Jazda na rondzie skręt z lewego pasa w prawo

Jazda na rondzie skręt z lewego pasa w prawo

27 Paź 2016, 19:12

Witam,

Czy ktoś przerabiał temat jazdy na rondzie będąc na lewym pasie i skręcając w prawo np jadąc prosto, ostatnio miałem taką sytuację, że ja będąc już na rondzie i jadąc prosto byłem na lewym pasie a ktoś włączył się do ruchu w momencie kiedy ja byłem jeszcze na rondzie i praktycznie mało brakowało żeby nie wjechał mi pod koła, czy nawet jeżeli osoba jest na rondzie to kto w takiej sytuacji ma pierwszeństwo

Z tego co kojarze nie mozna jechac z prawego pasa w lewo. Jaka jest Wasza opinia w temacie ?
mazurr93
Obserwowany
Awatar użytkownika

Miejscowość: Płock
Prawo jazdy od: 18 08 2000
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Honda Civic
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006

Re: Jazda na rondzie skręt z lewego pasa w prawo

27 Paź 2016, 21:30

Ile pasów ma rondo i czy przed wjazdem na rondo są oznakowania poszczególnych pasów, oraz znak uzupełniający typu F...?
Jeżeli znasz się na routerach, wifi i internecie zaglądnij proszę tutaj . Dzięki.
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

19 Lut 2017, 18:27

mazurr93 napisał(a): będąc na lewym pasie i skręcając w prawo np jadąc prosto

W prawo, w lewo i w drzewo... Jak tak będziecie pisać to nie liczcie na merytoryczną odpowiedź..
mazurr93 napisał(a): nie mozna jechac z prawego pasa w lewo

Pytanie roku..
mazurr93 napisał(a): Jaka jest Wasza opinia w temacie ?

My nie opiniujemy - interpretujemy na zasadach obowiązujących w kodeksie..
silvo44
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy od: 01 09 1983
Auto: OPEL VECTRA C
Silnik: Z18XER
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2007

19 Lut 2017, 22:09

Przecież to proste, skręcając z lewego(wewnętrznego) pasa ruchu, wjeżdżasz na prawy pas(zewnętrzny) i tak jak w normalnym ruchu to pojazd zmieniający pas ruchu musi ustąpić temu, który jedzie "swoim" pasem.
Podsumowując, możesz zjechać z ronda bezpośrednio z wewnętrznego pasa, ale musisz przepuścić pojazdy jadące pasem zewnętrznym.
yeti65
Stały forumowicz

Miejscowość: Zegrze Pd
Prawo jazdy od: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Lancer 2014, Vitara 2017
Silnik: 1,6 117KM 1,6 120KM
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 2014
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nie wsiadaj za kierownicę jak jesteś wczorajszy! Nie wsiadaj za kierownicę jak jesteś wczorajszy!
    Wraz z nadejściem nowego roku rozpoczął się okres karnawału, a więc czas spotkań towarzyskich i balów. Choć często spożywa się wtedy alkohol, powinni z niego zrezygnować kierowcy – niebezpieczne jest nie tylko ...
    Zmęczony kierowca - mikrosen i zaśnięcie za kierownicą Zmęczony kierowca - mikrosen i zaśnięcie za kierownicą
    Pomimo tego, że zmęczenie lub zaśnięcie za kierownicą zajmuje w statystykach policyjnych w Polsce i na świecie dalekie miejsca w klasyfikacji przyczyn wypadków, to szacuje się, że w rzeczywistości stanowi istotną przyczynę ...

•