Passat czy avensis - proszę o poradę

27 Lut 2008, 14:42

Prponuję WV Passata z silnikiem 2.5 TDi 180 koników.

Auto jest niezawodne, do 250 tyś jeżeli będziesz dobrze użytkował nie ma prawa się zepsuć (jeżeli będzie nie bity).
Wnetrze jest wykonane z bardzo bobrych materiałów można porównać gdzieś na komisie z Toyotą (bije ją na głowę) w dotyku są super i nic nie trzeszczy na wybojach, osiągi ma rewelacyjne.
Mało spala od 8l na trasie w zwyż.
Bardzo ciężko takie auto wprowadzić w poślizg, spokojnie przy 180 km/h jak pada deszcz można wyprzedzać (oczywiście wszystkie systemy muszą działac poprawnie).

Najważniejsze jak ci się nie będzie odpowiadał nie ma problemów ze znalezieniem kupca, jak sprowadzisz z Niemiec to pół roku drożej sprzedasz niż kupiłeś, nie traci mocno na wartości w porównaniu z innymi markami.

Tanie części w porównaniu z innymi markami, bardzo dużo tanich dobrych zamienników !!!

Musisz wziąść pod uwagę także to, że w najnowszych japończykach silniki są nitowane po to aby przy awari wymieniac je w całości.


Jedyna wada, WV Passat jest najbardziej kradzionym autem w Polsce to powinno dać ci duzo do myślenia, ale można wykupić AC .
PHAETON SZCZECIN
Początkujący
 
Posty: 111
Miejscowość: Szczecin

27 Lut 2008, 14:43

po co dublujesz posty?
michalmanu
Zaawansowany
 
Posty: 585
Miejscowość: Silesia

27 Lut 2008, 15:04

PHAETON SZCZECIN

Po pierwsze silnik ktory proponujesz jest jednym z najgorszych silników diesla montowanych w passacie jeśli chodzi o awaryjność :-)

Po drugie silnik 2.5 V6 z tego co mi wiadomo nie był montowany w Passacie B6, ja przynajmniej się z tym nie spotkałem :-)

Z tego co mi wiadomo to najmocniejszy diesel do Passata B6 to 2.0 170 KM. Ja przynajmniej takim jeździłem i mówiono mi że to najmocniejszy diesel montowany w nim seryjnie.
Golf IV GTI 1.8 TURBO
Nissan Terrano II 2.7 TDI
BMW 328
Bolo1989
Aktywny
 
Posty: 439
Miejscowość: Mazowieckie

27 Lut 2008, 15:38

Passatów z silnikiem 2.5 TDi praktycznie nie wydać na drogach w polsce, mój był chyba jedyny z 2005 r. w Szczecinie- nie widziałem takiego samego.


Jakieś 15 lat temu mój ojciec przyprowadził z Niemiec passata 1.8 benzyna zawiózł go do znajomego warsztatu w Szczecinie i założył się, o kasę, że mechanik nie znajdzie ani jednej usterki w aucie które miało przejechane ponad 100 tyś kilometrów, mechanik powiedział, że to niemożliwe i szukał, szukał i szukał i nic nie znalazł. Facet powiedział, że w innych markach zawsze po 100 tyś coś znajdzie, cokolwiek.
PHAETON SZCZECIN
Początkujący
 
Posty: 111
Miejscowość: Szczecin

27 Lut 2008, 22:55

Te silniki były montowane w Passatach B5 FL ale w passatach B6 nie były montowane.
Golf IV GTI 1.8 TURBO
Nissan Terrano II 2.7 TDI
BMW 328
Bolo1989
Aktywny
 
Posty: 439
Miejscowość: Mazowieckie

23 Mar 2008, 19:03

Witam, Panowie jak na temat skrzypienia deski rozdzielczej w służbowym samochodzie to macie doczynienie ze specjalistą w tej sprawie. Ogólnie mówiąc nowy VW Passat i ich serwis w Polsce to ch... Amatorzy którzy powinni zamienić się zarobkami z pielęgniarkami. Generalnie samochód nie dający radości, powstały z kręgu dwóch kultur. Mam wiele żalu do (bez obrazy) faszystowskiej firmy za produkt, którego nie mogę zwrócić, a niestety muszę użytkować. Cena i jakość to pomyłka. Obskoczyłem wszystkie serwisy w okolicy - nawet świnie z centrali w Poznaniu oszukali mnie. Dlatego jeżeli kogoś niewinnego uraziłem to wybacz przyjacielu.
Irek
Nowicjusz
 
Posty: 1
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jak wyprzedzać rowerzystę?
    Wyższe temperatury powietrza sprawiają, że na drogach pojawia się coraz więcej rowerzystów. Dlatego kierowcy powinni przypomnieć sobie, co zrobić, by w bezpieczny sposób dzielić jezdnię z rowerzystami, a przede ...

08 Lis 2009, 09:35

Popatrz sobie tu-czy VW jest mniej awaryjny od Toyoty-heh

http://www.uzywane.mojeauto.pl/raport20 ... &miejsce3=
murdock
Nowicjusz
 
Posty: 8
Miejscowość: Poznan

08 Lis 2009, 14:10

I tak brałbym Toyote!
Nawet jeśli Passat dorównuje Toyocie pod względem bezawaryjności to wybrałbym Toyotę... To auto ma swój urok i nie jeździ ich tyle co Passatów..
Ogólnie powiem, że Toyotka jest oryginalna :grin:
Daro20VT
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1470
Miejscowość: Warszawa
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: BMW E60 530dA
Silnik: 3.0d
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2005