Pierwszy, oszczędny samochód

Pierwszy, oszczędny samochód

22 Paź 2016, 00:22

Witam.
Planuję zakup swojego pierwszego samochodu, obecnie jeżdżę samochodem rodziców, a jako, że prawko mam już jakiś czas to chyba nastał dobry moment na coś własnego.

Celuję w nieduże auto, które będzie przede wszystkim oszczędne w spalaniu, a ewentualne naprawy będą się mieścić w granicach rozsądku.

Przeglądając inne tematy widziałem, że polecacie:
- Honda Civic VI
- Toyota Corolla e11 1.3 1.4 i 1.6.
Myślałem też nad jakimś A3 przedlift w gazie lub Mazdą 323F, ew. Audi 80 (ale to pewnie już trochę więcej spali)

Znalałzem taką Hondę, co myślicie? Od 8 lat 1 właściciel w kraju rocznik 1998, 1.4 benz, prezentuje się całkiem ładnie:
[link wygasł]
ploki7
Nowicjusz

Auto: A

Re: Pierwszy, oszczędny samochód

22 Paź 2016, 00:26

Zakładam, że budżet to ~5k, a więc szukamy konkretnego egzemplarza w najlepszym stanie, a nie marki i modelu. Choć Civic i e11 dobry trop.
Napisz skąd jesteś to coś się poszuka
Serdecznie zapraszam do lektury nowego poradnika nowa-jakosc-aut-poflotowych-vt97851.htm
mike
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 11
Miejscowość: Zawiercie|Kraków
Prawo jazdy od: 04 09 2013
Auto: Ford Focus Mk II
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rok produkcji: 2008

22 Paź 2016, 00:28

Można szukać w całym województwie podkarpackim. Co myślicie o Civicu, który wrzuciłem w 1 poście? Dość mocno wpadł mi w oko.
ploki7
Nowicjusz

22 Paź 2016, 00:39

Odpicowany przez handlarza no i ten przebieg zupełnie przez przypadek tuż poniżej magicznej granicy 200k
Serdecznie zapraszam do lektury nowego poradnika nowa-jakosc-aut-poflotowych-vt97851.htm
mike
Awatar użytkownika

22 Paź 2016, 00:43

Pewne, że handlarz? Mam tam jakieś 40min drogi, na pewno nie warto zobaczyć? Cena jakaś zaniżona chyba nie jest jak patrze na inne Civici.
ploki7
Nowicjusz

22 Paź 2016, 01:30

Tak, widać po typowo handlarskich zdjęciach

40min to nie drugi koniec PL, możesz się przejechać
mike
Awatar użytkownika

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Wyposażenie i BMW ConnectedDrive w BMW ActiveHybrid 3 Wyposażenie i BMW ConnectedDrive w BMW ActiveHybrid 3
    Wysokiej jakości wyposażenie standardowe, z dwustrefową automatyczną klimatyzacją działającą także przy wyłączonym silniku oraz opcjonalnym systemem nawigacyjnym Professional. Liczne, ekskluzywne systemy wspomagania kierowcy ...
    Mitsubishi Space Star przejeżdża 1111 km na jednym zbiorniku Mitsubishi Space Star przejeżdża 1111 km na jednym zbiorniku
    "Hypermiler", czyli mistrz jazdy o kropelce, to przydomek nadawany kierowcom, którzy potrafią pokonywać spore dystanse zużywając minimalne ilości paliwa. Zaskakujące wyniki kierowcy ci uzyskują stosując metody i techniki ...

• Re: Pierwszy, oszczędny samochód

22 Paź 2016, 01:37

Hondy w dobrym stanie są drogie chyba że niepopularny model. Obejrzeć zawsze warto. Potem porównaj z Corollą bo to bardzo dobry model. Jedyne częste problemy w obu autach to rdza. Ze wszystkim innym sobie można poradzić ale jak auto ma ukrytą rdzę to umarł w butach (chyba że to nie przeszkadza i planujemy zezłomować auto po 3-5 latach). Przebieg dla tych japońców to nie straszna sprawa jeżeli auto było odpowiednio traktowane. A to widać przy dokładnych oględzinach - praca silnika na zimno, samo odpalanie, obroty jałowe, czy robi się plama pod silnikiem itp. No i rdza pod spodem - może być trochę i to jest normalne a może być masakra.
    Trzeci typ made in japan to Suzuki Swift. Mazdę i Nissana odradzam.
    VW, Audi, Skoda, Seat też warte oglądania.
    Zaopatrz się w tester lub miernik lakieru i rób testdrive :)
    lybra
    Nowicjusz

Miejscowość: Kielce

22 Paź 2016, 01:50

Być może jutro się tam przejadę, zależy od tego czy uda mi się zgadać z kimś znajomym kto trochę bardziej ogarnia temat.

W każdym razie o co zadbać gdy już się tam znajdę? W poradniku przeczytałem o pytaniu odnośnie opłat (przegląd itp), ostatnie wymiany w samochodzie, blacharka (ale to już trzeba jakoś sprawdzić mniej więcej), no i rozruch podobnie.

Dopiero na końcu jeśli jakimś cudem wszystko by mi odpowiadało to jakaś losowa stacja diagnostyczna? Jaki jest mniej więcej koszt takiej przyjemności?
    ploki7
    Nowicjusz

22 Paź 2016, 02:41

W ogóle nie zakładaj przed obejrzeniem auta że będziesz je kupował. Załóż sobie że najpierw obejrzysz chociaż 3. Dopiero po obejrzeniu ich i przejechaniu się wybierz który się nadaje lub który jest najlepszy i sprawdź go na stacji a najlepiej weź osobę zaufaną kumatą w mechanice lub jedź na zaufaną stację diagnostyczną. Tam mogą wyjść jakieś kwiatki i wtedy możesz dojść do wniosku że musisz sprawdzić inny. A jak będzie ok albo zbijesz z ceny to wtedy 1 dzień na ochłonięcie i ostatnie przemyślenie decyzji. Cena na stacji gdzieś była w internecie podana, sam nie korzystam bo wolę zaufaną osobę.
    Jak masz taką kumatą zaufaną osobę to jesteś w domu :) I tak można nie wszystko wykryć dlatego najważniejsza jest bezwypadkowość i rdza bo jej na dobrą sprawę nie da się naprawić tylko z nią walczyć. Resztę taniej lub drożej naprawisz.
    Co do tego na co zwracać uwagę to najlepiej mieć porównanie do jakiegokolwiek auta z małym przebiegiem w dobrym stanie (nie mówiąc o nowym). Wtedy będziesz widział że coś za ciężko chodzi itp. W starym aucie będzie różnica ale punkt odniesienia będziesz wtedy miał.
    lybra
    Nowicjusz

Miejscowość: Kielce

22 Paź 2016, 09:56

Zastanawia mnie, że ten Civic ma klimę, a nie ma żadnej elektryki. Z tych zdjęć jedyne co mogłem zauważyć to na zdjęciu bokiem po prawej stronie nad progiem jest jakieś otarcie z lekkim odpryskiem na biało.

Tak jak piszesz najważniejsze czy nie był składany z 8 aut i nie ma rdzy na tyle by z tym nie walczyć. Jakieś jeszcze sugestie typowe dla tego modelu na co zwracać uwagę?
    ploki7
    Nowicjusz

22 Paź 2016, 10:11

Ładny ten Civic obejrzeć nie zaszkodzi.
    Najważniejszą rzeczą na którą trzeba zwrócić uwagę to własnie ruda a poza tym patrz na wszystko jak przy każdym innym aucie.
    Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
    Barol
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Górny Śląsk
    Auto: Opel Corsa B
    Silnik: 1.4 60km
    Paliwo: Benzyna

22 Paź 2016, 12:17

Panowie wygooglowałem sobie nr telefonu gościa od tego ładnego CIvica:

https://www.google.pl/search?q=606+329+ ... =606329481

i nie wiem czy jest jakiś najmniejszy sens by tam w ogóle pojechać.. a w sumie już miałem się tam wybierać. Niby od 8 lat 1 właściciel, no ale..
    ploki7
    Nowicjusz

22 Paź 2016, 13:08

Być może był w rękach mechanika kto to wie ewentualnie poproś o numer VIN,sprawdzimy jak było.
    Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
    Barol
    Awatar użytkownika

22 Paź 2016, 14:12

[link wygasł]

Haha, nie wiem czy mi coś świruje czy Civic VI sprowadzony z Niemiec, 8 lat jeden właściciel za 5200zł zmienił się nagle na Civica VII sprowadzonego z Włoch za 15 tyś! :lol:
    ploki7
    Nowicjusz

22 Paź 2016, 14:52

Czyli drobny handlarzyna.
    Barol
    Awatar użytkownika

• Warszawa, prototyp
      Autosacrum 2006
      Chevrolet Corvette 4x4 Turbo, turbina
      Wisła zimą