Samochód do tuningu

30 Lip 2016, 19:46

Witam,

poszukuję taniego samochodu, najlepiej do 5000zł, którego mógłbym stuningować. Zależy mi na silnikowym tuningu, tak jak np. ten samochód:

[Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]


ale też i wizualnym.

Chciałbym stopniowo wkładać hajs w samochód dlatego też chcę starszy model, a nie od razu dawać 20k za samochód.

Samochodem chciałbym jeździć normalnie po mieście, ale też brać udział w KJSach lub driftować.

Zależy mi na tym, żeby części były w miarę tanie i łatwo dostępne. Z góry dziękuję za propozycje ;)
Drifter199
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: Nie mam

30 Lip 2016, 20:05

Generalnie temat jest równie możliwy do zrealizowania jak mój lot na księżyc :ok: ...

Wymieniłeś tyle cech w 100% sprzecznych ze sobą że nawet jak miałbyś odłożone 100k na sam start to i tak nie wiadomo by było co Ci doradzić.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10180
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

30 Lip 2016, 21:01

Jesli jestes w stanie odpuścić sobie drift optymalnym wyborem będzie Fiat Cinquecento lub Seicento ze SWAPem na 1,2 16v 86 koni : [link do oferty na Olx wygasł]. Coś takiego. Graty za grosze, można jeszcze trafić regenerowane pucharowe zawieszenia Krosno i inne części do sportu. Jak zacznie Ci brakować mocy możesz ten silnik relatywnie tanio uturbić.
EVOna
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 49
Auto: Lexus IS300h
Silnik: 2AR-FSE
Paliwo: Hybryda
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2014

30 Lip 2016, 21:32

Dzięki za odpowiedzi. Miałem kiedyś Seicento i szczerze powiedziawszy wolałbym coś +100km i w sedanie.

Mogę sobie odpuścić drift, ale w KJSach chciałbym jeździć. To samo po mieście, mogę jeździć takim samochodem dostosowanym do wyścigów. Nie będę miał problemów ze spalaniem. Zależy mi na dobrym silniku, samochód może być stary, ale wizualnie, w kroku końcowym, chciałbym żeby wyglądał nowo. Najlepiej jakby to był Sedan.

Wiem, że może to być nierealne, ale chciałbym to wiedzieć teraz zanim się wepcham w jakieś samochody i się rozczaruje. Dlatego przyszedłem tutaj się zapytać o zdanie Was, eskspertów w temacie.
Drifter199
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: Nie mam

30 Lip 2016, 22:56

Z tanich i wdzięcznych do niskobudżetowych modyfikacji sedanów do głowy przychodzi mi tylko Ford Sierra mk2. Dwulitrowe DOHC 8v kupisz za grosze, Na początek wystarczy zmienić dyfer na krótki (4.27 ze Scorpio) i zaspawać w nim satelity, zrobić hydrauliczny ręczny i zbetonować zawieszenie, wywalićn jak najwięcej kilogramów, wstawic kubełek i 3pkt. szelki żeby nie miotać się po wnętrzu. Jak zacznie brakować mocy albo 2,0 8v się podda - opcji jest wiele.

Części są jeszcze dostępne w cenie złomu, know how znajdziesz na pierwszym lepszym forum z UK, zresztą z tego co wiem rodzime sierrafan też działa prężnie. W razie czego buda przyjmnie 2,9 24v V6, choć to ciężki kloc. Jak się nie boisz ciąć podłużnic to i 4,0 upchniesz. Opcji jest wiele.

http://www.racingforum.pl/index.php?sho ... 3666&st=40
EVOna
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 49
Auto: Lexus IS300h
Silnik: 2AR-FSE
Paliwo: Hybryda
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2014

31 Lip 2016, 09:01

EVOna napisał(a): Na początek wystarczy zmienić dyfer na krótki (4.27 ze Scorpio) i zaspawać w nim satelity, zrobić hydrauliczny ręczny i zbetonować zawieszenie, wywalićn jak najwięcej kilogramów, wstawic kubełek i 3pkt. szelki żeby nie miotać się po wnętrzu.

dziewczyna inna niż większość :D
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010