

08 Sie 2023, 19:20

Autorze tematu skąd jesteś? Bo może miałbym coś dla Ciebie.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
0

08 Sie 2023, 19:21

Ale ja nie mam zamiaru kupować auta w Niemczech, tam są inne zarobki, ktoś w Polsce u nas tyle da za golfa 4?
Pewnie i Fiat Punto II tam kosztuje 2 tys euro.
Jaruś27
Nowicjusz
 
Posty: 15
0

08 Sie 2023, 19:43

Jaruś27 napisał(a):Czyli mam uzbierać 25 tys na 20 letnie auto o średniej wartośći 5 tys zł? Dobrze rozumiem?
za 26 tys to mój ziomek kupił z 2010 roku Astrę

Chłopie obecnie golfów arl ile masz na OtoMoto z Twojej półki cenowej ?
Szukam teraz octaviusza 1 2,0 8v albo 1,9tdi i do 9-10k.znikają w ciągu 1dnia a Ty chcesz kupić arl do 12k :shock:
Jaruś27 napisał(a):To chyba dam sobie spokój.

Dokładnie tak albo zwiększ budżet i tyle.
Jaruś27 napisał(a):Czyli mam uzbierać 25 tys na 20 letnie auto o średniej wartośći 5 tys zł? Dobrze rozumiem?
za 26 tys to mój ziomek kupił z 2010 roku Astrę J

Tu płacisz za wersję więc co w tym takiego dziwnego. Lexus is300 kosztuje teraz pod 30k a są po 35k z 2000r i co ? I nic ktoś jest napalony to go bierze i tyle. Inny łudzi się że kupi za 20k. A ja za te pieniądze mam go w d.
Jaruś27 napisał(a):Zastanawiam się tylko skąd nieprawdziwy wniosek że mnie nie stać to auto? Bo nie szukam nowych z salonu? Dziwne troszkę podejście.

Pomyliło Ci się. Tu chodzi że masz za mało kasy na to auto więc jak masz lasę przygotuj luźną dychę tylko powiedz o tym bo po co strzępić język.
Jaruś27 napisał(a):Wy tez jesteście biedni bo nie macie nowych iphonów ze sklepu


Bycie biednym to co innego niż budżet na zakup auta.

Reasumując masz bardzo mały budżet na zakup auta i pewnie jeszcze mniejszy na jego reanimację.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10404
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
0

08 Sie 2023, 19:51

Jaruś27 napisał(a):Ok czyli wiesz że nie stać mnie na takie auto, ?


Przepraszam, nie wiedziałem, że masz w garażu 911 i g-classe a golfa za 12k szukasz z fantazji. A skoro masz w opór siana to skąd wziąłeś akurat "12"? Ciekawy jestem bo ani to żadna okrągła liczba ani nic symbolicznego....

Jaruś27 napisał(a):, do tego wiesz że na całym świecie nie ma golfa czy a3 które są w dobrym stanie no bo 20 lat mają tak?


Ale ty nie jesteś na całym świecie tylko w Polsce, budżet masz niewielki a szukasz starego auta, które od lat jest upalane przez sebiksów wszelkiej maści

Jaruś27 napisał(a):Ale ja nie mam zamiaru kupować auta w Niemczech, tam są inne zarobki, ktoś w Polsce u nas tyle da za golfa 4?


Nie łapiesz. A golfy 4 w Polsce to skąd się wzięły? Przyjechał z DE największy gruz "bo kto u nas da tyle za auto", był dojeżdżany przez kolejne lata a teraz ty chcesz znaleźć taki w dobrym stanie.
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2434
Przebieg/rok: >50tys. km
0

08 Sie 2023, 20:31

Barol napisał(a):Autorze tematu skąd jesteś? Bo może miałbym coś dla Ciebie.

Południowo-wschodnia Polska, okolice Rzeszowa

franccc napisał(a):Ale ty nie jesteś na całym świecie tylko w Polsce, budżet masz niewielki a szukasz starego auta, które od lat jest upalane przez sebiksów wszelkiej maści
czyli w całej Polsce nie ma ani jednego zadbanego takiego auta??
Jaruś27
Nowicjusz
 
Posty: 15
0

08 Sie 2023, 20:34

Nie opłaca się kupować takich staroci powyżej budżetu autora, za ok 15 to już Golf V jest np z BRU pod maską 90 koni i z tego sie robi 140, nowsza buda, lepiej wygłuszona, lepsze prowadzenie.
Trevor
Zaawansowany
 
Posty: 682
Prawo jazdy: 09 10 2010
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: Opel
Paliwo: Benzyna
0

08 Sie 2023, 20:36

Jaruś27 napisał(a):Południowo-wschodnia Polska, okolice Rzeszowa


Sprawdź wiadomość prywatną.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
0

08 Sie 2023, 21:37

Jaruś27 napisał(a):Czyli mam uzbierać 25 tys na 20 letnie auto o średniej wartośći 5 tys zł? Dobrze rozumiem?


5 tys? :lol: na mobile jakieś szroty się zaczynają od 1750 Euro a to jest prawi 8000zł, to ja nie wiem co może być za 5000zł

Jaruś27 napisał(a):Ale ja nie mam zamiaru kupować auta w Niemczech, tam są inne zarobki

w Polsce też juz ludzie zarabiają
jak ktoś ma koczować za 1500Euro gdzie z tego mu na czysto zostanie 800 to w PL tyle zarobi i więcej nawet.

Więc tutaj nie o zarobki chodzi. :lol:
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286
0

08 Sie 2023, 21:54

OK wrzuc tutaj jakieś linki do oryginalnych ARL to się oceni
ja patrzyłem na otomoto i nie ma nic , a jak jest to jakiś swap , czy po czipie, same gruzy

Ale znajdź oryginalny ARL

Jaruś27 napisał(a):za 26 tys to mój ziomek kupił z 2010 roku Astrę J

ja takie astry po 32-33 sprzedaję ...i kto jest lepszy ? :naughty: ten co sprzedał gruza za 26 cczy ten co potrafił sprzedać dobre ale za 33 ? kto jest większym fajterem ? :lol:
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286
0