Pomoc w kupnie BMW e46.

31 Sty 2014, 16:16

Witam. Zastanawiam się nad kupnem BMW e46. Posiadam 24,500zl na to autko.
Zastanawiam sie ktory silnik bylby najlepszy? Zalezy mi na nie wielkim spalaniu..ale oczywiscie,aby mialo tez jakies depniecie. Interesuje mnie w wersji sedan oraz po lifcie. Prosze o opinie o tym modelu oraz pomoc w wyborze. Czy warto brac to autko?
szuler95
Nowicjusz
 
Posty: 7
Auto: Nie mam

31 Sty 2014, 16:32

szuler95 napisał(a):Witam. Zastanawiam się nad kupnem BMW e46. Posiadam 24,500zl na to autko.
Zastanawiam sie ktory silnik bylby najlepszy? Zalezy mi na nie wielkim spalaniu..ale oczywiscie,aby mialo tez jakies depniecie. Interesuje mnie w wersji sedan oraz po lifcie. Prosze o opinie o tym modelu oraz pomoc w wyborze. Czy warto brac to autko?


Warto, sedan po lifcie to dobry wybór. A jeśli chodzi o silnik to im większy tym lepszy i wsadzać porządne LPG. Szukając sedana po lifcie cena zależy tylko od silnika i stanu. Generalnie szukaj po pierwsze w jak najlepszym stanie, a na drugim miejscu jak największy silnik.

W Twoim budżecie na pewno możesz znaleźć ładne 325i. Generalnie szukaj od 323i w górę, różnica w spalaniu R6 w tych samochodach jest prawie żadna do tego wszystkie silniki są godne polecenia i świetnie nadają się pod LPG.

Pozdrawiam :).
Vermin
Stały forumowicz
 
Posty: 1670
Zdjęcia: 4
Prawo jazdy: 06 01 1992
Auto: Ściera
Silnik: 2.0 DOHC EFI
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1993

31 Sty 2014, 18:48

Dziekuje za odpowiedz. A silnik 320? Jak sie sprawuje? Jak pytam znajomych o opinie ma temat BMW to każdy mi je odradza.. Ze dużo pala,jak sie cos zepsuje to trzeba wydać nie wiadomo ile kasy Oraz słyszę duZo na temat tylnego napędu,ze bede musiał worek cementu do bagażnika wrzucać:D
szuler95
Nowicjusz
 
Posty: 7
Auto: Nie mam

31 Sty 2014, 19:28

szuler95 napisał(a): A silnik 320? Jak sie sprawuje?


Pali praktycznie tyle samo co np. 2.8.

Porządna konstrukcja jak cała reszta R6 (od 2.0 w górę w benzynowych).

Kup sobie 323i lub 325i i załóż porządne LPG. Będziesz bardzo zadowolony.

szuler95 napisał(a):Jak pytam znajomych o opinie ma temat BMW to każdy mi je odradza..


To nie słuchaj znajomych, którzy prawdopodobnie jeżdżą Renault lub innym śmieciem, a w BMW nawet w życiu nie siedzieli. Tacy są zawsze pierwsi do pomocy.

szuler95 napisał(a):Ze dużo pala,jak sie cos zepsuje to trzeba wydać nie wiadomo ile kasy Oraz słyszę duZo na temat tylnego napędu,ze bede musiał worek cementu do bagażnika wrzucać:D


Części do E46 są bardzo tanie, wystarczy zadzwonić do intercars'u czy gdzieś i porównać np. z Oplem czy Renault... Sam się zdziwisz, zobaczysz. A samochód praktycznie bezobsługowy, tym bardziej jak kupujesz wersje po lifcie i z R6.

Tylny napęd to najlepszy napęd ze wszystkich... Generalnie samochód ma dużo lepszą przyczepność i jest dużo bardziej sterowny. Całe życie jeżdżę w 90% RWD i śmieje się z tych co hamują do zakrętów. Gdyby było tak jak mówią to wyścigi Formuły 1 ( napęd RWD) przerodziły by się w zawody Driftingowe.

Daruj sobie takich mędrców. Mogą Ci tylko zaszkodzić...

Pozdrawiam :).
Vermin
Stały forumowicz
 
Posty: 1670
Zdjęcia: 4
Prawo jazdy: 06 01 1992
Auto: Ściera
Silnik: 2.0 DOHC EFI
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1993

03 Lut 2014, 10:49

Ok,rozumiem. Bardzo mi pomogłes. Wiele egzemplarzy jest z przebiegiem ponad 200tys. Czy jest sens patrzeć na nie czy lepiej szukać auto z mniejszym przebiegiem?

Oraz wiekosZosc aut które mi sie podoba jest z silnikiem 320. Wiec cieżko jest znaleźć z np 330. Wiec jak sprawuje sie 320?
szuler95
Nowicjusz
 
Posty: 7
Auto: Nie mam

03 Lut 2014, 19:31

99% samochodów ma ponad 200 tysięcy, tylko ze są skręcone liczniki :)
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra