Odprysk na karoserii, czy jest do blachy?

13 Sty 2019, 19:31

Witajcie, otóż mam takie pytanie. Ostatnio zauważyłem na karoserii swojego auta coś takiego:

Pytanie czy to rysa / odprysk do lakieru czy blachy?

Z góry dziękuję za pomoc.
Niemiec31
Nowicjusz

Zdjęcia: 2

Re: Odprysk na karoserii, czy jest do blachy?

13 Sty 2019, 19:35

odskoczył lakier bezbarwny, z czasem będzie się to powiększać ale powoli. Nie jest to groźne dla korozji
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type, A8, ML
Silnik: 2.0 D, 4.2 V8, 2.7

17 Sty 2019, 14:06

@Kao chyba można coś takiego jakoś zabezpieczyć żeby nie powiększało się czy takie zabawy nie zdają egzaminu?
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 11
Auto: Nie mam

17 Sty 2019, 19:59

Chodzi o to że miedzy warstwy dostaje się powietrza, zanieczyszczenia i woda i dlatego odpada dalej. Można na to nałożyć kolejne warstwy bezbarwnego np pędzelkiem, napewno trochę to powstrzyma odpadanie lakieru
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type, A8, ML
Silnik: 2.0 D, 4.2 V8, 2.7
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nie używasz okularów przeciwsłonecznych? Gorzej widzisz w nocy Nie używasz okularów przeciwsłonecznych? Gorzej widzisz w nocy
    Wiosna to czas, kiedy kierowcy są szczególnie narażeni na oślepiające działanie promieni słonecznych. Najlepiej ochronią nas przed nimi właściwie dobrane okulary przeciwsłoneczne. Badania wykazały, że używanie takich ...
    Mitsubishi Outlander PHEV w Asia Cross Country Rally (FIA) Mitsubishi Outlander PHEV w Asia Cross Country Rally (FIA)
    Gdy w Japonii trwały ostatnie przygotowania do uruchomienia produkcji europejskiej wersji Mitsubishi Outlander PHEV, firma Mitsubishi Motors Corporation (MMC) poddała swój technologicznie flagowy model ostatniej i ...

•