Rodzinne kombi 15k

rodzinne kombi 15k

14 Lut 2017, 19:22

Założyłem temat o rodzinnym kombi do 10k, ale jak to zwykle bywa - apetyt rośnie w miarę jedzenia. Podniosłem kwotę do 15k (+2/3, jeśli naprawdę warto).

Podstawowe kryterium: bezpieczny (także dla dzieciaka na tyle - kurtyny) i ekonomiczny (nie psujący się - nie chodzi o spalanie), czujniki parkowania no i benzyna.

Z automatycznej/hydrauliczne skrzyni się chyba trochę wyleczyłem, bo są to skrzynie 4 biegowe, zwiększają spalanie i ponoć awaryjne.

Nieawaryjna jest ponoć Avensis, tylko ponoć lepsza po lifcie? Co sądzicie o tej? [link wygasł]
Niby Avensis miała lift w 2006, ale ta nie wygląda jak po lifcie? Jedyny problem to biała tapicerka :-/

Pod uwagę biorę też fabię i fiat chroma, ale nie wiem jak z ich jakością. Też są Citroen C5 i 406, ale nie miałem się im czasu przypatrzeć. Każdy mnie też ostrzega przed francuzami.
rysic
Początkujący

Auto: astra 1

Re: rodzinne kombi 15k

14 Lut 2017, 19:58

Znalazłem! Lift był we wrześniu 2006, czyli ten model nie załapał się.
Czy to oznacza, że będzie miał problemy z zawieszeniem i silnikiem, które miały przedliftowe modele?
rysic
Początkujący

14 Lut 2017, 21:40

Problemy "z silnikiem" dotyczyły diesla a jakieś poprawki w zawiasie były zrobione jeszcze przed liftem (zresztą co to za różnica skoro 10 letnie auto już raczej nie śmiga na fabrycznych częściach)
Co do ogłoszenia - jedna z najtańszych z tego rocznika/z tym silnikiem, komis, odpuściłbym. Jeśli masz blisko to zobacz, ale nie podpalaj się.
IMO 407 (bo pewnie o niego chodziło) i C5 to na pewno ciekawsze opcje niż avensis, lepszy stosunek cena/jakość. Szczególnie C5 2.0 na zawiasie hydro
Croma z benzyniakiem to mało popularny towar i podejrzewam, że budżet będzie za mały na coś konkretnego.
Fabia to w ogóle jakiś żart, dwa segmenty niżej niż reszta.

Popatrz na lagunę mk2 po fl, s60, vectra c/signum, mondeo
Invi
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: S60 2004, Octavia 2013
Silnik: 2.5T, 1.6tdi

14 Lut 2017, 22:30

Staram się nie napalać ;-)
Niestety trochę daleko: Wrocek-Wawa

Tak, 407 :-)

Crome kilka sztuk jest:
[link wygasł]
One są w lepszym roczniku niż avensis.
rysic
Początkujący

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Dlaczego kierowcy ignorują znaki drogowe? Dlaczego kierowcy ignorują znaki drogowe?
    Według informacji płynących z Komendy Głównej Policji najczęściej wystawiane mandaty dotyczą przekraczania dozwolonej prędkości oraz za wykroczenie względem pieszych. Najnowsze badania pokazały, że prowadzący pojazdy ...
    Audi S8 Audi S8 "Samochodem roku 2013" na Ukrainie
    Audi S8 zdobyło prestiżowe wyróżnienie na Ukrainie. W klasie luksusowych limuzyn przyznano mu tytuł "Samochodu roku 2013". Werdykt podjęło jury składające się z ekspertów w dziedzinie motoryzacji i osób ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VERVA Street Racing 2010
      Akrobacje na motocyklach FMX
      Trial Lędziny 2014 czerwiec
      Master Truck