Samochód Roku Playboya 2014 - BMW i3

Samochód Roku Playboya 2014 - BMW i3

13 Lut 2014, 12:40

Pierwszy elektryczny samochód w segmencie premium został doceniony za oryginalny styl oraz ultra niskie koszty utrzymania. Jury pod przewodnictwem Włodzimierza Zientarskiego w werdykcie podkreśliło również szereg nietypowych rozwiązań zastosowanych w aucie, takich jak brak środkowego słupka i centralnego tunelu, wykonanie tapicerki drzwi z naturalnych włókien, energooszczędne ogrzewanie i pakiet Driving Assistant, czy ładowanie do pełna w zaledwie 6 godzin. Zdaniem członków jury elektryczny napęd BMW i3 idealnie sprawdza się podczas jazdy po mieście.

Image

BMW i3 jesienią ubiegłego roku zapoczątkowało nową erę miejskiej mobilności. Jury plebiscytu doceniło innowacyjność zastosowanych rozwiązań, do których należy wprowadzenie do seryjnej produkcji nadwozia wykonanego z karbonu. Tworząc model i3 BMW Group określiło zasady zrównoważonego rozwoju w przemyśle motoryzacyjnym.

POLECAMY BMW i3 - początek nowej ery elektrycznej mobilności

W jury tegorocznej, 22. edycji konkursu znaleźli się Włodzimierz Zientarski, Andrzej Borowczyk, Krzysztof Hołowczyc, Rafał Jemielita oraz Andrzej Koper. Nagrody przyznane zostały w 14 kategoriach.

źródło: BMW Group
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 2754
Zdjęcia: 9815
Rejestracja: 18 Cze 2012, 12:53
Prawo jazdy od: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    5 niezwykłych aut przy współpracy Yamahy 5 niezwykłych aut przy współpracy Yamahy
    Dla wielu Yamaha to przede wszystkim słynne motocykle i świetny sprzęt grający. Ale fani sportowych samochodów wiedzą, że połączenie tej japońskiej marki z czterema kółkami daje ciekawe rezultaty. Dowodem tego ...
    Hybrydowa Toyota Auris debiutuje w Polsce Hybrydowa Toyota Auris debiutuje w Polsce
    Toyota Auris drugiej generacji zadebiutowała w Polsce w styczniu 2013 roku. Samochód otrzymał zupełnie nowy wygląd nadwozia i wnętrza niż poprzednik, zyskując sobie sympatię klientów zarówno w całej Europie, ...

  •