Małe, tanie, niezawodne dla kobiety?

19 Lis 2019, 16:24

Littlewing napisał(a):no i możemy podpisać umowę. Już bliżej niż dalej

oby tylko nie z niemcem, in blanco
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie
0

19 Lis 2019, 17:05

Czemu nie? No właśnie z Niemcem podpisujemy przez pośrednika.
Littlewing
Początkujący
 
Posty: 78
0

19 Lis 2019, 17:12

Kurcze czytam teraz w necie o tym... No to co mamy zrobić? Zapłaciliśmy już 150 za sprawdzeniecauta i 100 za przegląd, więc chcę kupić to auto...
Littlewing
Początkujący
 
Posty: 78
0

19 Lis 2019, 17:19

czemu nie? a no np temu że :

-podpisujesz fałszywą umowę, żaden niemiec nie podpisuje nigdy takich umów, tylko handlarz w PL, bez działalności przygotował dla Ciebie taką umowę,żeby za nic nie odpowiadać i nie płacić podatków... w razie czego jak się okaże że auto jest
a) kradzine
b) np z zaległym VATEM
c) z wadą ukrytą

to podpisujesz się pod tym sama i ponosisz tego konsekwencje.

W UC płacąc podatek akcyzowy będziesz również deklarować że kupiłaś u niemca i przywiozłaś sama...oczywiście też poświadczasz nieprawdę.

To samo wydział komunikacji.

Za to w razie czego są stosowne paragrafy, to wszystko ma znamiona przestępstwa celno-skarbowego.

Mam nadzieję że to się w końcu kiedyś skończy ten cały proceder, kupowania u takich januszów byznesu.

Czytaj

https://www.fakt.pl/pieniadze/motoryzac ... ca/n2xbd6l

https://motoryzacja.interia.pl/samochod ... Id,2387920

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]



Co masz robic? Jak taki cwaniak ten handlarzyna to niech auto zarejestruje i Ci sprzeda na polskich blachach :lol: od takich ludzi się aut nie kupuje...i jak ma być dobrze w polsce :x

Oczywiście zrobisz jak uważasz.
Ostatnio edytowany przez andrewb25, 19 Lis 2019, 17:29, edytowano w sumie 1 raz
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie
0

19 Lis 2019, 17:29

ch...a nie miałam pojęcia, że tak robią. VIN sprawdziliśmy, nie kradzione. Facet mówił, że kupił od znajomego itp. Teraz widzę jak to wygląda... No to co mam zrobić? Jak mi facet jutro auto przywiezie to kazać mu zapłacić akcyzę online i spisać umowę pomiędzy nim a mną tak? A jak się nie zgodzi to nie kupować.
Littlewing
Początkujący
 
Posty: 78
0

19 Lis 2019, 17:33

Littlewing napisał(a):Facet mówił, że kupił od znajomego

a jakie ma to znaczenie, jakby Ci powiedział że kupił od Angeli Merkel to też uwierzysz ?
Tablice z Norynbergi więc tam nawewno ma bardzo dużo znajomych opalonych niemców :lol:

Littlewing napisał(a):No to co mam zrobić?

tego Ci nikt nie powie, jesteśmy dorośli więc odpowiadamy za to co robimy :lol:
Littlewing napisał(a):to kazać mu zapłacić akcyzę online i spisać umowę pomiędzy nim a mną tak?

hehe czy myślisz że on to zrobi? jeżeli nie ma DG to nie zrobi tego na 99%
Littlewing napisał(a):A jak się nie zgodzi to nie kupować.


Ja tak bym zrobił .... z takimi ludźmi interesów się nie robi !
Ostatnio edytowany przez andrewb25 19 Lis 2019, 17:39, edytowano w sumie 3 razy
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie
0

19 Lis 2019, 17:35

Dokładnie tak jak napisał andrewb25 podpisując umowę bezpośrednio z Niemcem jesteś troszkę w du...
Swoją drogą sama się zastanów auto wisi już trochę czasu na sprzedaż,młody rocznik i śmieszna cena więc dlaczego nikt wcześniej tego nie kupił? Cena niektórych takich Aygo w tym roczniku oscyluje nawet w granicach 35-39koła więc wyciągnij wnioski..
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
0

19 Lis 2019, 17:49

Co to jest DG? Co do ceny, to podobno wystawiał za 28,ale nie było chętnych więc obniżyli cenę, auto ma też malutkie wgniecenie i plamke rdzy na masce. Z opłatami cena wychodzi mniej więcej podobna jak innych z 2016, a ten jest ze stycznia 2017.
Littlewing
Początkujący
 
Posty: 78
0

19 Lis 2019, 17:58

Littlewing napisał(a):Co do ceny, to podobno wystawiał za 28,ale nie było chętnych więc obniżyli cenę


Tak jak było wcześniej mówione handlarz zawsze powie Ci to co chcesz usłyszeć..
Było 28k,teraz jest 24k a za chwilę co będzie 20k? To po raz kolejny odpowiedz sobie na pytanie za ile musieli go kupić skoro tak schodzą z ceny i co z nim nie tak..

Littlewing napisał(a):auto ma też malutkie wgniecenie i plamke rdzy na masce


No i co z tego? Myślisz że sprzedawca opuści Ci z tego względu tysiące na cenie?

Tak w ogóle chyba sobie odpuszczę ten temat bo naprawdę zaczyna się robić śmiechu warte.. :roll:
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
0

19 Lis 2019, 18:02

Czyli co, żeby było legalnie to on musi to auto zarejestrować? Nie może po prostu zapłacić tej akcyzy, która i tak mu zwrócimy i podatku który też przecież możemy zapłacić? I podpisać umowy między nim a nami?
Littlewing
Początkujący
 
Posty: 78
0

19 Lis 2019, 18:22

Dla mnie to nie jest śmieszne... Chcę legalnie kupić auto. Tak czy inaczej dzieki za pomoc. Temat usunę, żeby juz nikogo nie śmieszyl...
Littlewing
Początkujący
 
Posty: 78
0

19 Lis 2019, 18:31

pomyśl logicznie.....jeżeli osoba która ten samochód sprzedaje miała by jakąkolwiek zarejestrowaną działalność to by Ci przygotował auto do rejestracji z kompletem wszystkich dokumentów z FV Vat marża ...idziesz do WK, rejestrujesz ...i jeździsz.
A tak to kupujesz na dziko ..nie wiadomo co i nie wiadomo od kogo.

Sprzedający tego auta Ci nie zarejestruje i nie sprzeda bo wtedy się podkłada że handluje autami a tego robić nie chce ...pozatym gdzyby to auto zarejestrował to i tak na miękkim dowodzie nie może sprzedać , więc dopiero po jakiś 3-4 tygodniach by to mógł legalnie sprzedać.

Ale generalnie ja na Twoim miejscu szukałbym innego samochodu.

Wg. mnie totalnie się na kupowaniu auta nie znacie i zawsze traficie na paździerza.

Z resztą tak jak pisał przedmówca jeżeli te samochody są warte powyżej 30 tys a tu ktoś sprzedaje za28 i jeszcze przecenił na 24 tys to tylko można wyobrażać sobie co to za towar.
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie
0

19 Lis 2019, 18:59

Kurde, no widzę, trzeba zrezygnować :( czyli jak są oferty z 2016 za 28 tys na otomoto to też coś nie tak? Zostaje mi tylko używane z salonu w takim razie? Czy macie jakiegoś sprawdzonego sprzedawcę?
Littlewing
Początkujący
 
Posty: 78
0

19 Lis 2019, 19:06

Temat zaczął się od auta za 5k, teraz mamy 30k.
Jest jednak pewna zależność, która pojawia się przy każdym aucie - zawsze szukasz najtańszych ofert danego modelu a później zdziwienie, że coś jest nie tak.
Może warto w końcu zrozumieć, że niska cena nie bierze się znikąd
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km
0

19 Lis 2019, 19:44

Koleś mówi że może zapłacić akcyzę i normalnie z nim możemy umowę Podpisać, nie z Niemcem, VIN sprawdzony, technicznie też bez zarzutu, ale mowicie, że dalej jest jakieś ryzyko, więc pewnie zrezygnujemy...
Littlewing
Początkujący
 
Posty: 78
0