Golf IV GTI 1,8T opinie

29 Sty 2016, 21:44

Witajcie!
co sądzicie Panowie na temat tego egzemplarza? Nie jest on za drogi?
[link do oferty na Allegro wygasł]

Znajomy ma Leona 1,8T i twierdzi że tego typu silniki jak są zdrowe to takie auto dużo kosztuje i mam tych poniżej 10 tys nawet nie oglądać bo to są auta na części.
Mam zamiar pociągnąć moc w okolice 200 KM, warto oglądać go?
Myślę też by założyć z czasem LPG, z tego co wiem dobrze znosi instalację ten silnik?
Jakieś wskazówki?
Dzięki!
JędrekN
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 17 04 2007
Auto: nie mam

29 Sty 2016, 21:50

Dobre GTI czasami tyle kosztuje więc co do ceny nie ma się co dziwić. Ja bym obejrzał.
Co do gazu to sporo ludzi gada że turbo z gazem się gryzie ale nie do końca to prawda,jak będzie wszystko dobrze założone i skonfigurowane to będzie ok nawet spadku mocy nie odczujesz tylko musisz się liczyć ze spalaniem w granicach 12-14l.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

29 Sty 2016, 21:57

Trochę drogi ten Golfik biorąc pod uwagę wiek (17 lat) i niepraktyczne nadwozie (3d). Z drugiej strony jeśli przebieg jest prawdziwy, a auto faktycznie zadbane to przed nowym właścicielem wiele lat bezawaryjnej jazdy. Silnik dobrze znosi LPG, ogólnie to bardzo wytrzymała jednostka.
Twój znajomy ma rację - 1.8T staje się na rynku wtórnym coraz bardziej ceniony (m.in. z uwagi na postępujące wyeksploatowanie większości dostępnych TDI, które kilka lat temu były naturalnym wyborem większości kupujących, no i obecną modę na LPG) i tanie egzemplarze to zazwyczaj trupy. Sprawdź go dokładnie, bo szkoda byłoby wyrzucić tyle kasy w zajechanego Golfa IV.
łysy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2759
Zdjęcia: 2
Prawo jazdy: 12 09 2001
Auto: VW Golf VII
Silnik: 1.4 TSI 150KM
Paliwo: Benzyna

29 Sty 2016, 22:43

Faktycznie Golf dość drogi, ja za swojego (2000 rok) 1,5 roku temu dałem 11k po wielkich mega negocjacjach a sprzedawca chciał 12...ale np nie miał opon letnich i minimalne odpryski itd..

Trochę dziwne zdjęcia i mało widać, środek wygląda na trochę zmęczony..jedno co mnie dziwi, jakim cudem jest w tym aucie komputer typu FIS, jak ja u siebie nawet mam uproszczony MFA taki ten mini..
Nie wierze że w 99 roku były takie komputery.
Więc pewnie ktoś przekładał zegary z młodszej wersji.

Warto sprawdzić ogólnie auto + jednostkę, bo dawać tyle kasy za 1,8T który jest niesprawny..kiepsko..a jazdą próbną nie sprawdzisz jak pompuje turbo, pompa paliwa, czy nie ma nieszczelności i czy np katalizator nie ogranicza mocy.
Najlepiej logi dynamiczne lub hamownia - ale tutaj trzeba płacić za pomiar.
Mimo wszystko coś bym próbował wynegocjować, bo w takim aucie zawsze może paść coś z osprzętu a ceny np nowego przepływomierza oryginalnego są zabójcze 600-800 zł, albo pompy paliwa itd..
Łysy ma rację że auto stare, 3 drzwi, wg mnie nie jest jakoś super wyposażone..a drogie..
z drugiej strony dobre Audi TT z 99 albo Audi S3 tez kosztują makabrycznie sporo jak za takie niemal 20 letnie auta. Niby mają mocniejsze silniki ale to przecież jedno i to samo a ze zwykłego 1,8T spokojnie zrobi się 220 koni..bez jakiś extra wydatków, zwykły program da 190 jak jednostka zdrowa.
Dla mnie 1,8T z możliwością przeprogramowania to taka dobra alternatywa dla 328i od BMW, które pewnie też w 80% zajeżdzone i ciężko jakikolwiek dobry kupić.

Moja rada - poproś o zdjęcia albo po prostu jedź obejrzyj jak będa jakieś duże wady np. jednostki napędowej albo lakiernicze/blacharskie to daj sobie spokój, jak jakieś pierdoły to trochę ponegocjuj, z tym że pewnie za dużo nie zejdą z ceny bo widać po opisie że to nie bajkopisarze a realiści którzy wiedzą co sprzedają.
Plus na pewno taki że skoro auto ubezpieczone i ma nawet AC (?) tzn że już długo ktoś je użytkuje bo żadna firma ubezpieczeniowa nie ubezpieczy Autocasco na samochód 16 letni..gdyby np ktoś go rok temu sprowadził
Lovato34
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 452
Miejscowość: Wlkp
Prawo jazdy: 18 08 2002
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: VW Golf 4
Silnik: 1,8T
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

30 Sty 2016, 15:10

Dzięki Panowie,
a co sądzicie o tym egzemplarzu, wygląda na dosyć ładny i od razu już zmodyfikowany na 200 koni
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Tylko czy nie za tani? I chyba jeszcze do opłat?

A ile max można dać za zdrowego 1,8T w 3 drzwiach z lat 99-2000 np?
JędrekN
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 17 04 2007
Auto: nie mam

30 Sty 2016, 17:48

Może A3?
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

31 Sty 2016, 12:38

Gorzej jakby ten Golf był po opłatach to wtedy by było tanio..
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

31 Sty 2016, 13:19

Dzięki Panowie,
A3 fajne tylko czy nie zużyte nadmiernie za te pieniądze? w Golfie z opłatami wyjdzie niemal 3 tys więcej, niby już zmodyfikowany ale ciężko coś powiedzieć.
Poza tym A3 nie moje rejony 400 km ode mnie..ale może zacznę A3 teraz szukać..
Pochodzę z okolic Leszna - mieszkam między Lesznem a Rawiczem.

Ja po prostu boję się tego że w takim 1,8T gdzie wszystko jest mega drogie, dużo części będzie do naprawy, remontu.
Bo np 1,6 był zapewne mniej eksploatowany niż 1,8T czy jakieś Vr6, a kupić za 8 tys i władować następne 6 to trochę bezsensu chyba.
JędrekN
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 17 04 2007
Auto: nie mam

31 Sty 2016, 13:39

Te auta w większości są już pełnoletnie, jak ktoś kupował z silnikiem 1.8t to nie po to żeby nim jeździć do kościoła i po bułki. Musisz się liczyć z tym, że po zakupie i tak będzie coś do zrobienia w aucie, nie licz na to że ktoś przed sprzedażą wymieni połowę auta i sprzeda za pół darmo.
Shatanka
Początkujący
 
Posty: 240
Prawo jazdy: 22 08 2005
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Renault Laguna 3 GT
Silnik: 2.0T 204KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

31 Sty 2016, 13:51

Trochę przesadziłeś z tymi opłatami,max wyniosą Cię 1500zł.
Gofer z Jarocina już chyba sprzedany bo ogłoszenie nieaktualne.

Jeśli boisz się kosztów utrzymania 1.8t to popatrz na 1.8 125km i póżniej będzie go można nieco skręcić mocniej.
Tutaj masz ładne 1.8t plus do tego quattro które teraz w zimie daje sporo frajdy :naughty:
[link do oferty na Olx wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012