Problem z radiem, nie chce się ponownie uruchomić - Passat B6

23 Sie 2020, 09:51

Witam !
Wystąpił u mnie problem z radiem , które kupiłem do auta ( Passat B6 ) .
Podłączyłem je zgodnie z instrukcją co nie było trudne , wsadziłem radio , ramkę , włączyłem zapłon radio się uruchomiło sprawdziłem czy sygnał ładnie odbiera ( wszystko w jak największym porządku ) niestety po wyłączeniu zapłonu i po ponownej próbie radio już się nie chce uruchomić .
Wyciągnąłem więc wtyczkę podpiąłem jeszcze raz ( myślałem , że może coś nie styka ) . Odpalam auto radio się uruchomiło lecz po zgaszeniu auta i przy ponownej próbie znowu się nie włącza .
Za każdym razem musiałbym odpinać kostkę i podpinać ponownie .
Czy spotkał się ktoś z podobnym problemem , bądź zna sposób rozwiązania tego uciążliwego incydentu ?
Jacek12102
Obserwowany
 
Posty: 1

24 Sie 2020, 08:27

W pierwszej kolejności sprawdź czy po wyłączeniu zapłonu i ponownym włączeniu na plusie po stacyjce w kostce od radia jest plus aktywny i tak samo na stałym plusie z akumulatora. Jeżeli tak to znaczy że problem leży w samym odbiorniku. Być może są jakieś ustawienia które powodują że radio od razu nie uruchamia się ponownie.

Napisz jeszcze jaki to dokładnie model radia.
Rokiko
Stały forumowicz
 
Posty: 2756
Zdjęcia: 11

01 Maj 2021, 06:15

Witam. Mam podobnym problem, czy znalazk Pan rozwiązanie?
wojtekk565
Obserwowany
 
Posty: 1
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Korzystanie ze smarfona podczas przechodzenia przez jezdnię
    Jednym z zagrożeń dla bezpieczeństwa ruchu drogowego jest korzystanie ze smarfona podczas przechodzenia przez jezdnię. Już w czerwcu wejdą jednak w życie przepisy, które tego zakazują. Choć to kierujący pojazdami powodują ...
    Fotoradary połączone w jedną sieć - tak będzie w Polsce!
    Nowy system ma działać błyskawicznie - kierowca dostanie mandat już po kilku godzinach od przekroczenia prędkości, a dzięki dużej liczbie radarów, piraci drogowi poniosą karę za niemal każde przekroczenie prędkości ...

  •