Małe, tanie, niezawodne dla kobiety?

19 Lis 2019, 19:57

Littlewing napisał(a):że dalej jest jakieś ryzyko, więc pewnie zrezygnujemy...

Miałaś napisane o umowie z Niemcem a nie z Polakiem.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10180
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
0

19 Lis 2019, 20:02

Umowa na Niemca to jest ryzyko, bo w przypadku gdy z samochodem wyjdzie coś nie tak, sprzedający umywa ręce i roszczenia / pretensje możesz zgłaszać do tego mitycznego Niemca co jest na umowie (o ile w ogóle istnieje). Umowa z faktycznym sprzedającym / komisem
durateche
Początkujący
 
Posty: 97
Auto: Seat Leon III
Silnik: 1.6 TDI 105KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2015
0

19 Lis 2019, 20:11

Invi napisał(a):Temat zaczął się od auta za 5k, teraz mamy 30k.


Pisałem o tym wcześniej,zaraz się zacznie szukanie nowego auta z salonu..

Littlewing a co Wam nie pasuje choćby w takiej Corsie D? Znależć do 15-20k nie ma większego problemu bezpośrednio od właściciela,umawiasz się na oględziny nawet do ASO (wizyta zależy od ASO ale max powinno być 500-600zł),sprawdzają,wychodzi ok to dlaczego nie wziąść?
No i tutaj muszę znowu swoje dopowiedzieć bo szukacie auta które straci jak najmniej na wartości w ciągu kilku lat użytkowania.. coś za coś..
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
0

19 Lis 2019, 20:22

Po zastanowieniu doszliśmy do wniosku, że kupujemy max 5 letnie auto. Wybór padł na Aygo, bo większego mi nie potrzeba, Toyota jest jednak lepsza niż Opel, nie traci tak na wartości. Chciałabym wreszcie zakończyć ta przygodę z kupowaniem auta i mieć je pod domem ;) trudno, najwyżej wywalimy ponad 30 tys, ale będzie pewne auto.
Littlewing
Początkujący
 
Posty: 78
0

20 Lis 2019, 15:40

Littlewing napisał(a):ale będzie pewne auto.


No żebyś się nie zdziwiła,teraz nawet auto prosto z salonu nie jest pewne..
Prosty przykład z życia codziennego który usłyszałem od osoby która na codzień zajmuje się szybami samochodowymi (było to w zeszłym roku jak wymieniałem szybę u siebie w aucie).
Nowe Audi A4 które wyjechało niedawno z salonu i pękła przednia szyba czołowa,właściciel facet pojechał na wymianę właśnie do tego warsztatu,warsztat zamówił nową oryginalną szybę,przy próbie montażu okazało się że szyba nie pasuje a dlaczego? Auto było uszkodzone podczas transportu o takie nasze realia..
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
1

20 Lis 2019, 20:42

Littlewing napisał(a):Toyota jest jednak lepsza niż Opel,

Oprócz tego że aygo z tojoty ma tylko znaczek to reszta jest ok. Jakość hmmm lipa.

Barol napisał(a):Auto było uszkodzone podczas transportu o takie nasze realia..

Ale czemu u nas? W innych krajach jest jeszcze gorzej tylko tu traktuje się zakup starego parnika jak miałby służyć całe życie.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10180
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
0
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Automatyczne światła drogowe
    Układ automatycznych świateł drogowych jest rozwiązaniem bardziej zaawansowanym i niezwykle praktycznym. Występuje w coraz większej liczbie nowych samochodów obok czujnika zmierzchu i zmniejsza zaangażowanie kierowcy ...
    Eurocargo ML180E25: pojemny i ładowny
    Od ubiegłorocznego faceliftingu Iveco Eurocargo nabrało przyjaznego, uśmiechniętego wyglądu. Czy ten uśmiech odzwierciedla również wewnętrzne zalety tego samochodu, mogliśmy sprawdzić, jeżdżąc 18-tonowym modelem Eurocargo ...

20 Lis 2019, 21:51

Przeczytałam mnóstwo opinii i nie spotkałam się, żeby ktoś narzekał na jakość Aygo, za to pozytywnych opinii jest dużo m. In. Na tym forum. Sorry, na Volvo czy Mercedesa mnie nie stać,myślę, że Toyota jednak lepiej wypada w porownaniu z Oplem czy Peugeotem.
Littlewing
Początkujący
 
Posty: 78
0

20 Lis 2019, 21:54

Tylko, że nikt nie wymaga od aygo "dobrej jakości". To ma być mała popierdółka na rozpoczęcie cennika. Niby pod jakim względem wypada "lepiej"?
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km
0

20 Lis 2019, 22:08

Mało awaryjne, dobrze wygląda, mało pali, nie drogie naprawy itp. Trzyma cenę lepiej niż corsy itp. Ludzie, w życiu nie kupię auta, jak będę się przejmować takimi tekstami, do każdego auta można się przyczepić. Chcę ok 5 letnie do 30 tys więc nie mam wielkiego wyboru. Podoba mi się Yaris ale jest dużo droższy, wiec zadowole się aygo.
Littlewing
Początkujący
 
Posty: 78
0

20 Lis 2019, 22:33

Littlewing napisał(a):Ludzie, w życiu nie kupię auta, jak będę się przejmować takimi tekstami,

Ale jakie teksty ...? Chyba nie jest tajemnicą że aygo jest imitacją toyoty bo to nie jest toyota :)
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10180
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
0

21 Lis 2019, 11:25

Imitacja czy nie, opinie ma bardzo dobre, jak pozostałe trojaczki, a wygląda najlepiej nich. Jak się nie uda to jadę po tego polo [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
A jak się uda to pojezdze aygo i sama ocenie, czy mi pasuje, jak nie to sprzedam i tyle.
Littlewing
Początkujący
 
Posty: 78
0

21 Lis 2019, 15:38

1.0mpi, 3 cylindry,60KM ...hmm chyba bym tym czymś nie chciał jeździć. :no:

3 tyg temu miałem takie polo VII ale z 1.4mpi 90KM, troszkę potestowałem ....no ...te 1.4 to chyba takie minimum żeby sprawnie tym jeździć.
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie
0

21 Lis 2019, 16:50

andrewb25 napisał(a):1.0mpi, 3 cylindry,60KM ...hmm chyba bym tym czymś nie chciał jeździć


Dokładnie.. wcześniej już chyba pisałem że nie każda mała pojemność silnika idzie za małym spalaniem a o osiągach już nie wspomnę..

A może coś takiego? Stoją u jednego sprzedawcy więc za jednym zamachem możecie obejrzeć dwie sztuki.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Tutaj też ładna sztuka ze śmiesznym przebiegiem..
[link do oferty na Olx wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
0

21 Lis 2019, 20:24

Auto kupione, bardzo dziękuję Wam za pomoc. Pomimo chaosu, który tu zapanował udało się uzyskać przydatne informacje. Proszę Admina o usunięcie tematu, bo sama nie mogę tego zrobić, a jednak trochę zaśmieca forum, nie ma sensu, żeby tu wisiał :)
Littlewing
Początkujący
 
Posty: 78
0

21 Lis 2019, 20:34

pochwalisz się co kupiłaś? polo? aygo?
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie
0