Passat czy avensis - proszę o poradę

11 Lut 2008, 16:32

Wydaję mi się, że Toyota jest mniej awaryjna niż VW
Requiem for a Dream.
Piter
Stały forumowicz
 
Posty: 2942
Zdjęcia: 239
Miejscowość: Kłodzko
Prawo jazdy: 15 03 2007
Auto: Audi A6 C5
Silnik: 1.9 TDI 131KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

15 Lut 2008, 11:05

Toyota Avesis już właściwie opatrzona konstrukcja ale ma dobry silnik d4d raczej bezawaryjna(chodź z tym różnie bywa) więcej Ci nie napisze bo takim samochodem nie jedziłem.
O Passacie napisze dużo więcej bo i jedziłem kilkoma modelami w różnych wersjach wyposażeniowych jak i znam użytkowników tego modelu.Większość osób narzeka w passacie na przeciekającą miske olejową i skrzypienie wnętrza.Ale mam nadzieje że to wady w modelach 2008 i od II połowy 2007 zostały usunięte.Co do samego prowadzenia to umów się na jazde próbną i Toyotą i Vw i sam ocenisz.;)
michalmanu
Zaawansowany
 
Posty: 585
Miejscowość: Silesia

19 Lut 2008, 18:53

Ja doradziłbym Ci samochód, który powala i VW Passata i Toyotę Avensis mianowicie: Honda Accord CDTI
Zbyszek
Początkujący
 
Posty: 122
Miejscowość: Wałbrzych

20 Lut 2008, 20:48

ja polecam passata
majasportomoto
Nowicjusz
 
Posty: 8
Miejscowość: Kasinka Mała

20 Lut 2008, 21:33

bierz avensisa ma fajny silnik i wogóle jest fajny
piter36
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 600
Miejscowość: Radomsko

22 Lut 2008, 18:52

Miałem identyczny problem ... i od 2 tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem nowej Avensis... Powiem ci jedno ... ZAJE...isty wybór, bo za te same pieniadzę masz bardziej wyposażoną niż Passata, no i to w koncu Japoniec ... Wyżyłowana fura :D :lol:
pzdr :twisted:
sirf3ar
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 77
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Hyundai Santa Fe Nowej Generacji
    "Nowy Santa Fe kontynuuje globalny sukces modelu. Zaprezentowany w 2001 roku, model Santa Fe pierwszej generacji jest podstawą wiarygodności i doświadczenia marki w segmencie SUV" powiedział Thomas A. Schmid, Dyrektor Operacyjny ...

24 Lut 2008, 22:55

Bolo1989 napisał(a):Wybrał bym Passata, jeśli chodzi o awaryjność i komfort to rozkłada toyotę na łopatki. Pozatym passat wygląda owiele ciekawiej jak toyota.
Bież PASSATA :-)


Z twojego postu wynika że Passat jest bardzo awaryjnym autem. :lol: Ja brałbym Toyotę, bo ładniejsza i trwalsza.
RadmaX
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 133
Miejscowość: Toruń

25 Lut 2008, 15:05

Passat jest lepszy od toyoty i niema się tu co oszukiwać.
Golf IV GTI 1.8 TURBO
Nissan Terrano II 2.7 TDI
BMW 328
Bolo1989
Aktywny
 
Posty: 439
Miejscowość: Mazowieckie

25 Lut 2008, 15:07

Bolo1989 napisał(a):Passat jest lepszy od toyoty i niema się tu co oszukiwać.

na jakiej podstawie to stwierdzasz?
michalmanu
Zaawansowany
 
Posty: 585
Miejscowość: Silesia

25 Lut 2008, 15:51

Komfort w passacie jest na bardzo wysokim poziomie, jego bezawaryjność również. Toyota jest dobrym autem ale ma dużo niedociągnięć technicznych i jest mniej komfortowa.
Ostatnio w toyocie z 2003 roku wymieniałem chłodnicę bo z niewiadomych przyczyn poprostu się "rozlazła". Auto 4 letnie, cena nowej nie oryginalnej chłodnicy 1500zł bez osprzętu :-). Teraz ta sama toyota stoi na warsztacie i czeka na nowy przepływomierz powietrza bo siadł i auto zamula cena przepływomierza 500zł używany :-).
Dotego jeszcze dojdzie wymiana klocków, filtrów i oleju bo już najwyższy czas i właściciel znowu zostawi u nas grubo ponad 1500zł
Pan ten auto kupił pół roku temu a już dołożył do niego ponad 3500zł a to troszeczkę przesada.
Mówi że niechce już toyoty i jak tylko wyjedzie z warsztatu to jedzie nią na giełde :-)
Golf IV GTI 1.8 TURBO
Nissan Terrano II 2.7 TDI
BMW 328
Bolo1989
Aktywny
 
Posty: 439
Miejscowość: Mazowieckie

25 Lut 2008, 16:03

Jeżeli kupił używaną to jest jego wina bo jest łosiu... kupił zajeżdżoną furę bo z zewnątrz ładnie wyglądała gdyż nie jest stara... ale widoczni w swoim życiu po dup** dostała, i pierwszy właściciel jaj nie oszczędzał... Mój znajomy ma pracę w której jego biurem jest samochód... fura wygląda jak nowa, ale jest zajeżdżona a ma niespełna 3 lata...
sirf3ar
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 77
Auto: Nie mam

25 Lut 2008, 16:28

Przebieg tej toyoty to 135 tysięcy kilometrów :-). Oryginalny
Golf IV GTI 1.8 TURBO
Nissan Terrano II 2.7 TDI
BMW 328
Bolo1989
Aktywny
 
Posty: 439
Miejscowość: Mazowieckie

25 Lut 2008, 18:12

Bolo1989 napisał(a): bezawaryjność również.

z iloma passatami miałeś doczynienia?
Ja miałem z siedmioma w różnych wersjach.Każdy miał problemy ze skrzypiącymi plastikami do tego w dwóch 2.0 TDI wyciekał olej i serwis i był w stanie z tym nic zrobić.O jakości wykonia w najbogatszej wersji Higtline nie wspomne....Co nie zmienia faktu że Avensis to też awaryjne auto.Tylko że Toyota przeszła FL a Passat to to jedna z najnowszych propozycji na rynku i ciągle niestety jest pełna niedoróbek.Zobaczy co rok modelowy 2008 zmieni.
michalmanu
Zaawansowany
 
Posty: 585
Miejscowość: Silesia

25 Lut 2008, 18:14

aha... a licznik idzie 2 raz :P :P widocznie taka mu sie trafiła, bo normalnie ToyotA jest mało awaryjna! Poza tym japońskie fury są zajebiście wyżyłowane... kiedy swoją Avensis muszę sie z jakimś VW B6 scignąć.... :twisted:
sirf3ar
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 77
Auto: Nie mam

25 Lut 2008, 18:16

sirf3ar napisał(a):aha... a licznik idzie 2 raz :P :P widocznie taka mu sie trafiła, bo normalnie ToyotA jest mało awaryjna! Poza tym japońskie fury są zajebiście wyżyłowane... kiedy swoją Avensis muszę sie z jakimś VW B6 scignąć.... :twisted:

mój znajomy też miał kłopoty z Avensisem,po roku wymienił go na,,,Stilo.
michalmanu
Zaawansowany
 
Posty: 585
Miejscowość: Silesia