Opel omega ..sciaga na lewo pomocy

04 Gru 2009, 17:18

Witam mam problem z autem gdy jade ciagle sciaga mi go na lewa strone
geometria kol robiona 3x wmienione amortyzatory, drazki i ciagle to samo nic nie daje
nikt nie umie mi powiedziec co jest przyczyna. Samochod jest na oponach zimowych czy to moze byc przyczyna ?? prosze o pomoc
franz_87
Nowicjusz
 
Posty: 5
Miejscowość: Polska
  • 05 Gru 2009, 13:48

    A jaki stan bieżnika na tych oponach, głupie pytanie lecz czy bieżnik jest taki sam i czy ciśnienie w oponach jest równe?, a geometria była robiona kompletna czyli nachylenie i ściągnięcie na zewnątrz lub do środka kuł, nie był czasem bity? bo czasami nie da rady ustawić na zero geometrii a później wychodzą takie heca
    artj
    Początkujący
     
    Posty: 164
    Miejscowość: Polska

    05 Gru 2009, 17:02

    franz_87 napisał(a):geometria kol robiona 3x
    robiłęś u komputerowców czy u gości co się znają :wink:
    miałem taki przypadek ostatnio geometria komputerowa x3 wszystko na wydruku zajebiste a kąt odjechany o 5 nie mówiąc że auto było zbieżne na 23 :mrgreen:
    druga sprawa czy amortyzatory masz dokręcone porządnie?? sprawdź czy nie mają luzów
    Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
    pocieszny
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 6650
    Zdjęcia: 1
    Miejscowość: z błota ;)

    05 Gru 2009, 20:15

    dzieki za pomoc zrobione zamykam temat
    franz_87
    Nowicjusz
     
    Posty: 5
    Miejscowość: Polska

    05 Gru 2009, 21:30

    To może się pochwal co było i jak sobie poradziłeś?
    Kubuch
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 2671
    Miejscowość: Matplaneta
    Przebieg/rok: 20tys. km
    Auto: Fiesta MK7 FL / Mini One
    Silnik: 1,0 100 KM/1,6 90 KM
    Paliwo: Benzyna
    Typ: Hatchback
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 2013

    06 Gru 2009, 00:29

    probem rozwiazalem sam jestem mechanikiem nie wykonuje tego zawodu.
    po trzech nie udanych probach w serwise ustawienia geometrii i po waszych podpowiedziach kupilem mala poziomice i zmierzylem konty nachylenia kola okazalo sie dosc znacznie przesuniente katy ustawilem wedlug poziomicy a odchylenia kol prawo lewo na oko auto przestalo sciagac ale nie polecam tej metody gdyz w aucie moga byc rozne przyczyny z ktorych nie mozna ustawic geometrii przy pomocy przyzadow poniewarz moga byc uszkodzone wachacze lub jak wczesniej zescie wspominali auto moglo byc dosc mocno uderzone centralnie w srodek auta czyli mogly byc uszkodzone slupki to tyle dizeki narazie
    pozdrawiam
    franz_87
    Nowicjusz
     
    Posty: 5
    Miejscowość: Polska