Jakie auto- kilka propozycji

jakie auto- kilka propozycji

12 Sie 2008, 13:19

Zdałem już prawko, poszukuje pierwszego auta. Wymagania- silnik mniej niz 1.0 (ubezpieczenie), 300 koni co najmniej, bezawaryjny, spalanie poniżej 5 :P Mam 10k + na ubezpieczenie. A tak serio to sprawdziłem na Allegro i takie typy mi po głowie chodzą:

BMW 316/318
Ford Mondeo
Honda Civic (piękna...)
Mazda 323/626
Opel Astra, Vectra, Tigra
Renault Megane (też ładny)
Nissan Almera (przepiękny, ale słyszałem że części są potwornie drogie)
Mitsubishi Carisma/Volvo S40 (też mi się b. podoba)
Seat Cordoba, Ibiza.

Możecie mi coś polecić/odradzić? Inne typy też mile widziane, od razu mówię, że Fiaty, Daewoo i im podobne odpadają...
pp_1
Nowicjusz

Miejscowość: mikolow

Re: jakie auto- kilka propozycji

12 Sie 2008, 18:27

pp_1 napisał(a):silnik mniej niz 1.0 (ubezpieczenie), 300 koni co najmniej, bezawaryjny, spalanie poniżej 5 :P

Haha, rozbawiłeś mnie :D

Osobiście poszukałbym Civica.
Rodri94

12 Sie 2008, 19:20

Fiat 126p w Janowie Podlaskim i będziesz miał 300 koni.

A tak poważnie, to polecam Daewoo Matiz z silnikiem 0,8 litra.
Przynajmniej się nie zabijesz z powodu prędkości.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

12 Sie 2008, 20:03

Dishman napisał(a):A tak poważnie, to polecam Daewoo Matiz z silnikiem 0,8 litra.
Przynajmniej się nie zabijesz z powodu prędkości.

pp_1 napisał, że Daewoo go nie interesuje :)

Jeżeli Ci się podoba Carisma to może i Primera? Mam osobiście i nie narzekam :) 2.0 Pali mi 12-13l gazu w mieście.
Rodri94

12 Sie 2008, 20:08

Bierzesz pod uwagę renault, a daewoo i fiaty odpadają? O_o

Ja bym pomyślał o japońcu, ew. bmw, ale 318 jak już.
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika

Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

12 Sie 2008, 20:14

Od dwóch dni mam Carismę i autko jeździ bardzo fajnie :D Tym bardziej po przesiadce z Corsy :wink:
Smerda_Jajeczny
Początkujący
Awatar użytkownika

Miejscowość: \/\//\\/\//\
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak dobierać i wymieniać wycieraczki samochodowe? Jak dobierać i wymieniać wycieraczki samochodowe?
    Polecam fajny poradnik dotyczący doboru i wymiany wycieraczek. Załączam również filmik Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów wycieraczek, różniących się od siebie typem mocowań, długością piór, ...
    Audi A6 Hybrid Audi A6 Hybrid
    Hybrydowe Audi A6 to nowe oblicze limuzyny klasy business. Jego lekką karoserię osadzono na sportowym podwoziu. Wnętrze jest eleganckie i ergonomiczne, a kierowca i pasażerowie mają do dyspozycji wiele systemów wspomagających ...

• Re: jakie auto- kilka propozycji

12 Sie 2008, 22:09

Najlepiej niech weźmie Civica IV w 1.4 lub coupe w 1.5, może nie sprawi takiego niebezpieczeństwa jak w BMW, do tego 1.8 w BMW to jak 2.0 w innych autach :/
    kociub
    Początkujący

13 Sie 2008, 08:47

kociub napisał(a):Najlepiej niech weźmie Civica IV w 1.4 lub coupe w 1.5, może nie sprawi takiego niebezpieczeństwa jak w BMW, do tego 1.8 w BMW to jak 2.0 w innych autach :/

Civic ma przecież b. mocny silnik jak na taką pojemność. 90/110 KM. Autem ma mi się dobrze jezdzić i ma się dać wyprzedzać bezpiecznie. Na kursie było grande 75KM i to była tragedia. Traktor albo rowerzysta zostawali w tyle, natomiast wyprzedzanie ciężarówki na jednopasmowej drodze zakrawało o samobójstwo- takiego auta nie chcę. Rozumiem, że Renault też odpada? Jakie są koszty utrzymania Almery i S40 w porównaniu z np. Corsy?
    pp_1
    Nowicjusz

13 Sie 2008, 19:07

Właśnie potrzebne Ci słabe auto. 60 KM to maks. Samobójstwem jest kupowanie młodemu kierowcy mocnej maszyny.

Musisz nauczyć się respektu do prędkości, a nie czuć pod nogą 120 koni i świrować.
    Dishman
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

13 Sie 2008, 19:41

Dishman napisał(a):Właśnie potrzebne Ci słabe auto. 60 KM to maks. Samobójstwem jest kupowanie młodemu kierowcy mocnej maszyny.

Musisz nauczyć się respektu do prędkości, a nie czuć pod nogą 120 koni i świrować.

Nie, no 60 koni to przesada, ale 75 to jak najbardziej. Niech kupi sobie Sunny z silnikiem 1.9 TDI 75KM - Na początek w sam raz.
    Rodri94

13 Sie 2008, 20:09

+Koledzy ja mam 105 KM pod maską to moje pierwsze autko a prawko mam od marca tego roku i powiem tylko tyle kto ma siano zamist mózgu to czy on będzie miał 60 czy 160 KM pod maską to i tak spowoduje wypadek.... Ja swoim nigdy nawet nie zapiszczałem ani nie jechałem więcej niż 130km/h a te koniki pod maską przy wyprzedzaniu dużo dają ;)
    Luke16
    Zaawansowany
    Awatar użytkownika

Miejscowość: KNZ
    Prawo jazdy od: 12 03 2008
    Przebieg/rok: >50tys. km
    Auto: Scenic II ph2/Panda II/Galaxy
    Silnik: 1.6/1.2/1.9
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Hatchback
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 2008

14 Sie 2008, 10:01

Dishman napisał(a):Właśnie potrzebne Ci słabe auto. 60 KM to maks. Samobójstwem jest kupowanie młodemu kierowcy mocnej maszyny.

A tutaj się z Tobą kompletnie nie zgadzam. Napisałem kilka postów wyżej o wyprzedzaniu Puntem Grande 75 KM (takim 65 też jeździłem ale to był sam początek. Wyprzedzenie tej ciężarówki wyglądało tak: wiem, że będzie prosta za zakrętem, odpuszczam na jakieś 50m, redukcja i gaz do oporu, dojeżdżam do ciężarówki, wychylam się i po hamulcach bo coś jechało. I znów, znów, znów. Aż w końcu się udało. Kierowca ciężarówki oczywiście typowy gnojek z jakimiś chorymi ambicjami więc Lce nie ustąpi- przyspieszał podczas tego manewru. Więc powiedz mi Dishman, bezpieczniej jest mieć muła i odwalać takie numery (tylko, proszę nie pisz, że mogłem się zatrzymać i poczekać aż pojedzie i tym podobnych rzeczy...) czy mocny silnik i z takim manewrem nie mieć najmniejszych trudności?

Luke16 napisał(a):kto ma siano zamist mózgu to czy on będzie miał 60 czy 160 KM pod maską to i tak spowoduje wypadek....

A tutaj się akurat zgadzam, ale nie uważam się za osobę mającą siano pod kopułą. Kumpel kupił Malucha i w zabudowanym go do oporu ciągnie, drugi kupił Fazera 600 100KM i żyje (na pierwszy pojazd poważny)

Ja bym bardzo jeszcze prosił o informację jak się mają ceny utrzymania takich aut jak Almera/Civic/S40 (czyli klasa wysoka jak na tą cenę) do małych samochodów (Corsa, Fiesta, Tigra)- właśnie cena utrzymania- spalanie i naprawy będą decydować o wyborze auta. Nie chcę mieć nieruchomości.
    pp_1
    Nowicjusz

14 Sie 2008, 18:40

Manewr wyprzedzania powinien wyglądać tak:
    1.Mijasz zakręt i wjeżdżasz na długą prostą.
    2.Wychylasz się autem w lewo i sprawdzasz czy coś jedzie. Oceniasz odległość, moc swojego auta (niestety tu potrzeba wyczucia samochodu).
    3.Jeśli nic nie jedzie dajesz gazu, dojeżdżasz do ciężarówki i wyprzedzasz go mając już +20/30 km/h tego co on ma na liczniku.

Sorry, ale głupota jest dodawanie gazu i dojeżdżanie do auta jeżeli i tak nie wyprzedzisz lub nie widzisz czy możesz wyprzedzać. Wtedy musisz dawać po hamulcach.

Poza tym z 60 KM jedziesz 120 km/h, mając drugie tyle możesz jechać i 200 km/h, co dla świeżego kierownika jest kompletną głupotą.
    Dishman
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

14 Sie 2008, 20:11

I dlatego chcę auto, którym można taki prawidłowo wykonany manewr zrobić. To że mam 300KM nie znaczy, że będę jeździł 300km/h. Głupi nie jestem, autem mam przejechane 1000 km około. Poza tym kupuję je na kilka lat a nie tylko do nauczenia się tak naprawdę prowadzić. Ale się offtopic zrobił, proszę o powrót do tematu.
    pp_1
    Nowicjusz

15 Sie 2008, 00:10

Nie polecajcie mu taczek, bo potem na trasie będzie miał ten sam problem, który ja miałem ze swoim pierwszym samochodem i musiałem go po roku zamienić na mocniejszy. Na trasie chciałem jechać sobie 105 - 110km/h, bo były warunki i normalnie nie mogłem cysterny wyprzedzić, która jechała 95 km/h, bo trójka za krótka, a na czwórce samochód w ogóle nie jechał. Niech kupi coś, co pozwala SPRAWNIE chociaż do 140 km/h przyspieszyć.
    jiGsaw
    Forumowicz VIP
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Rumia
    Auto: BMW

• Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      Monster Truck Rock Star, 11
      Autosacrum 2009
      GTP Light