Pierwszy, oszczędny samochód

25 Paź 2016, 20:00

Mam taki silnik, po mieście na zimnym weźmie 8 litrów, w trasie zszedłem średnio ostatnio do 6,7 litra ;)
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

25 Paź 2016, 20:03

Opłaca się wstępnie to zarezerwować? Jutro pojechałbym pooglądać. Na co zwrócić uwagę w tej Megance?

I czy na przyszłość jest sens wrzucać w to LPG jeśli spalanie by mnie nie zadowalało?
ploki7
Nowicjusz
 
Posty: 34
Auto: A

25 Paź 2016, 20:09

Uwagę zwracasz na wszystko. Jeśli masz jakiekolwiek pojęcie, to będziesz wiedział w jakim jest mniej więcej stanie.

Co do LPG, odpalasz kalkulator online, wpisujesz wartości i patrzysz czy się opłaca.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

25 Paź 2016, 20:16

Ok, to chyba jutro się przejadę pooglądać.
ploki7
Nowicjusz
 
Posty: 34
Auto: A

25 Paź 2016, 20:18

Co do silnika, ma pracować cichutko, przy wkręcaniu na biegu na obroty może delikatnie "mruczeć", mają specyficzny dźwięk. Ale na biegu jałowym w środku praktycznie nie powinno go być słychać.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

25 Paź 2016, 20:31

Jak jest z miejscem z tyłu w tym Coupe? Widzę, że jest jedynie na 4 miejsca. W 5 nie mogę jeździć rozumiem?

Dzwoniłem do gościa, rdzy ponoć nie ma, bo progi są plastikowe (?) cokolwiek to znaczy. Z zapłonem problemów nie ma, lekko lakier odpryśnięty koło drzwi od pasów bodajże, na stację dowolną też można podjechać. Jeździ nim głównie na studia i zjeżdża na weekendy do swojej miejscowości.

Coś więcej na temat tego modelu? Jedyny minus jaki póki co widzę to ta ilość miejsc, ale jak dla mnie powinno wystarczyć, no i ewentualnie to spalanie (pomyślę o instalacji gazowej). W piątek jadę oglądać.
ploki7
Nowicjusz
 
Posty: 34
Auto: A
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota GR Supra
    Nowa Supra to nadal wygodne i dobrze wyposażone tylnonapędowe coupé z turbodoładowanym silnikiem R6 pod maską. W przypadku nowego modelu za napęd służy 340-konna jednostka 3.0 z turbiną twin-scroll. Taki zestaw wytwarza ...

26 Paź 2016, 08:24

Ładne to Megane,obejrzyj. Na progi też zwróć uwagę bo też lubiały czasem sobie pognić a że są plastikowe to pierwszy raz słyszę no chyba że chodzi mu o nakładki.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

26 Paź 2016, 09:39

Ładne to Megane,obejrzyj. Na progi też zwróć uwagę bo też lubiały czasem sobie pognić a że są plastikowe to pierwszy raz słyszę no chyba że chodzi mu o nakładki.

Z tego co wyczytałem w internecie to pewnie właśnie chodzi o nakładki. Tylko co w takiej sytuacji, idzie to jakoś zdemontować i zobaczyć co jest "pod spodem"? Czy na jakiejś innej zasadzie to działa?

I co do sprawdzenia numeru VIN - warto o to poprosić przed pojechaniem tam? w jaki sposób się to sprawdza i czy to coś kosztuje? (nigdy z tego nie korzystałem). Jeśli wszystko będzie mi pasować po jeździe próbnej i pooglądaniu nadkoli, progów, karoserii itp. to koniecznie do jakiejś stacji diagnostycznej aby ew pooglądać podłogę (jaki koszt?)?
ploki7
Nowicjusz
 
Posty: 34
Auto: A

26 Paź 2016, 10:18

VIN możesz sprawdzić np tutaj https://historiapojazdu.gov.pl
Jeśli nie masz osoby z którą mógłbyś jechać obejrzeć auto to stacja kontroli jak najbardziej tylko pamiętaj że to Ty ją wybierasz a nie sprzedający.
Na zdjęciach widać że nakładki są tylko z przodu przy nadkolu więc progi są gołe i możesz odrazu je zbadać.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

27 Paź 2016, 11:49

Jutro niby mam jechać pooglądać to autko, ale chyba się rozmyśliłem...

Podchodząc do tematu na chłodno, zszedłbym może do 5500zł za tę Megankę. Silnik 1.6, ale w benzynie bez gazu - swoje to wypije pewnie, z 8-9l będzie palił (więc oszczędne to to raczej nie będzie). Decydując się na założenie gazu razem wyszłoby ok. 8 tyś za samo auto. W tej cenie można by było kupić już coś sporo lepszego, czy się mylę?

W dodatku wizualnie to Megane nie jest jakimś moim szczytem marzeń nawet jeśli chodzi o swój pierwszy własny samochód (choć wiem, że priorytetem jest stan auta w tej kwocie), ale dodając ten gaz to od 8 tyś (lub nieco więcej) można by było już się już rozglądać np za A3 1.8 (np. przedlift) co dałoby mi niskie spalanie na gazie z silnikiem, który daje więcej frajdy (tak, wiem, piszę o VAGu)... No i na marginesie takie auto jest wtedy 5 osobowe, a nie 4 jak megane coupe.

Tylko napiszcie mi teraz czy to co właśnie napisałem ma jakiś sens, bo nie wiem czy jutro jechać po Meganke czy odpuścić.. W każdym razie nie śpieszy mi się, mogę szukać dalej.
ploki7
Nowicjusz
 
Posty: 34
Auto: A

27 Paź 2016, 12:02

Wybór i tak należy do Ciebie ale fakt takie Megane lekko spali 9l po mieście.

Jeśli zależy Ci na oszczędności to lepiej poszukać czegoś już zagazowanego.

A coś takiego? Masz pod nosem.
[link do oferty na Olx wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

27 Paź 2016, 12:09

No właśnie, a takie spalanie to już do oszczędnych nie należy. Najtańsze przy tym rozsądne LPG które mógłbym zamontować do takiego samochodu to mniej więcej jaki koszt?

Co do Vectry to jak dla mnie już trochę za duże auto.
ploki7
Nowicjusz
 
Posty: 34
Auto: A

27 Paź 2016, 12:10

Mi po mieście ostatnio brał 8.0 litra, ten silnik ciągnie od dołu, nie trzeba go piłować. Trasa/miasto ostatnio miałem 6.7 litra. Tylko nie mów że to nie jest oszczędne spalanie :|

Dobra sekwencja 2500-2700.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

27 Paź 2016, 12:25

galakty, czyli Twoim zdaniem pakowanie w ten samochód sekwencji mija się z celem? Jakie odnotowałeś najwyższe spalanie w mieście przy tym silniku 1.6 110KM?

Ewentualnie zrobię tak, że pojadę tam jutro, obejrzę, jeśli faktycznie będzie w takim stanie jak opisuje je właściciel i zbiję trochę cenę to wtedy wezmę. Właśnie - do jakiej kwoty rozsądnie można by było się targować?
ploki7
Nowicjusz
 
Posty: 34
Auto: A

27 Paź 2016, 12:31

Ale ja nie wiem ile kilometrów robisz. Ja robię rocznie 6-7 tyś, więc nie pakuję gazu bo jak będę sprzedawał auto to dopiero mi się instalacja zwróci. Użyj kalkulatora i tyle.

Nie rozumiem tylko, czemu odrzucasz Megane bo nie ma gazu, ale Audi A3 z gazem już weźmiesz? A czemu Megane z gazem nie możesz? A3 spali więcej od Meganki, czy to 1.6 czy 1.8. Pomijam kwestie wyglądu, ale w środku w moim odczuciu Megane jest lepsza, chyba że A3 przed liftem ma sto razy lepsze plastiki od Golfa 4, to okey. Bo w Golfie jest tragedia z jakością wykonania, wszystko obd rapane :|
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007