Mazda 6 z 2003

16 Cze 2014, 06:11

Przeglądając ogłoszenia motoryzacyjne trafiłem na gratce na taką Mazdę 6 [link do Gratka wygasł]. Cena mi odpowiada, rocznik też - jak myślicie - czy powinienem bać się tego przebiegu? Grubo przekracza psychologiczną barierę 200 tys km.
zachary
Aktywny
 
Posty: 306
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 13 05 1998
Przebieg/rok: 27tys. km
Auto: Opel Astra

16 Cze 2014, 07:35

Benzynowych nie ma co sie bac. Diesli jak najbardziej. Mazda ma pod maską diesla, który cierpi na kilka bolączek. 200k przebiegu to mało jak na ten rocznik. Wejdz na mazdaspeed i poczytaj o dieslu w tym modelu.
Silnik jest dobry, fajnie jedzie i jest oszczędny, ale ma pare bolaczek.
noisy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2615
Zdjęcia: 21
Miejscowość: Tomaszow
Prawo jazdy: 27 02 2003
Auto: Superb
Silnik: 1.8T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

16 Cze 2014, 08:28

Jak Mazda to w benzynie.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

16 Cze 2014, 17:03

NIe zapomnij o wadzie- rdza zje ten samochod poczytaj na forum mazdy kazdy sie pozbywa .
vxz
Początkujący
 
Posty: 197
Auto: focus
Silnik: 2.0
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

16 Cze 2014, 17:23

Jak się dba to się ma- Mondeo też gnije i co? Rdza wychodziła tylko tam gdzie był przetarty (jedno nadkole)
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

16 Cze 2014, 17:29

Mylisz sie poczytaj forum mazdy !!! sam chciałem kupic ten samochod ale rdza kazdego bierze nawet te po lifcie . Chlopaki robia te samochody i sprzedaja pytalem na forum 100% pewnosci
vxz
Początkujący
 
Posty: 197
Auto: focus
Silnik: 2.0
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

16 Cze 2014, 17:34

Moze niech się noisy wypowie bo ma Mazde..
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

16 Cze 2014, 17:36

Niech sie wypowie ale naczytałem sie na temat samochodow bo chce cos kupic i .. kazdy cos ma az nie wiem co kupic ;) Ale nie polecam mazdy 6 po zimie jak nie pierwsze to 2,3 zje ten samochod od dołu cały !!!
vxz
Początkujący
 
Posty: 197
Auto: focus
Silnik: 2.0
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

16 Cze 2014, 17:38

vxz napisał(a):Mylisz sie poczytaj forum mazdy !!! sam chciałem kupic ten samochod ale rdza kazdego bierze nawet te po lifcie

No i co z tego jak dbasz i garażujesz to nie będzie tak szybko rdzewiał a jak nie dbasz wcale o niego i garażujesz pod tzw. chmurką to rdza zje go po paru latach ale zawsze przecież można go zabezpieczyć po zakupie przeciw rdzy i mieć z nią na jakiś czas spokój.
Nowe Fotki Mojego Auta są w tym temacie
fiat-seicento-900-krzycha-vt94145.htm
Krzychu
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 4854
Auto: VW POLO 6R
Silnik: 1.2 TDI CR 75 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

16 Cze 2014, 17:39

I tu sie własnie mylicie rdza je go od spodu !! poczytajcie forum mazdy.Potwierdzone przez mechanikow oraz przez gazownikow ktorzy zakladaja gaz w mazdach 6 odradzaja ten samochod bo caly zgnity pod spodem- ale to juz wasz wybor :)
vxz
Początkujący
 
Posty: 197
Auto: focus
Silnik: 2.0
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

16 Cze 2014, 17:43

vxz napisał(a):I tu sie własnie mylicie rdza je go od spodu !! poczytajcie forum mazdy ale to juz wasz wybor

Tu i może masz rację ale powiem wam jedno tu projektanci naszego VW polo wpadli na niezły pomysł i zabezpieczyli podłogę przed rdzą w taki sposób że zamontowali pod spodem plastikową płytę i dali ocynk na całym aucie i do tej pory jak w rodzinie służy już około 12 lat to nie ma to auto ani grama rdzy. Tu pochwalam projektantów tego POLO i mówię że mięli świetny pomysł z tą płytą.
Nowe Fotki Mojego Auta są w tym temacie
fiat-seicento-900-krzycha-vt94145.htm
Krzychu
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 4854
Auto: VW POLO 6R
Silnik: 1.2 TDI CR 75 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

16 Cze 2014, 17:49

Diesla nie bierz, nie warto, b. duże prawdopodobieństwo, że się wtopisz. Jednostki benzynowe godne polecenia, szczególnie 2.0, w trasie można 8l lekko osiągnąć :ok:. Co do rdzy to koledzy mają niestety racje, jeżeli madzia jej nie miała to na pewno wcześniej czy później się pojawi. Duży odsetek miało robione np. progi na gwarancji w aso. Jest szansa znaleźć coś zadbanego, ale koniecznie po zakupie KONSERWACJA. Po lifcie poprawili blachy, nie jest tak źle, ale z 20k minimum :oops:


ps. przebieg jak nie kręcony to zajebiście. w Polsce jest taka mentalność, że jak 10 letnie auto ma ponad 200tys przebiegu to omijać szerokim łukiem, i dlatego przez samych kupujących wszystkie są kręcone ("sam sobie rzepkę srobię" :twisted:)

Pozdrawiam! :D
tdloverr
Początkujący
 
Posty: 137
Miejscowość: poznan

16 Cze 2014, 19:38

Mazda gnije na potęgę jak się o nią nie dba. My od razu po zakupie umazaliśmy spód i nadkola spokój na 3latka myślę ze na luzie.
Większych ognisk korozji nasz egz nie miał widać, ze auto było garażowane.
Trzeba dobrze zweryfikować auto pod względem rudej bo mechanicznie i elektrycznie to benzynowe się nie psują. Przestronne i wygodne auto gdyby nie blaszka to by było milusio.
noisy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2615
Zdjęcia: 21
Miejscowość: Tomaszow
Prawo jazdy: 27 02 2003
Auto: Superb
Silnik: 1.8T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

16 Cze 2014, 19:50

tdloverr słownictwo..
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

18 Cze 2014, 05:22

A czy jest opcja, aby kupić takie auto w ocynku?

Nie mam garażu i auto będzie stało najpewniej pod chmurką.

Dzięki za rady aby nie brać diesla - w sumie do tej pory jeździłem benzyniakami i nie narzekałem.
zachary
Aktywny
 
Posty: 306
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 13 05 1998
Przebieg/rok: 27tys. km
Auto: Opel Astra