Przerwanie wyprzedzania

14 Gru 2023, 18:00

Witam, miałem dziś sytuację w której pojazd jechal 50 na 90 więc zacząłem go wyprzedać ale inny jadący z przeciwka dosyć mocno przyspieszył i zahamowalem wracając na swój pas. Czy za takie coś jest jakiś mandat?

PS. Manewr zaczynałem na linii przerywanej z ciągłą (przerywana po mojej stronie)
Bakus2003
Nowicjusz
 
Posty: 8

14 Gru 2023, 18:16

Bakus2003 napisał(a):Witam, miałem dziś sytuację w której pojazd jechal 50 na 90 więc zacząłem go wyprzedać ale inny jadący z przeciwka dosyć mocno przyspieszył i zahamowalem wracając na swój pas. Czy za takie coś jest jakiś mandat?

PS. Manewr zaczynałem na linii przerywanej z ciągłą (przerywana po mojej stronie)

Przerwanie wyprzedzania nie jest żadnym wykroczeniem.
Cały manewr wyprzedania należy wykonać w dozwolonym miejscu, nie tylko początek.
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3734
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Pieniężno
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

14 Gru 2023, 18:40

Opiszę dokładniej, zacząłem wyprzedzanie na linii przerywanej z ciągłą (przerywana po mojej stronie) i zakończyłem na przerywanej (wróciłem na swój pas po hamowaniu bo nie zdążyłbym wyprzedzić pojazdu), także z tego co rozumiem nie popełniłem żadnego wykroczenia z czego się cieszę :D bo nigdy nie miałem takiej sytuacji. (Jedynie nie włączyłem z tego wszystkiego kierunku podczas powrotu na prawy pas :/ )
Bakus2003
Nowicjusz
 
Posty: 8

14 Gru 2023, 18:53

Bakus2003 napisał(a):(Jedynie nie włączyłem z tego wszystkiego kierunku podczas powrotu na prawy pas )

Ciesz się, ze nie miałeś "lane assist" :mrgreen:
Czytaj więcej: lane-assist-probowal-mnie-zabic-jak-sie-trwale-pozbyc-lane-assist-vt132892.htm
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3734
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Pieniężno
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

14 Gru 2023, 19:33

Niestety moje słabiutkie E90 318d nie ma takiego wyposażenia :yes:

W każdym razie, dziękuję za odpowiedź 8)
Bakus2003
Nowicjusz
 
Posty: 8
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Po zimie warto sprawdzić stan techniczny swojego auta
    Po zimie warto sprawdzić stan techniczny swojego auta i przygotować je do cieplejszych warunków. Chociaż w tym roku zima była łagodna, to jednak nasz samochód przez kilka miesięcy był narażony na działanie mrozu oraz substancji ...