Opel Meriva 1.7 CDTi - Układ elektorniczny silnika

24 Cze 2014, 09:16

Witam,
mam problem. Otóż 13 w piątek ( pech -.-' ) podczas normalnego zapalania uruchomiła mi się lampka od elektornicznego układu silnika ( żółty kluczy na aucie ), wyłączyłem auto, zapaliłem i zgasła. Po 2dniach znów się zapaliła i świeciła, mimo to autko jechało normalnie ( rzekomo w ks serwisowej pisze, że przechodzi w tryb awaryjny ale jechało normalnie, żwawo, bez komplikacji. ).
Przeglądałem forum i ks serwisową, wyczytałem, żeby filtr paliwa zmienić, bo może gdzieś się woda dostawać. Dziś zmieniłem, wyczyściłem cały ten plastik gdzie on był, odpaliłem kilka razy i znikneła.. Odstawiłem autko na 3-4h, odpalam i znów świeci..
Ma ktoś jakiś pomysł co z tym zrobić i jaka może być tego przyczyna?
grechut
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 01 01 2007
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Opel Meriva
Silnik: 1.7 CDTi
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

25 Cze 2014, 11:38

Witamy. W przypadku zapalonej kontrolki serwisowej w pamięci sterownika silnika zapisany został związany z zapaleniem kontrolki błąd. Należy odczytać błąd przy pomocy urządzenia diagnostycznego i w ten sposób ukierunkować naprawę.
AutoConrad
Aktywny
 
Posty: 290
Miejscowość: Warszawa
Auto: różne marki

25 Cze 2014, 21:44

Dokładnie - jedz do mechanika i niech podłączy auto pod komputer - pokaże mu jaki jest błąd i czego dotyczy.
Przy zapalonej lampce nie nalezy samochodu przeciążać, mimo, że jedzie normalnie. No i jak najszybciej nalezy pojechać zdiagnozować błąd. Dłuższa jazda z zaświeconą lampką może doprowadzić do uszkodzenia silnika.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Pracownik w samochodzie
    Eksperci szacują, że nawet 40% ofiar wypadków drogowych w Unii Europejskiej to osoby, które zginęły w zdarzeniach związanych z pracą(1). Na niebezpieczeństwo narażeni są nie tylko kierowcy zawodowi, lecz także ...