Podstawa filtra oleju kia

podstawa filtra oleju kia

18 Maj 2010, 19:35

Witam mam problem z samochodem Kia k27000 sądzę iż problem tkwi w podstawie filtra oleju, gdyż : GOTUJE MI OLEJ ... samochód po jeździe przez miasto wariuje... olej gotuje się przez długi czas po wyłączeniu- Uszczelka pod głowicą dobra, blok planowany/głowica szlifowana/ tuleje całe.
podstawa wygląda tak :
Image i mam pytanie. Czy w tym długim kanale nie powinien znajdować się jakiś zawór i do czego on służy ??

Mówię tu o zaworze w stylu tego :
Image

W moim elemencie w środku są porobione rysy, jakby coś szorowało, ale tylko w niektórych miejscach. O czym może to świadczyć ?

Z góry dziękuję za odpowiedzi !
maly26
Nowicjusz

Miejscowość: Białystok

Re: Podstawa filtra oleju kia

18 Maj 2010, 21:35

Witam Wszystkich posiadaczy mondeo.
kilka tygodni temu wystąpił problem z paskiem który idzie od alternatora poprzez micro napinacz i chyba połączony jest z klimatyzacja - nieznam sie na tym.
pasek zaczynal przeskakiwac, auto chodzilo glosno jak wączałem klimatyzacje, i nawiewy. wyminilem alternator, ale jak włanczam klimatyzacje to pasek nadal przeskakuje i chodzi glosno.
poradźcie co robic.
pozdrawiam wszytkich
grzegorz2001
Nowicjusz

Miejscowość: małopolska
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Światowy rekord SKODY Citigo CNG! Światowy rekord SKODY Citigo CNG!
    SKODA Citigo CNG pokazała swoją klasę rekordowym osiągnięciem. Gerhard Plattner, mistrz oszczędnej jazdy, przebył SKODĄ na gaz ziemny 2 619 kilometrów przez Europę. Na trasie z Wenecji we Włoszech, do szwedzkiego Sztokholmu, ...
    Dla posiadaczy Outlandera pierwszej i drugiej generacji Dla posiadaczy Outlandera pierwszej i drugiej generacji
    Polski oddział Mitsubishi opracował program umożliwiający zakup nowego modelu Mitsubishi Outlander 2013 w niezwykle korzystnych warunkach posiadaczom Outlandera poprzednich generacji. Lojalni klienci otrzymają bezpłatnie ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      passat b5 german style
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Subaru Impreza STI