Przerwanie wyprzedzania

14 Gru 2023, 17:00

Witam, miałem dziś sytuację w której pojazd jechal 50 na 90 więc zacząłem go wyprzedać ale inny jadący z przeciwka dosyć mocno przyspieszył i zahamowalem wracając na swój pas. Czy za takie coś jest jakiś mandat?

PS. Manewr zaczynałem na linii przerywanej z ciągłą (przerywana po mojej stronie)
Bakus2003
Nowicjusz
 
Posty: 8

14 Gru 2023, 17:16

Bakus2003 napisał(a):Witam, miałem dziś sytuację w której pojazd jechal 50 na 90 więc zacząłem go wyprzedać ale inny jadący z przeciwka dosyć mocno przyspieszył i zahamowalem wracając na swój pas. Czy za takie coś jest jakiś mandat?

PS. Manewr zaczynałem na linii przerywanej z ciągłą (przerywana po mojej stronie)

Przerwanie wyprzedzania nie jest żadnym wykroczeniem.
Cały manewr wyprzedania należy wykonać w dozwolonym miejscu, nie tylko początek.
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3679
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

14 Gru 2023, 17:40

Opiszę dokładniej, zacząłem wyprzedzanie na linii przerywanej z ciągłą (przerywana po mojej stronie) i zakończyłem na przerywanej (wróciłem na swój pas po hamowaniu bo nie zdążyłbym wyprzedzić pojazdu), także z tego co rozumiem nie popełniłem żadnego wykroczenia z czego się cieszę :D bo nigdy nie miałem takiej sytuacji. (Jedynie nie włączyłem z tego wszystkiego kierunku podczas powrotu na prawy pas :/ )
Bakus2003
Nowicjusz
 
Posty: 8

14 Gru 2023, 17:53

Bakus2003 napisał(a):(Jedynie nie włączyłem z tego wszystkiego kierunku podczas powrotu na prawy pas )

Ciesz się, ze nie miałeś "lane assist" :mrgreen:
Czytaj więcej: lane-assist-probowal-mnie-zabic-jak-sie-trwale-pozbyc-lane-assist-vt132892.htm
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3679
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

14 Gru 2023, 18:33

Niestety moje słabiutkie E90 318d nie ma takiego wyposażenia :yes:

W każdym razie, dziękuję za odpowiedź 8)
Bakus2003
Nowicjusz
 
Posty: 8
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Uważaj na Pieszych na wielopasmowych jezdniach
    Do najbardziej niebezpiecznych miejsc dla pieszych należą przejścia przez wielopasmowe jezdnie bez sygnalizacji świetlnej. Do potrąceń najczęściej dochodzi, gdy pieszy wchodzi na oznaczone przejście, widząc zatrzymujący się ...