Mercedes E W211 1.8 163KM 2006r. jaką instalację gazową wybrać?

21 Sie 2018, 07:15

Cześć,
tydzień temu stałem się szczęśliwym posiadaczem Mercedesa E W211 1.8 163KM z 2006r., śpieszę założyć czym prędzej instalację gazową, co polecacie, czego unikać, ile zapłacę? Z góry dziękuję za odpowiedzi ;)
Pozdrawiam! :)
fin86
Obserwowany
 
Posty: 1

22 Sie 2018, 15:13

Mieliśmy kiedyś w domu W211 z tym silinkiem i sekwencją BRC - jeździło to naprawdę dobrze, spalanie na poziomie 10-11 l. Grunt to znaleźć odpowiedniego fachowca do montażu i regularnie dokonywać przeglądów, o czym niektórzy zapominają. Wymiana filtra gazu i przegląd instalacji proponuję wykonywać raz na 15-20 tys km lub raz w roku. To zaowocuje trwałością i bezawaryjnością.
mmarcin
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 10
Miejscowość: Poznań
Prawo jazdy: 05 03 2018
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Mercedes W212
Silnik: 1.8 184KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2010

22 Sie 2018, 17:37

fin86 napisał(a):co polecacie, czego unikać, ile zapłacę?

Polecamy oszczędzać po montażu, a nie przed czyli nie oszczędzaj na komponentach instalacji gazowej wytrzymałe i wydajne wtryskiwacze to podstawa. Warto poszukać dobrego fachowca w okolicy, bo te silniki nie lubią złej mieszanki gazu a przy nawet najlepszych podzespołach jak ktoś nie będzie potrafił tego ustawiać i tak nie będziesz zadowolony z LPG.
djkranc
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 989
Zdjęcia: 6
Przebieg/rok: 50tys. km
Auto: Skoda Fabia / Citroen C5
Silnik: 1.4 16v / 2.0 16v
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

08 Wrz 2018, 17:50

Proszę, zobacz coś takiego:

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

sprawdzi się na bank.
Pyreks
Początkujący
 
Posty: 132
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Fiat Punto
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback

09 Wrz 2018, 18:20

Pyreks napisał(a):sprawdzi się na bank.

Zamontowana schludnie,(co prawda nie widzimy wtryskiwaczy gazowych i mocno wierzymy że nie są to wtryskiwacze g13) chociaż monter nie widzi różnicy w turbosprężarce a kompresorze.
djkranc
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 989
Zdjęcia: 6
Przebieg/rok: 50tys. km
Auto: Skoda Fabia / Citroen C5
Silnik: 1.4 16v / 2.0 16v
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

24 Wrz 2018, 19:01

Wygląda to bardzo fajnie. Najważniejsze to to, że ma to dobrze jeździć i być bezawaryjne... Pytanie jak sytuacja autora? Zdecydowany?
Pyreks
Początkujący
 
Posty: 132
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Fiat Punto
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Lexus UX - hybrydowy crossover
    Jak podaje najważniejszy norweski dziennik biznesowy Dagens Næringsliv cytując szefa Lexus Norway, seryjna wersja nowego subkompaktowego crossovera Lexus UX zadebiutuje już wkrótce na salonie samochodowym w Genewie. ...
    Rajd Dakar to nie tylko zawodnicy i kibice
    Największe imprezy motoryzacyjne przykuwają uwagę całego świata wielkimi emocjami i świetną organizacją. Niewielu kibiców zdaje sobie jednak sprawę, jak ogromnym wyzwaniem dla organizatorów jest dopięcie wszystkiego ...

24 Wrz 2018, 20:15

Pyreks napisał(a):ma to dobrze jeździć i być bezawaryjne...

Skąd ta pewność o bezawaryjnośći? Ręczysz swoją głową że nic się nie stanie? Z własnego doświadczenia wiem że wszytko potrafi się zepsuć.
djkranc
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 989
Zdjęcia: 6
Przebieg/rok: 50tys. km
Auto: Skoda Fabia / Citroen C5
Silnik: 1.4 16v / 2.0 16v
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

25 Wrz 2018, 18:04

Pewność, bo na własnym przykładzie wiem, że te instalki są żywotne. A Ty kolego czemu taki sceptyczny do lpg jesteś?
Pyreks
Początkujący
 
Posty: 132
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Fiat Punto
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback

25 Wrz 2018, 19:01

Pyreks napisał(a):sceptyczny do lpg jesteś

Za dużo rzeczy widziałem z życiu. Uważam że paliwo LPG to bardzo dobre rozwiązanie ale wszystko w granicach rozsądku nie ma rzeczy które się nie psują tak samo jak auta, nie ma takich bezawaryjnych "nawet" toyota ta którą zachwala zientarski..
djkranc
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 989
Zdjęcia: 6
Przebieg/rok: 50tys. km
Auto: Skoda Fabia / Citroen C5
Silnik: 1.4 16v / 2.0 16v
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

26 Wrz 2018, 19:32

Faktycznie nic wieczne nie jest. Ale pewne rozwiązania są trwalsze od innych, więc te trwalsze tym bardziej warto polecać i wskazywać różnicę, np to co zaproponował Pyreks.
lotek33
Aktywny
 
Posty: 283
Zdjęcia: 3
Auto: vw golf 3
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna + LPG

27 Wrz 2018, 17:51

lotek33 napisał(a):pewne rozwiązania są trwalsze od innych,

co to za rowziązania, chodzi mi o konkrety co takiego ma ta instalacja czego nie mają inne?
djkranc
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 989
Zdjęcia: 6
Przebieg/rok: 50tys. km
Auto: Skoda Fabia / Citroen C5
Silnik: 1.4 16v / 2.0 16v
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

04 Paź 2018, 18:27

Ależ proszę bardzo. Chociażby trwałe wtryski, pokaż mi drugie takie na rynku które wytrzymują podobne przebiegi. Wiem, że niezłe są również barracudy, herculesy i ac w03, ale nie wytrzymują podobnych przebiegów, powyżej 100 tys.km.
lotek33
Aktywny
 
Posty: 283
Zdjęcia: 3
Auto: vw golf 3
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna + LPG

04 Paź 2018, 18:50

lotek33 napisał(a):Wiem, że niezłe są również barracudy, herculesy i ac w03, ale nie wytrzymują podobnych przebiegów, powyżej 100 tys.km.

Wyżej wymienione wtryskiwacze przy odpowiednim serwisie (wymiana regularna filtrów) wytrzymują po 200tys km. Dodatkowo kusztują 1/2 tego co wtryskiwacze które tak zachwalasz, a w niczym im nie ustępują.
djkranc
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 989
Zdjęcia: 6
Przebieg/rok: 50tys. km
Auto: Skoda Fabia / Citroen C5
Silnik: 1.4 16v / 2.0 16v
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

06 Paź 2018, 12:25

Akurat z Toyotą mam miłe wspomnienia, raczej nikt nie powie, że robią kiepskie auta. Co do wtrysków, to żółte od brc na prawdę robią robotę. Wiem, bo sprawdzałem. Serwis i spokojnie można wykręcić nawet większe przebiegi niż piszecie..
Pyreks
Początkujący
 
Posty: 132
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Fiat Punto
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback

07 Paź 2018, 18:53

djkranc napisał(a):Wyżej wymienione wtryskiwacze przy odpowiednim serwisie (wymiana regularna filtrów) wytrzymują po 200tys km.


Przy odrobinie szczęścia wszystko jest możliwe. Ciekawe co wybierze autor tematu, bo jak na razie milczy? Najważniejsze żeby instalacja którą wybierze służyła mu bezproblemowo.
lotek33
Aktywny
 
Posty: 283
Zdjęcia: 3
Auto: vw golf 3
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna + LPG