Hatchback do 15-20 tys., przymusowa zamiana Golfa 4

23 Maj 2021, 21:15

Nie wiem czy wolisz seryjne auta czy lubisz coś pozmieniać, ale bravo z ori felgami 18 cali i dystansami jest bardzo ładnym kompaktem, efekt napompowanej bryły znika. :D

Moim zdaniem lepiej szukać krajowych egzemplarzy, na fb są dedykowane grupy bravo na które warto zajrzeć.
Gość114260
 
0

23 Maj 2021, 21:20

No właśnie to chyba będzie takie auto, w którym będzie warto coś zmienić :) nie oszukujmy się, dotychczasowe miało po prostu jeździć i się nie psuć.

Tak tak, tylko krajowe mnie interesują, czekam na akcept na grupy i będę grzebał. Szkoda, że marketplace na fb jest tak ułomny i ciężko tam cokolwiek znaleźć.
Wade3
Początkujący
 
Posty: 67
1

23 Maj 2021, 21:45

quel napisał(a):Moim zdaniem lepiej szukać krajowych egzemplarzy


A co to ma do rzeczy? Czy krajowe czy sprowadzone? Znajdz takie Bravo.. powodzenia :ok:

Wade3 napisał(a):Tak tak, tylko krajowe mnie interesują


x2 co to ma do rzeczy?

W przypadku Civica VIII lifting był w 2009roku. Co do silników to najlepszą jednostką jest 1.8 140km (dobre osiągi do tego przyzwoite spalanie) i dobrze współgra z lpg.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
1

23 Maj 2021, 22:08

Wade3 napisał(a):Tak tak, tylko krajowe mnie interesują,


Na tą chwilę z tymi co miałem doczynienia specjalnej różnicy nie widziałem. Nawet obstawiałbym że krajowe były bardziej wyjechane niż sprowadzane.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10180
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
0

23 Maj 2021, 22:11

Na papierze civic jest szybszy, ale w praktyce nie odczujesz dużego skoku
Raziel11
Stały forumowicz
 
Posty: 1449
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Wałbrzych
Prawo jazdy: 21 03 2016
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Seat Leon 1P / Cupra R
Silnik: 1.6 MPI / 2.0 TSI
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
1

23 Maj 2021, 22:22

Barol napisał(a):A co to ma do rzeczy? Czy krajowe czy sprowadzone? Znajdz takie Bravo.. powodzenia

Słowo klucz to moim zdaniem. Jak myślisz dlaczego tak napisałem? Swego czasu kiedy szukałem swojego fiata to jedynie oferty z Polski były godne uwagi. Wiele osób z mojego otoczenia kupuje "zadbane" auta z zagranicy, a potem tylko słyszę co muszą tam zrobić. Kiedy ja przez 6 msc wymieniłem tylko koło pasowe i to z wyprzedzeniem, bo zauważyłem lekkie bicie.. Więc krajowe częściej są pewniejsze w moich oczach.
Gość114260
 
1
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne


23 Maj 2021, 23:45

Barol napisał(a):A co to ma do rzeczy? Czy krajowe czy sprowadzone? Znajdz takie Bravo.. powodzenia


Nie uważam, że mam na tyle wiedzy żeby sam bez problemu kupić auto (wręcz przeciwnie) więc szukam takiego, gdzie będę miał jakikolwiek wgląd w historię i naprawy, może to pomoże podjąć decyzje :) ponadto nie znam się na procesie ogarniania aut zza granicy, co prawda w każdym ogłoszeniu piszą „koszt rejestracji 256 zł i pan jedzie”, ale miałbym obawy jakby jakichś dokumentów zabrakło, a jakiś handlarz olał temat.

Na koniec - krajówki najczęściej jednak mają oc i przegląd na ileś w przód, zawsze to chwila, żeby portfel odetchnął po zakupie auta :)

Jakbym miał jakiegoś znajomego ogarniającego tematy to miałbym na pewno więcej wyboru wśród ogłoszeń, ale jak się nie ma co się lubi…
Wade3
Początkujący
 
Posty: 67
0

24 Maj 2021, 06:45

A skąd w krajowym, kilkunastoletnim aucie będziesz miał jakakolwiek historię? Chyba tylko jak ktoś autem kilka ładnych lat jeździ i zbiera faktury czyli jakiś promil ogłoszeń. Sprawdzisz sobie tyle co 2 lata na gwarancji było zrobione i przebiegi w cepiku, żadne argumenty
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km
0

24 Maj 2021, 07:10

Wade3 napisał(a):krajówki najczęściej jednak mają oc i przegląd na ileś w przód, zawsze to chwila, żeby portfel odetchnął po zakupie auta

Jeżeli patrzysz na takie tematy to odpuść szukanie auta :ok:

Reszta tak jak napisał invi.

Szukaj stanu auta.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10180
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
0

24 Maj 2021, 08:58

quel napisał(a):Swego czasu kiedy szukałem swojego fiata to jedynie oferty z Polski były godne uwagi. Wiele osób z mojego otoczenia kupuje "zadbane" auta z zagranicy, a potem tylko słyszę co muszą tam zrobić. Kiedy ja przez 6 msc wymieniłem tylko koło pasowe i to z wyprzedzeniem, bo zauważyłem lekkie bicie


No popatrz jakieś 3-4lata temu kolega szukał Bravo tylko i wyłącznie T-Jet 1.4 150km i trafił w jednym komisie świeżo sprowadzoną z Niemiec,kupił i przez cały okres użytkowania wsadził w nią bardzo mało a teraz jeżdzi nią jego brat dalej bezawaryjnie.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
0

24 Maj 2021, 09:12

Ok, w takim razie wrzuciłem trochę filtrów, na razie na okolice. Czy coś niezarejestrowane od handlarza nadaje się do sprawdzenia? Doczytam odnośnie wymaganych dokumentów przy rejestracji, ale czy takim autem w ogóle mogę wrócić do domu na kołach?

https://www.otomoto.pl/osobowe/fiat/bra ... rst%3Adesc
Wade3
Początkujący
 
Posty: 67
0

24 Maj 2021, 09:41

Wade3 napisał(a):czy takim autem w ogóle mogę wrócić do domu na kołach?


Legalnie nie więc zostaje laweta albo wracasz już z papierami i nowymi tablicami.

To wygląda dość przyzwoicie [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
0

24 Maj 2021, 10:06

Barol napisał(a):Legalnie nie więc zostaje laweta albo wracasz już z papierami i nowymi tablicami.

Nawet w przypadku ważnego przeglądu i tymczasowego oc? Takie info widzę w niektórych ogłoszeniach, po co więc te formalności skoro i tak laweta musi jechać?
Wade3
Początkujący
 
Posty: 67
0

24 Maj 2021, 10:51

Wade3 napisał(a):Nawet w przypadku ważnego przeglądu i tymczasowego oc? Takie info widzę w niektórych ogłoszeniach, po co więc te formalności skoro i tak laweta musi jechać?

Bo jak trafisz złośliwego policjanta o 23 w nocy i będziesz niegrzeczny to dostaniesz mandat/może coś więcej a prawda jest taka iż znam ludzi którzy jeżdża tak miesiącami i jest git. Zresztą sam przejechałem całą Polskę kilka razy na blachach z de.i mialem kontrole, dostalem nawet mandat :D ale bez punktów :D .
Ogólnie chodzi o wpis w dowodzie o wymeldowaniu samochodu w kraju z którego pochodzi.

No i tablice są kolekcjonerskie.

Nie polcam tego rozwiązania bo przy każdej kontroli pół godziny gadania a i zagrożenie złym humorem funkcjonariusza.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10180
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
1

24 Maj 2021, 11:10

Ach te polskie przepisy, proste i przejrzyste... na ten moment nawet nie wiedziałbym, jakie dokumenty musiałbym dostać do auta niezarejestrowanego w kraju :? bo tak czytam, że zabraknie jakiegoś jednego tłumaczenia i urząd odpala wniosek...
Wade3
Początkujący
 
Posty: 67
0