Halogeny - czy coś dają?

03 Wrz 2009, 17:19

witam.

w związku z ciężkimi warunkami drogowymi w jakich często będzie mi się zdarzało podróżować (dziś mgła ograniczająca widoczność do 15 metrów) zapadła decyzja o kupnie halogenów.

i w związku z tym pytanie: na ile to pomoże??? czy nie będą to $$$ wyrzucone w błoto??? i jakie kupić: te za 60zł czy np te za 200zł???
pozdrawiam motomaniaków
ali1983
Nowicjusz
 
Posty: 24
Miejscowość: elbląg

03 Wrz 2009, 22:52

Ja we wszystkich samochodach w których jeździłem miałem i mam halogeny przeciwmgłowe i mogę wypowiedzieć się 100% na plus. Dają bardzo dużo ale tylko wtedy gdy są dobrze ustawione i dobrej jakości. Najlepiej spełniają swoją funkcję we mgle jeśli świecą same, tj. światła pozycyjne + halogeny, na mijania + halogenach też można jechać ale to już nie to samo.. Światła drogowe + halogeny nic nie daje w widoczności, a co najgorsza jeszcze ją pogarsza. Polecam zakup halogenów oryginalnych, lecz używanych żeby zaoszczędzić. Nie wiem jaki masz samochód ale po prostu poszukaj na allegro kompletu do swojego auta.
<b>don't stop tryin'
one day you
you will flyin'
qki007
Stały forumowicz
 
Posty: 1054
Zdjęcia: 9
Miejscowość: Zamość

04 Wrz 2009, 16:29

z doświadczenia wiem, że halogeny tańsze niż 100 zł są zazwyczaj nic nie warte. Z tanich oryginalnych mogę polecić polską fimrę WESEM, może nie zawsze stylistycznie to jest pełen odjazd ale możesz mieć pewność, że będą świecić jak należy.
karlone
Zaawansowany
 
Posty: 675
Miejscowość: Śląsk

04 Wrz 2009, 18:55

samochód to astra f hatchback 93r.

myślałem o czymś takim:
1) [link do oferty na Allegro wygasł]

2) [link do oferty na Allegro wygasł]

3) WESEM (chyba tylko hurtowo):
http://sklep.wesem.pl/4/6603/Halogeny_s ... e_typu_HM3
pozdrawiam motomaniaków
ali1983
Nowicjusz
 
Posty: 24
Miejscowość: elbląg

06 Wrz 2009, 01:08

tez allegro to badziew. im bardziej okrągłe lustro tym lepiej. Te co zamieściłeś będą świecić o płowowę gorzej niż okrągłe. Czasami sprzedają prostokątne ale jak się przyjrzysz to odbłyśnik w środku jest i tak okrągły, takie warto kupić. Jeśli chcesz widzieć efekt to nie warto oszczędzać.
karlone
Zaawansowany
 
Posty: 675
Miejscowość: Śląsk
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Co oznaczają skróty mHEV, HEV, PHEV i BEV?
    Producenci samochodów mianem napędu hybrydowego określają całkiem różne rozwiązania o innych poziomach zaawansowania i skuteczności. Na tę chwilę można wyróżnić trzy podstawowe rodzaje hybryd – ...