Megane 3 1.5dci

28 Wrz 2020, 21:52

Cześć! Zastanawiam się nad zakupem samochodu. Wpadłem na otomoto na ogłoszenie odnośnie Renault Megane 3 1.5dci. Zastanawiam się czy to dobry wybór - czytałem dość dużo o awaryjności panewek i tego że ciężko sprawdzić stan takiego silnika przed zakupem. Proszę o pomoc w weryfikacji tego ogłoszenia: [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Na jednym ze zdjęć widać tam coś dziwnego. Otóż auto posiada nawigacje a fotografia przedstawia jakby miejsce na kubek z wtyczka. Ten panel jest wyciągany? Czy coś było tam grzebane? A może montowane były różne formy sterowania ? Bardzo dziękuję za każdą radę i pomoc.
Koper354
Obserwowany
 
Posty: 2

30 Wrz 2020, 11:52

Navi masz na samej górze, ten kubek to śmietniczka/popielniczka.

Czytanie treści ogłoszenia porzuciłem bardzo szybko, bo nie da się czytać tej wazeliny, ochów i achów. Sam silnik powinien być ok, jeśli ktoś zmieniał olej regularnie w odstępach mniejszych niż 30kkm, a to nie ex-flota, więc jest na to duża szansa. Nie wrócisz nim na kołach.
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14080
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

30 Wrz 2020, 12:59

Navi jest na górze, ale gdzie się nim steruje ? W innych renault'ach konsola do sterowania jest właśnie tam gdzie w tym aucie miejsce na kubek
Koper354
Obserwowany
 
Posty: 2

30 Wrz 2020, 18:13

Koper354 napisał(a): Zastanawiam się czy to dobry wybór


:no:
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie

15 Gru 2020, 08:29

A j jestem ogólnie ciekaw waszej opinii dot. dCi 1.5 ?
Na jednym forum polecali jako niezawodne silniki, na googlach masa opinii że badziewny silnik z mega awaryjnymi wtryskami.
Cynerion
Początkujący
 
Posty: 225
Prawo jazdy: 09 10 2009
Auto: Ford Mondeo mk4
Silnik: EB 1.6 160KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

15 Gru 2020, 17:11

Nie ma tego silnika na liscie polecanych w tym modelu,mechanicy wymieniają za to problemy z obracającymi się panewkami oraz ścinaniem się klina koła zębatego wałka rozrządu,oraz awaryjne turbo,natomiast trzy jedyne polecane silniki też zbyt różowe nie są,z daleka od aut z olejem wymienianym w trybie long life,mnóstwo aut poflotowych,ja bym sobie to auto odpuścił.Brat miał to auto z tym silnikiem,kupił z przebiegiem 80 tyś km,dobił do 300 tyś km nie robiąc przy silniku poza wymianą koła pasowego zupełnie nic,przy tym przebiegu siadł wtryskiwacz,auto sprzedał w sumie za grosze mechanikowi zatrudnionemu w firmie ,w której pracuje brat,znał to auto
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

15 Gru 2020, 17:20

Cynerion napisał(a):A j jestem ogólnie ciekaw waszej opinii dot. dCi 1.5 ?


Jak jest nowe ...to jest dobre.. :mrgreen:

Zrobisz 200-300 tys i zaczynasz dokładki ... i jeździsz dalej :mrgreen:
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie

15 Gru 2020, 17:56

Otóż to,osobiście za nic w świecie nie kupiłbym współczesnego diesla,używanego,tylko benzynę ,dlaczego? Łysy z Fani 4 kółek bardzo fajnie wyjaśnił dlaczego nie warto kupować współczesnych używanych diesli,polecam!
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

15 Gru 2020, 18:32

A mógłbyś podlinkować ten film ?
Bo tego akurat nie kojarzę albo nie pamiętam.
Jaki to jest współczesny diesel ? Tzn od jakich rozwiązań technicznych można mówić już o współczesnym dieslu ?
Cynerion
Początkujący
 
Posty: 225
Prawo jazdy: 09 10 2009
Auto: Ford Mondeo mk4
Silnik: EB 1.6 160KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

15 Gru 2020, 19:03

Chodzi głównie o turbiny ze zmienną oraz wtryskiwacze piezoelektryczne,nie wspominam nawet o dpfach,ten filmik dokładnie zatytuowany,,dlaczego mechanicy nie chcą naprawiać diesli,,pomyliłem się,to prof.Chris.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

15 Gru 2020, 19:28

Totalne bzdety....nie wiem skąd ta nagonka na diesla. Sprzedaje się równie dobrze jak i benzyniaki...tylko trzeba też wiedzieć jakie diesle kupować ....w klasie premium jest naprawdę OK.
Kupisz jakieś badziewne 1.5 dci i renoo dla ludu no to wiadomo że nikt o to nie pyta...ani to auto ani pieniądze. :lol: i wtedy powiesz że diesla już nikt nie chce... :lol:

Za 10 lat będzie taki filmik zatytułowany " dlaczego mechanicy nie chcą naprawiać benzyniaków"

Dzisiejszy benzyniak też ma wtryskiwacze, turbiny o zmiennej geometrii, koła dwumasowe czy także za niedługo będą GPFy...

Problem leży gdzie indziej.
Dzisiejszy mechanik nie jest mechanikiem a wymieniaczem... ja znam może naprawdę kilku mechaników którzy potrafią jeszcze coś naprawić a nie wymienić.
Przykład ostatnio...nie działa klima w golfie V..oddałem do dobrego mechanika który ustalił usterkę w postaci uszkodzonego zaworu na kompresorze który został wymieniony koszt 200zł, dodatkowo zrobił serwis klimy ...i klima działa świetnie. I każdy jest zadowolony.
Inny by powiedział uszkodzony kompresor..kup nowy lub używany....wymień jeszcze chłodnicę, wymień przewody wymień jeszcze trylion dobrych części na dobre i będziesz Pan zadowolony i lżejszy o 2-3 tys. ..a taki "mechanik" wymieniacz nabija tylko kiesę sobie i miejscowemu sklepowi gdzie ma układ i % od sprzedanych części.

O to chodzi żeby znaleźć faktyczną przyczynę usterki i tylko tą usterkę wyeliminować a nie wymienić połowę niepotrzebych rzeczy , często gęsto tylko jako loteria uda się albo nie uda.
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie

15 Gru 2020, 19:56

Bzdety?! Jakie są wartości ciśnien wtrysku w silnikach benzynowych a jakie w dieslach,jakie są momenty obrotowe,jakim obciążeniom podlegają układy przeniesienia napędu w tych i w tych?jaka jest różnica między gpf-em a dpfem?! Czemu jazda po mieście temu pierwszemu wcale nie szkodzi?Jaka jest różnica w cenie świecy zapłonowej a świecy żarowej plus wtryskiwacza?Poza tym,czemu na rynku w ofertach jest zdecydowana przewaga diesli?! Czemu rzadko występują problemy z wtryskiwaczami benzynowymi a dieslowskimi nagminne?Odsyłam jeszcze raz do YT
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

15 Gru 2020, 20:12

Jakoś nie widzę żeby wszyscy nagle rzucili się na benzyniaki. Bo jednak na moim terenie jeszcze przeważa diesel. Znam ludzi którzy chcą tylko diesla, a są tacy co nie chcą. To zawsze był temat rzeka.
Nie bronię aż tak diesla, choć sam nim jeżdże i ja np. wolę diesla bo mi się poprostu przyjemniej jeździ.
Te dzisiejsze turbobadziewie typu 1.0 T dużo kończy na przebiegu 100 000km, albo nie dojeżdża 200 000km. Znam też ludzi którzy pokupili nowe i nie są zadowoleni z silnika.
I też są problemy z nagarem, zatkanym katem, czy paleniem oleju... a jedna niewyeliminowana usterka zaraz generuje kilka następnych.


Generalnie rzecz biorąc komuś pasuje diesel kupuje diesla , komuś benzyna to kupuje benzynę. I tego nie zmienisz :mrgreen: Na tym powinniśmy skończyć a nie dywagować nad przewagą jednego nad drugim.
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie

15 Gru 2020, 20:27

A ja zapytam czy istnieje jakis benzyniak turbodoładowany z wtryskiem bezposrednim ktory jest godny polecenia ?

Co do diesla moj mechanik kiedys jak go spytalem jakie auto kupic odparł: "na pewno nie diesla" choć sam w rodzinie ma diesle ale to mechanik :)

No a filozofia typu kupic takie auto z przebiegiem do ok 50 tys km i sprzedac z przebiegiem ok 200 ? To zly pomysl ?
Cynerion
Początkujący
 
Posty: 225
Prawo jazdy: 09 10 2009
Auto: Ford Mondeo mk4
Silnik: EB 1.6 160KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

15 Gru 2020, 22:06

Zasadniczo 1.5 dci po od 2011 nie różnią się in minus od konkurencji. Panewki obracały się na początku
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14080
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004