Kredyt za samochód - warto?

11 Paź 2017, 05:57

Racja, poza tym o kredyt nie jest łatwo,ale to chyba żadna nowość. Poza tym chcąc go wziąć trzeba mieć pewność, że da się radę ze spłatą, a wielu ludzi podchodzi do tego zbyt lekko. Zawsze można użyć kalkulatora kredytowego, żeby znaleźć dla siebie dobrą ofertę, ale prawda jest taka, że przede wszystkim najważniejszy jest w tym rozsądek! Chcesz wziąć kredyt, nawet taki niewielki? Miej pewność, że dasz radę go spłacić.
łączniczka
Nowicjusz
 
Posty: 19
Przebieg/rok: 9tys. km
Auto: Chevrolet

13 Paź 2017, 11:00

Zdania w tej sprawie są podzielone i wszystko moim zdaniem zależy od naszego indywidualnego przypadku. Miejmy na uwadze fakt, że każdy kredyt trzeba oddać i przy tym sporo nadpłacić.
Laserwash
Początkujący
 
Posty: 162
Auto: M3

13 Paź 2017, 13:26

Skoro masz wraka, spróbuj może jak najwięcej cześci sprzedać samodzielnie, same blachy na złom. Jak auto dość ciężkie to trochę będzie za złomowanie. Popytaj o ceny na różnych złomowiskach.
omer
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 15 05 1997
Przebieg/rok: 8tys. km
Auto: Ford

08 Lis 2017, 10:50

Jak są dobre warunki, to kredyt samochodowy jest rozsądnym rozwiązaniem. Najczęściej okres spłaty jest dość spory.
KonradM
Nowicjusz
 
Posty: 7
Prawo jazdy: 05 04 1998
Przebieg/rok: 9tys. km
Auto: Skoda
Typ: Inny
Skrzynia biegów: Automatyczna

30 Cze 2018, 14:17

Jak już ktoś pisał, ważna jest świadomość spłaty. Nie można brać kredytu i nie myśleć o tym jak się go spłaci. Po co robić sobie długi, kiedy wystarczy wziąć niższą ratę, którą spokojnie moglibyśmy co miesiąc spłacać? No i kredyt na samochód to taka sama kwestia jak na telewizor, super rower czy nawet mieszkanie. Ja po kredyt udałem się do Kredyt1000 i nie było żadnych problemów Wszystko przebiegło gładko i fajnie.
Garbus45
Nowicjusz
 
Posty: 7
Prawo jazdy: 18 10 1984
Auto: Fiat

05 Lut 2019, 10:18

Lepszą opcją jest wzięcie kredytu hipotecznego i kupno bądź wyremontowanie mieszkanie. Są strony które pomogą ci wybrać odpowiedni kredyt oraz pomogą w procedurach związanych z braniem go :)
pieknyolek
Nowicjusz
 
Posty: 7

17 Maj 2019, 08:26

Ja się zdecydowałem na kredyt żeby kupić samochód i fajnie trafiłem , nie mogę narzekać na warunki. Udało się wyłowić korzystną ofertę przez porównywarkę na finanse.rankomat.pl/kredyty/samochodowe. Dużo wariantów, dużo różnych propozycji, wszystko sensownie zgromadzone na jednej stronie. Bez tracenia czasu i nerwów.
Franek78
Nowicjusz
 
Posty: 18
Auto: audi

28 Lut 2022, 11:22

Aktualnie zastanawiam się nad wzięciem kredytu na samochód. Na 60 tysięcy złotych. Po ile mniej więcej będą wychodziły raty? A może odpuścić sobie i wziąć jakiś tańszy za 20 tysięcy? Zastanawiamy się nad nowym
nasze młodzieżowe zawołanie zrobić więcej niż nakazuje obowiązek :)
pepa
Początkujący
 
Posty: 202
Prawo jazdy: 17 05 1981
Auto: Mazda

28 Lut 2022, 11:35

Obecnie nie opłaca się brać kredytu na samochód i lepiej kupić tańszy jeżeli posiadacie budżet 20 tyś. to ja bym z niego skorzystał i poszukał tu czegoś.

pepa napisał(a):Zastanawiamy się nad nowym
Nad wzięciem nowego auta w leasing?
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34

28 Lut 2022, 14:01

Ja kupowałem w zeszłym roku samochód o podobnej wartości. Mam kredyt na 7 lat, rata prawie 900 zł. Wszystko zależy od tego, jaką masz zdolność kredytową, na jaki okres będziesz brać kredyt, czy masz wkład własny, czy całość wrzucasz w raty. Natomiast polecam kupić nowe auto. Mniejszy wkład w eksploatację jest, niż przy aucie używanym. Kredyty są różne, polecam zwracać uwagę nie tylko na oprocentowanie, ale również na to jakie są opłaty dodatkowe, takie jak prowizja, która potrafi znacznie ponieść ostateczny koszt jaki poniesiesz. Niezłe warunki obecnie ma kredyt gotówkowy w Getin banku. Na stronie jest opisane, jakie są jego warunki.
Ostatnio edytowany przez ArteK, 28 Lut 2022, 14:21, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Regulamin pkt 4.4.e
zachary
Aktywny
 
Posty: 306
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 13 05 1998
Przebieg/rok: 27tys. km
Auto: Opel Astra

14 Mar 2024, 13:06

zostawiam ciekawy artykuł w temacie kredytu samochodowego kredyt-na-samochod-sprawdz-jakie-formalnosci-cie-czekaja-vt132746.htm
agaosw10
Obserwowany
 
Posty: 2