Samochód Roku Playboya 2014 - BMW i3

Samochód Roku Playboya 2014 - BMW i3

13 Lut 2014, 12:40

Pierwszy elektryczny samochód w segmencie premium został doceniony za oryginalny styl oraz ultra niskie koszty utrzymania. Jury pod przewodnictwem Włodzimierza Zientarskiego w werdykcie podkreśliło również szereg nietypowych rozwiązań zastosowanych w aucie, takich jak brak środkowego słupka i centralnego tunelu, wykonanie tapicerki drzwi z naturalnych włókien, energooszczędne ogrzewanie i pakiet Driving Assistant, czy ładowanie do pełna w zaledwie 6 godzin. Zdaniem członków jury elektryczny napęd BMW i3 idealnie sprawdza się podczas jazdy po mieście.

Image

BMW i3 jesienią ubiegłego roku zapoczątkowało nową erę miejskiej mobilności. Jury plebiscytu doceniło innowacyjność zastosowanych rozwiązań, do których należy wprowadzenie do seryjnej produkcji nadwozia wykonanego z karbonu. Tworząc model i3 BMW Group określiło zasady zrównoważonego rozwoju w przemyśle motoryzacyjnym.

POLECAMY BMW i3 - początek nowej ery elektrycznej mobilności

W jury tegorocznej, 22. edycji konkursu znaleźli się Włodzimierz Zientarski, Andrzej Borowczyk, Krzysztof Hołowczyc, Rafał Jemielita oraz Andrzej Koper. Nagrody przyznane zostały w 14 kategoriach.

źródło: BMW Group
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 2805
Zdjęcia: 9907
Rejestracja: 18 Cze 2012, 12:53
Prawo jazdy od: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Samochody Lexusa pracują na lotnisku Samochody Lexusa pracują na lotnisku
    Naprawdę wygodne auto potrafi sprawić, że nawet długa podróż na czterech kołach jest równie komfortowa, co krótki lot samolotem. Czasami jednak trzeba skorzystać z możliwości silnika odrzutowego. Ale ...
    Nowa Kia Carens - kompaktowy MPV Nowa Kia Carens - kompaktowy MPV
    Kia Carens to kompaktowy MPV (Multi-Purpose Vehicle) zaprojektowany całkowicie od nowa z myślą o potrzebach nowoczesnej rodziny. Aerodynamiczna sylwetka, design "cab forward", wybór czterech jednostek napędowych, czterech ...

  •