MINI ALL4 Racing w Rajdzie Dakar 2014

18 Gru 2013, 11:20

Marka MINI wystawi łącznie 11 sztuk MINI ALL4 Racing przygotowanych przez X-raid Team z Treburu (DE) w Rajdzie Dakar, który rozgrywany będzie od 5 do 18 stycznia 2014 r. Już w latach 2012 i 2013 MINI był najlepszym samochodem w tym najtrudniejszym z rajdów-maratonów świata. W dwóch poprzednich edycjach Dakaru pierwsze miejsce zajmował Francuz Stephane Peterhansel za kierownicą MINI ALL4 Racing przygotowanym przez Monster Energy x-raid Team.

Rajd Dakar 2014 jest kolejnym kamieniem milowym w historii marki MINI w tym najtrudniejszym rajdzie świata. Jeszcze nigdy dotąd na starcie nie stanęło więcej MINI ALL4 Racing – o zwycięstwo w 36. Dakarze walczyć będzie aż 11 samochodów tej stajni. "Myślę, że jesteśmy na dobrej drodze" – mówi Stephane Peterhansel. "Wygrałem ostatnie dwa Dakary, ale kolejny triumf absolutnie nie jest oczywisty, bo każdy Dakar ma swój własny charakter."

MINI ALL4 Racing w Rajdzie Dakar 2014

W roku 2011 MINI ALL 4 Racing wziął po raz pierwszy udział w legendarnym rajdzie. "Wystawić kompaktowy samochód terenowy w rajdzie-maratonie o najwyższym stopniu trudności i największej konkurencji – to było wyzwanie, które chcieliśmy podjąć" – mówi Goller, wiceprezes MINI. A bazujący na MINI John Cooper Works Countryman samochód MINI ALL4 Racing od razu pokazał, że niestarszna mu żadna konkurencja – a podbił przy tym także serca fanów.

POLECAMY MINI ALL4 Drive w górach

W rok później udział w Rajdzie wzięło już 5 MINI ALL4 Racing. Goller: "Dzięki połączeniu mocy, niezawodności i wydajności z najbardziej utytułowanym uczestnikiem Dakaru wszech czasów, marka MINI już w drugim sezonie Dakaru odniosła sukces: MINI ALL4 Racing i Stephane Peterhansel wygrali Dakar 2012." W styczniu 2013 MINI wzięło udział w Dakarze po raz trzeci – znów jako zespół 5 aut. I obroniło tytuł zwycięzcy.

Jeszcze przed startem w Dakarze 2014 MINI ALL4 Racing i X-raid Team potwierdzili swą klasę dwoma kolejnymi sukcesami: zdobyciem Pucharu Świata FIA w rajdach Cross Country z Krzysztofem Hołowczycem za kierownicą oraz triumfem w wymagającym Rajdzie Maroka z argentyńskim kierowcą Orlando Terranova. Obaj oczywiście prowadzili MINI ALL4 Racing. "Zespół X-raid Team wykonał znakomitą robotę" – mówi Goller. – "Świetnie przygotował MINI ALL4 Racing do kolejnego Dakaru. Jestem pewny, że uzyskamy znakomity wynik zespołowy i mam nadzieję, że uda się nam obronić tytuł w Ameryce Południowej."

źródło: BMW Group
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3232
Zdjęcia: 11923
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Ekomobilność - podróżowanie wymyślone na nowo
  Pojęcie ekomobilności obejmuje nie tylko niskoemisyjne pojazdy, lecz także wszystko, co ułatwia korzystanie z nich, np. zróżnicowanie środków transportu i dostosowanie ich do potrzeb użytkowników, nowe ...
  Złota Kierownica 2012 - Opel Zafira Tourer
  Opel Zafira Tourer został uhonorowany nagrodą Golden Steering Wheel ("Złota Kierownica"), o którą w tym roku ubiegało się sześć modeli samochodów typu van. Ten prestiżowy europejski tytuł jest kolejnym sukcesem ...

 •  
  • Warto przeczytać