Nowe opony zimowe, a może wielosezonowe?

Nowe opony zimowe, a może wielosezonowe?

07 Lis 2019, 18:19

Witajcie. Szukam opon zimowych dla Toyoty Corolli E12 2003, 15". Budżet max to 1000 zł, chociaż wolałbym wydać mniej, powiedzmy 800 zł. Dziewczyna natomiast jeździ >90% w mieście na niezbyt długich dystansach, kilka razy w roku trasa, dlatego też zastanawiam się nad wielosezonowymi. Co wybrać?
Jimix
Początkujący

Miejscowość: Białystok
Prawo jazdy: 28 01 2008

Re: Nowe opony zimowe, a może wielosezonowe?

07 Lis 2019, 18:31

Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III i Lancera IX
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 13
Miejscowość: Zegrze Pd
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Outlander 2019, Vitara 2017
Silnik: 2.0 150KM 1,6 120KM
Paliwo: Benzyna
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2019

07 Lis 2019, 18:48

Jimix napisał(a):Budżet max to 1000 zł, chociaż wolałbym wydać mniej, powiedzmy 800 zł.
W przypadku opon wielosezonowych lepiej kup takie z lepszej, wyższej półki wtedy będziesz z nich zadowolony i twojej dziewczynie będzie się dobrze jeździło :)

Rozmiar tam masz 195/60R15?

Ja od siebie w tym rozmiarze polecam Uniroyal AllSeasonExpert 2 195/60 R15 88 H. Zmieścisz się z kupnem w założonym budżecie.
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 35
Auto: Nie mam

08 Lis 2019, 19:23

Cichy77 napisał(a):Rozmiar tam masz 195/60R15?

Tak jest. No dobra, to coś wybiorę z tych propozycji. No chyba, że coś trochę tańszego zaproponujecie, o ile jest sens :D
Jimix
Początkujący

08 Lis 2019, 21:55

Przy wielosezonowych minimum to półka średnia żeby było w miarę dobrze.
Cichy77
Stały forumowicz

09 Lis 2019, 00:32

Czy wielosezonowe opony, nawet te droższe, mają ogólnie sens w dzisiejszych czasach? Dają radę? W mieście pewnie wystarczą, ale w terenach chociażby Małopolski, zwłaszcza zimą, to już pewnie niezbyt, nie zastąpią skutecznie zimówki?
Jimix
Początkujący

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Filtr kabinowy (przeciwpyłkowy) zakładamy strzałką w górę czy w dół? Filtr kabinowy (przeciwpyłkowy) zakładamy strzałką w górę czy w dół?
    Przeglądając forum i inne strony w internecie widzę że sporo osób ma problem z poprawnym założeniem filtra kabinowego jak jest na nim strzałka. Jedni piszą, że w instrukcji jest do góry i tak trzeba zakładać. ...
    Jak zbudować profesjonalny samochód driftingowy? Jak zbudować profesjonalny samochód driftingowy?
    Przedprodukcyjna Toyota GR Supra z silnikiem 2JZ, kompaktowa Corolla Hatchback czy bulwarowy roadster Opel GT - liberalne regulaminy techniczne w świecie driftu sprawiają, że inżynierowie mogą stworzyć naprawdę niesamowite ...

• Re: Nowe opony zimowe, a może wielosezonowe?

09 Lis 2019, 01:06

Jimix napisał(a):nie zastąpią skutecznie zimówki?
    Nie zastąpią skutecznie opony zimowej jak i letniej. Zawsze opona letnia będzie lepsza w okresie letnim, a zimowe w okresie zimowym od opony wielosezonowej. Jest to opona która sprawdzi się w umiarkowanym klimacie gdzie nie będzie w zimie dużo śniegu a w lato nie będzie temperatur afrykańskich :)

Generalnie takie opony powinny sprawdzić się najlepiej w sporym mieście. Tam nawet jak jest więcej śniegu to i tak ulice są szybko odśnieżane.

Kiedyś nie było opon zimowych, były takie uniwersalne i jakoś dawało się radę :)
    Cichy77
    Stały forumowicz

09 Lis 2019, 01:13

Dzięki chłopaki, już wiem co muszę robić, dzięki :ok:
    Jimix
    Początkujący