Przestronny samochód na dojazdy do pracy, do 20tyś.

15 Wrz 2023, 10:48

Cześć, szukam samochodu na dojazdy do pracy około 50km/dziennie plus codziennie odbieram dwójkę dzieci ze szkoły,więc dla wygody potrzebuje 5- drzwiowy. Priorytetem dla mnie jest aby była Klima ( teraz nie mam i się latem rozpływam), czyste zadbane wnętrze. Kombi odpada ale wersja sedan jest już dla mnie do ogarnięcia bo wole duże pakowne samochody od małych kompaktów. Ogłoszeń jest sporo, ale nie mam zielonego pojęcia na co patrzeć, które marki są niezawodne i nawet jak po zakupie wyskoczy naprawa to nie wydam na nią fortuny. Bardzo proszę o waszą pomoc i propozycje. Miejsce zamieszkania Jastrzębie Zdrój i okolice do 50km.
Dorota2012
Nowicjusz
 
Posty: 4

15 Wrz 2023, 11:13

Dorota2012 napisał(a):Kombi odpada ale wersja sedan jest już dla mnie do ogarnięcia bo wole duże pakowne samochody od małych kompaktów
No to lepiej kombi z takim nadwoziem nawet lepiej się parkuje niż sedanem :wink: no i duży plus w tym przypadku to bagażnik sporo większy niż w podobnym sedanie.

Ja bym tu spojrzał na Hondę Civic 1.8 VIII ale to nie sedan tylko hatchback nie mniej jednak bagażnik ma spory i pakowny.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

15 Wrz 2023, 11:31

Dziękuje za podpowiedz. Kombi odpada bardziej ze względów wizualnych :P , wydaje mi się po prostu za duży. Honda wygląda za to super. W swojej okolicy znalazłam jedną na sprzedaż
https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/h ... FNnRM.html Czy to oferta która jest warta zainteresowania?
Dorota2012
Nowicjusz
 
Posty: 4

15 Wrz 2023, 11:35

Dorota2012 napisał(a):Kombi odpada bardziej ze względów wizualnych

No właśnie bo sedana funkcjonalnością i parkowaniem bije na głowę :ok:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10361
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

15 Wrz 2023, 12:01

Dorota2012 napisał(a): Czy to oferta która jest warta zainteresowania?
Poproś sprzedawcę o date pierwszej rejestracji i numer rejestracyjny będzie można wtedy sprawdzić na historiapojazdu.gov.pl
samochód widać, że przygotowany do sprzedaży ale raczej nie ma się do czego przyczepić.

O Astrę z linku zapytaj o te same dane co w przypadku Civica, a Insignię z dieslem sobie odpuść :wink:
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

15 Wrz 2023, 12:36

Jak patrzysz na Astrę H to ja bym zerknął na Golfa V (VI raczej poza budżetem) i wtedy masz świetną opcję 1,6 pod gaz.
https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/v ... FN9Pp.html
Trevor
Zaawansowany
 
Posty: 681
Prawo jazdy: 09 10 2010
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: Opel
Paliwo: Benzyna

15 Wrz 2023, 13:52

Dziękuje za wszystkie podpowiedzi. :ok:
Dorota2012
Nowicjusz
 
Posty: 4

15 Wrz 2023, 18:41

Civic od handlarza ale wygląda przyzwoicie,można obejrzeć.
Astra to dobry strzał w kolano,później odsprzedaż z dużą stratą niestety bo mało kto da 18tys za III.
Insignia do 20tys to mina.

W tym budżecie możesz popatrzeć na Hyundaia I30.
Tutaj ładna sztuka od 1właściciela.
[link do oferty na Olx wygasł]

[link do oferty na Olx wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012