Samochod do 30 tys

09 Lip 2010, 11:10

Witam serdecznie!
Właśnie przymierzam się do zmiany samochodu. Potrzebuję czegoś wygodnego z dużą ilościią miejsca z tyłu, tak żeby na tylnej kanapie mogły podróżować osoby mające 185cm wzrostu. Jestem nastawiony na kombi, ale sedan też wchodzi w grę. Z wyposażenia to oczywiście klimatyzacja. Silnik: tylko i wyłącznie diesel. Najlepiej mało awaryjny i oszczędny, ale zapewniający dynamiczną jazdę i wyprzedzanie. Oczywiście chciałbym, żeby całe auto było tanie w eksploatacji i mało awaryjne, gdyż chciałbym pojeździć nim ok 8-10 lat. Cena - 30 000
Na mojej liście aut są:
VW passat b5fl
ford mondeo
opel vectra c
Które z tych aut polecilibyście dla mnie? Jestem otwarty na inne propozycje.
Pozdrawiam.
Kosynier
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: Polska

09 Lip 2010, 14:02

Witaj, cała trójka wymieniona przez ciebie jest bardzo popularna i na forum było bardzo duzo o tym pisane(tylko poszperaj).to się naprawdę duzo dowiesz.A moze mazda 6.saab 93.-samochody dość przestronne z tyłu.mało awaryjne,z fajnymi dieslami.pozdro
mimi
milutki5
Aktywny
 
Posty: 348
Miejscowość: małopolska

09 Lip 2010, 20:34

mazda 6 - Ten samochód bardzo a to bardzo mi się podoba. Jak dla mnie bardzo fajny wygląd, dynamiczna linia nadwozia i ciekawy tylne reflektory, wnętrze wygląda lepiej niż w passacie i mondeo i zdecydowanie lepiej niż w vectrze. Tylko jak ma się w tym aucie sprawa z silnikiem CITD. Czy jest oszczędny i dynamiczny i najważniejsze, czy jest awaryjny. Czy części do tej mazdy są drogie? I czy samochód jest ogólnie drogi w utrzymaniu?
Kosynier
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: Polska

10 Lip 2010, 13:44

Mazda 6 -psuje sią niezwykle rzadko tak ze częsciami nie zawracaj sobie głowy.Eksploatacja na bardo przyzwoitym poziomie.Silnik diesla juz 120 konny,daje sie poznać jako dynamiczny i oszczędny.Przyczepić sie mozna do słabszego zabezpieczenia antykorozyjnego elementów podwozia.pozdro
mimi
milutki5
Aktywny
 
Posty: 348
Miejscowość: małopolska

10 Lip 2010, 14:34

psuję się rzadko ale jeśli się zepsuje to koszt części jest spory
kamyl
Aktywny
 
Posty: 278
Miejscowość: SR
Prawo jazdy: 0- 4-2009
Auto: VC GTS
Silnik: Z19DT
Paliwo: Diesel
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

10 Lip 2010, 15:08

kamyl napisał(a):psuję się rzadko ale jeśli się zepsuje to koszt części jest spory

Powiem tak części jak w wiekszości japońców jak chcemy skorzystać z zamienników to nic tutaj nie jest drozej.Ale tak jak pisałem 6 jest naprawdę mało awaryjna.pozdro
mimi
milutki5
Aktywny
 
Posty: 348
Miejscowość: małopolska
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Co zrobić gdy zderzenie jest nieuniknione?
    Wśród wielu kierowców można spotkać się z opinią, że w przypadku sytuacji awaryjnej – uderzenia w potencjalną przeszkodę (drzewo czy inny samochód), należy uderzyć bokiem auta. Nic bardziej mylnego! ...

10 Lip 2010, 15:28

Mazda jest mniej awaryjna niż passat b5fl? I czy części są dużo droższe niż w passacie?
Kosynier
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: Polska

10 Lip 2010, 17:13

tylko że większość części do Mazdy będzie trzeba sprowadzić najczęściej z Japonii większy czas oczekiwania i koszt części. Passat jest to prosta konstrukcja z starym dobrym Dieslem. Powiem tak sam planuję zakup samochodu i się zastanawiałem nad różnymi, między innymi nad VW i Mazdą. U mnie zdecydowanie wygrywa Passat, bo jest naprawdę w czym wybierać i można każdy kaprys co do wyposażenia zaspokoić
kamyl
Aktywny
 
Posty: 278
Miejscowość: SR
Prawo jazdy: 0- 4-2009
Auto: VC GTS
Silnik: Z19DT
Paliwo: Diesel
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

10 Lip 2010, 17:20

Bzdura, Mazda 6 to popularny model na naszym rynku jak i na europejskim i z częściami nie ma większych problemów nawet w mniejszych sklepach z częściami.
Prosta konstrukcja ale z tymi silnikami to nie do końca bo B5 FL ma diesle na pompowtryskiwaczach które nie dość, że są bardziej wrażliwe niż szyna CR na złe paliwo(większe ciśnienie wtrysku) to jeszcze droższe w ewentualnej naprawie.
Mazda 6 dużo lepiej się prowadzi niż Passat który jest dużo starszą konstrukcja co odczuwa się nie tylko w prowadzeniu ale i ogólnym projekcie choćby wnętrza.
Ja polecam Vectrę C z 1.9 CDTI udany samochód z bardzo udanym silnikiem i brakiem większych problemów taki złoty środek.
Jasiek90
Stały forumowicz
 
Posty: 2899
Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

10 Lip 2010, 19:38

Kosynier napisał(a):Mazda jest mniej awaryjna niż passat b5fl? I czy części są dużo droższe niż w passacie?

Tak zdecydowanie mazda jest mniej awaryjna.
Ja zawsze mówię że pierwsze trzeba się skupić zeby kupić egzemplarz zadbany,utrzymany itd.a nie od razu martwić sie kosztami naprawy,tak naprawdę nie wiadomo czego.pozdro
mimi
milutki5
Aktywny
 
Posty: 348
Miejscowość: małopolska