Kia Ceed 2 - led reflektor przód jak naprawić?

24 Lip 2017, 16:47

edio napisał(a): problem z ledami leży w konstrukcji elektroniki lampy. Praktycznie rzecz biorąc każda lampa padnie w swoim czasie
Elektronika z tego co widać jest w lampie. Czyli jest duże prawdopodobieństwo że jak kupimy używkę to zaraz nam padnie?
edio napisał(a):Nie trzeba zdejmować klosza, żeby naprawić pomrugujące lub całkowicie martwe DRL w tej lampie
Co proponujesz zatem zrobić żeby to naprawić?
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

27 Lip 2017, 19:03

No wlasnie jak to naprawic nie sciagajac klosza??
dzwonilem do aso i temat obeznany im jest dosc dobrze i mowia ze osprzet nawala czyli ta plytka na ktorej sa zaprogramowane ledy - tak powiedzial pracownik aso
mobileIS
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 453
Zdjęcia: 64
Prawo jazdy: 18 05 2013
Przebieg/rok: <1tys. km
Auto: VW GOLF 3
Silnik: 1.8 KAT 90 KM
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1994

27 Lip 2017, 19:46

Może na tej płytce siadają zimne luty i trzeba ja trochę wygrzać lub użyć lutownicy i po kolei każdy z nich sprawdzać? Płytkę widać przez otwór (tyle widziałem na zdjęciu) więc może coś w tym stylu?

Ciekaw jestem jednak co kolega @edio odpisze... o ile odpisze bo co zamilkł po tym pytaniu :mrgreen:
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

29 Lip 2017, 05:16

Miałem w rękach różne egzemplarze po "naprawach". Jedne miały zdejmowane klosze, inne wycinane prostokątne otwory, że nie wspomnę już o nieudolnych naprawach samej elektroniki. Ja robię dwa nawierty o różnych średnicach. Trzeba je wykonać tak, aby można było odkręcić 2 wkręty oraz odpiąć jedną z wtyczek. Należy przy tym zachować szczególną ostrożność, gdyż nieodwracalne uszkodzenie elektroniki to ułamek sekundy. Dlaczego nawierty? Ponieważ potem zamykam je odpowiednio dobranymi zaślepkami gumowymi. Co nie narusza szczelności i estetyki obudowy.

Żeby naprawić elektronikę należy wykonać demontaż i ponowny montaż praktycznie wszystkich elementów ze sprawdzeniem i wymianą uszkodzonych lub tych, które teoretycznie wyglądają na sprawne jednak w niedługim czasie padną. Bez odpowiedniego przygotowania rzetelna naprawa jest niemożliwa. Z odpowiednimi narzędziami, wiedzą i częściami zamiennymi - dosyć skomplikowana i czasochłonna.

PS. Posiadam gotowe, profesjonalnie zregenerowane płytki z elektroniką, które już na pierwszy rzut oka wyglądają lepiej niż fabrycznie nowe.
Zainteresowanych zapraszam do kontaktu. :mrgreen:
Naprawa oświetlenia samochodów osobowych.
Regeneracja reflektorów i przetwornic LED, XENON.
edio
Nowicjusz
 
Posty: 24
Zdjęcia: 2
Auto: BMW 3 E90
Silnik: R6 2,5L 218KM

29 Lip 2017, 20:54

edio napisał(a):Zainteresowanych zapraszam do kontaktu. :mrgreen:

Czyli kasa , rozumiem biznes , nie powinno być więcej pytań o darmochę :mrgreen: :mrgreen:
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4673
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

29 Lip 2017, 22:09

Napisałem wszystko to, co powinno wystarczyć do samodzielnej naprawy, jeżeli czujesz się na siłach. Masz opisaną całą procedurę wydostania przetwornicy. Naprawa elektroniki to kolejny etap. Na płytce znajduje się 70 elementów elektronicznych, niektóre nieco większe od ziarenka maku. Spoiwo bezołowiowe. Nośnik to nie płyta szklano-epoksydowa, nie bakelit, tylko radiator aluminiowy i folia ze ścieżkami. Zniszczyć można nieodwracalnie w moment. Jeżeli komuś przychodzi do głowy słowo "piekarnik" to naprawdę odradzam.
Co powinienem jeszcze napisać?

Edit: Dodam jeszcze, że zazwyczaj elektronika jest zmasakrowana, a pobór prądu może przekraczać 3A, nawet przy nieświecących LED'ach.

Przy sprawnej elektronice pobór prądu wynosi poniżej 1A przy pełnej mocy.
Przewody: czarny masa, zielony pełna moc dzienne, czerwony obniżona moc ze światłami mijania.

Niezbędne narzędzia i materiały:
wiertła 2,5 i 10 mm z ogranicznikiem głębokości
zaślepki gumowe, zestaw haczyków i pęset
dwa wkrętaki, PH1 i mniejszy precyzyjny
stanowisko robocze z kamerą lub porządną lupą
stacja lutownicza hotair ręczna
stacja lutownicza BGA z preheater'em
spoiwo bezołowiowe + odpowiedni topnik
zapasowe elementy elektroniczne (najlepiej wszystkie)
zasilacz laboratoryjny, porządny multimetr
myjka utradźwiękowa z płynem do elektroniki

Po naprawie należy wykonać długie płukanie ultradźwiękowe oraz kilkugodzinne testy świecenia (z obserwacją prądów i napięć) w skrajnie niskiej i skrajnie wysokiej temperaturze. Po tym jest pewność, że wszystko działa jak należy.
Naprawa oświetlenia samochodów osobowych.
Regeneracja reflektorów i przetwornic LED, XENON.
edio
Nowicjusz
 
Posty: 24
Zdjęcia: 2
Auto: BMW 3 E90
Silnik: R6 2,5L 218KM
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Nowe Audi S3 Sportback - oszczędne, szybkie i komfortowe
    Moc 221 kW (300 KM) i moment obrotowy 380 Nm, sprint od zera do 100 km/h w pięć sekund – nowe Audi S3 Sportback oferuje najlepsze osiągi w swojej klasie. Charakteryzuje się też wzorcową efektywnością: silnik 2.0 TFSI ...
    Urwana świeca zapłonowa NGK przy próbie odkręcenia
    Witajcie, dopadł mnie problem urwanej świecy NGK chciałem wymienić wczoraj świece w moim Voyagerze z silnikiem 3.3 i w tylnej głowicy środkowa świeca została ukręcona. Pozostałe dwie odkręciły się bez większych problemów ...

31 Lip 2017, 09:48

I w tym momencie jak ktoś jeszcze nie czuje się na siłach zrobić to samemu lub nie ma odpowiedniego sprzętu to lepiej zwrócić się do fachowca w tej dziedzinie tak jak powyżej i mieć spokój na dłuższy czas z ledami.

A tak z ciekawości ile kosztuje naprawa takiej jednej lampy?
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

31 Lip 2017, 12:11

A tak z ciekawości ile kosztuje naprawa takiej jednej lampy?

Koszt naprawy:
wymontowana elektronika 250 za 1szt, 400 za komplet
cała lampa 350 za 1szt, 500 za komplet.
Wysyłam zregenerowane, wymieniasz i odsyłasz swoje.
Naprawa oświetlenia samochodów osobowych.
Regeneracja reflektorów i przetwornic LED, XENON.
edio
Nowicjusz
 
Posty: 24
Zdjęcia: 2
Auto: BMW 3 E90
Silnik: R6 2,5L 218KM

28 Sie 2017, 18:15

Kia Ceed 2 - led reflektor przód jak naprawić? Kia Ceed 2 - led reflektor przód jak naprawić?
Kia Ceed 2 - led reflektor przód jak naprawić?
Kia Ceed 2 - led reflektor przód jak naprawić?
Kia Ceed 2 - led reflektor przód jak naprawić?

Gratuluję, naciągaczy nie brakuje ale Ty nim chyba nie jesteś :lol:
markooo
Nowicjusz
 
Posty: 7
Zdjęcia: 6
Prawo jazdy: 01 01 1991
Auto: Kia ceed

28 Sie 2017, 22:43

edio
idio
:lol:
markooo
Nowicjusz
 
Posty: 7
Zdjęcia: 6
Prawo jazdy: 01 01 1991
Auto: Kia ceed

28 Sie 2017, 23:01

:happy:
markooo
Nowicjusz
 
Posty: 7
Zdjęcia: 6
Prawo jazdy: 01 01 1991
Auto: Kia ceed

29 Sie 2017, 04:13

Witam
I jak udało się naprawić? Mam ten sam problem z LEDAMI
rozo2
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 07 11 1998
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: KIA CEED
Silnik: 1.6 Crdi
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

29 Sie 2017, 10:24

@markooo zaznaczyłeś na zdjęciu pierwszym element który trzeba wymienić żeby naprawić ledy? Napisz coś więcej...

Trzeba go wymieniać czy wystarczy sprawdzić luty na płytce? Ma on jakieś oznaczenie bo na zdjęciu słabo widać, a może są jakieś zamienniki?
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

29 Sie 2017, 10:58

Problem jest opisany na rosyjskiej stronce:https://www.drive2.ru/l/7185828/
Ponoć to wada producenta, słyszałem że swego czasu w KIA wymieniali wadliwe reflektory.
Ten tranzystor, który zazwyczaj się psuje ma 6 pinów po trzy na stronie, jego oznaczenie to "ATI" ma poniżej jeszcze opis " I AF" i jest to chyba jakiś regulator impulsowy. Postaram się jeszcze dziś podjechać do sklepu elektronicznego by dowiedzieć się czy ta część jest dostępna.
markooo
Nowicjusz
 
Posty: 7
Zdjęcia: 6
Prawo jazdy: 01 01 1991
Auto: Kia ceed

29 Sie 2017, 11:39

Ciekawa sprawa. Zastanawiam się tylko czy skoro on ma sześć pinów to czy zwykłą lutownicą da radę to zrobić tak żeby nie zepsuć reszty lutów/połączeń na płytce.

markooo napisał(a):Ponoć to wada producenta, słyszałem że swego czasu w KIA wymieniali wadliwe reflektory.
Szukając w necie tych problemów można wywnioskować że większość padała po przebiegu kilkudziesięciu tyś. km.

markooo napisał(a):Postaram się jeszcze dziś podjechać do sklepu elektronicznego by dowiedzieć się czy ta część jest dostępna.
Daj znać :ok:
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999