Pomoc w wyborze opon do Matiza

Re: Pomoc w wyborze opon do Matiza

02 Paź 2019, 11:09

Bardzo dziękuje za poradę. Pierwszy raz będę zmieniał opony na zimę więc nie miałem o tym pojęcia a "radę" odnoście takiego błędnego jak się okazało sposobu zmiany opon dostałem od brata który prawo jazdy ma blisko 8 lat. Jeszcze raz dziękuje.
ineedl
Początkujący

Zdjęcia: 53
Prawo jazdy: 01 02 2019
Auto: Daewoo Matiz
Silnik: 0.8l 51 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

02 Paź 2019, 16:07

ineedl napisał(a):Bardzo dziękuje za poradę. Pierwszy raz będę zmieniał opony na zimę więc nie miałem o tym pojęcia a "radę" odnoście takiego błędnego jak się okazało sposobu zmiany opon dostałem od brata który prawo jazdy ma blisko 8 lat. Jeszcze raz dziękuje.

To co napisał Barol, to wszystko prawda, tylko matizem raczej nie szalejesz w zakrętach, a pod górkę bardziej chyba liczy się uciąg, który w nowych oponach jest znacznie większy. Przy rozsądnej jeździe, w ciężkich warunkach lepiej jest mieć nowe opony na osi napędzanej. Ale to już sam musisz zdecydować co jest dla ciebie ważniejsze.
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III i Lancera IX
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 13
Miejscowość: Zegrze Pd
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Outlander 2019, Vitara 2017
Silnik: 2.0 150KM 1,6 120KM
Paliwo: Benzyna
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2019

04 Paź 2019, 12:43

yeti65 napisał(a):To co napisał Barol, to wszystko prawda
Tak i w przypadku Matiza sprawdzi się takie założenie i innego samochodu z napędem na przód. Przy napędzie na tył lub przy 4x4 będzie inaczej.

Problem jest jeden :) zakładając tak opony co roku dużo szybciej skończy nam się bieżnik na tych które pracują cały czas na osi napędowej.
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 35
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Dlaczego warto jest rozważyć zakup dobrego pokrowca samochodowego? Dlaczego warto jest rozważyć zakup dobrego pokrowca samochodowego?
    Podstawą korzystania z każdego samochodu jest zapewnienie mu należytej ochrony. Tyczy się to nie tylko wnętrza wozu, lecz także karoserii. Jednym z podstawowych elementów wyposażenia naszego garażu powinny być zatem ...
    Salon Volvo 100 km od koła podbiegunowego Salon Volvo 100 km od koła podbiegunowego
    Samochody Volvo od ponad 85 lat powstają w Szwecji, kojarzącej się z surowym, polarnym mrozem i śniegiem. Najdalszy salon tej marki znajduje się w miasteczku Gällivare . Miejscowi twierdzą, że to tylko 4 godziny drogi ...

•