Opel Meriva 1.7 CDTi - Układ elektorniczny silnika

Opel Meriva 1.7 CDTi - Układ elektorniczny silnika

24 Cze 2014, 08:16

Witam,
mam problem. Otóż 13 w piątek ( pech -.-' ) podczas normalnego zapalania uruchomiła mi się lampka od elektornicznego układu silnika ( żółty kluczy na aucie ), wyłączyłem auto, zapaliłem i zgasła. Po 2dniach znów się zapaliła i świeciła, mimo to autko jechało normalnie ( rzekomo w ks serwisowej pisze, że przechodzi w tryb awaryjny ale jechało normalnie, żwawo, bez komplikacji. ).
Przeglądałem forum i ks serwisową, wyczytałem, żeby filtr paliwa zmienić, bo może gdzieś się woda dostawać. Dziś zmieniłem, wyczyściłem cały ten plastik gdzie on był, odpaliłem kilka razy i znikneła.. Odstawiłem autko na 3-4h, odpalam i znów świeci..
Ma ktoś jakiś pomysł co z tym zrobić i jaka może być tego przyczyna?
grechut
Obserwowany

Prawo jazdy od: 01 01 2007
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Opel Meriva
Silnik: 1.7 CDTi
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

Re: Opel Meriva 1.7 CDTi - Układ elektorniczny silnika

25 Cze 2014, 10:38

Witamy. W przypadku zapalonej kontrolki serwisowej w pamięci sterownika silnika zapisany został związany z zapaleniem kontrolki błąd. Należy odczytać błąd przy pomocy urządzenia diagnostycznego i w ten sposób ukierunkować naprawę.
AutoConrad
Aktywny
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa
Auto: różne marki

Re: Opel Meriva 1.7 CDTi - Układ elektorniczny silnika

25 Cze 2014, 20:44

Dokładnie - jedz do mechanika i niech podłączy auto pod komputer - pokaże mu jaki jest błąd i czego dotyczy.
Przy zapalonej lampce nie nalezy samochodu przeciążać, mimo, że jedzie normalnie. No i jak najszybciej nalezy pojechać zdiagnozować błąd. Dłuższa jazda z zaświeconą lampką może doprowadzić do uszkodzenia silnika.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Verva Street Racing 2016 Verva Street Racing 2016
    W miniony weekend odbyło się jedno z największych wydarzeń motoryzacyjnych w Polsce. Festiwal Verva Street Racing 2016 zgromadził tysiące miłośników motoryzacji, dla których organizator przygotował wiele atrakcji. ...
    Dlaczego część kierowców nie używa kierunkowskazów? Dlaczego część kierowców nie używa kierunkowskazów?
    Dlaczego część kierowców nie używa lub nie zawsze używa kierunkowskazów? Przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych badania wykazały, że najczęściej podawane odpowiedzi to: "nie było na to czasu " (42%) i "z lenistwa ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Monster Truck Rock Star, 11
      Autosacrum 2009