Seat leon 2 czy Ibiza 4 do max 15 tyś

29 Sty 2024, 20:14

Rozważam wymianę samochodu tak do 13-15 tyś max kosztów
rozglądałem się i te dwa modele podobają mi się najbardziej , a raczej ta ibiza małe fajne na zewnątrz autko , środek bardzo mi się podoba a co do leona to zabaczyłem go jako pierwszego zanim znalazłem ibizę i też nie wiem czy nie jest bardziej w zasięgu w tej kwocie

zastanawiam się co jest bardziej rozsądnym zakupem bo chcę dobrze wydać pieniądze bo tak jak zaznaczam ibiza podoba mi się o wiele bardziej

pomijając wygląd co do silników to się nie znam za bardzo fajnie żeby był jak najmniej zawodny i miał minimum 90 koni a nie potrzebuje więcej niż 110 pewnie
PtaQu
Początkujący
 
Posty: 62

29 Sty 2024, 21:15

Jeżeli chcesz jeden model z tych dwóch to po prostu szukaj takiego który będzie w lepszym stanie.
PtaQu napisał(a):pomijając wygląd co do silników to się nie znam za bardzo fajnie żeby był jak najmniej zawodny i miał minimum 90 koni a nie potrzebuje więcej niż 110 pewnie
a w jakich warunkach będziesz użytkował samochód, miasto, trasa?
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34

29 Sty 2024, 23:22

Za 13 tys to raczej Ibiza 3 a nie 4
Edquar
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 225
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2007

07 Lut 2024, 20:47

dobra trochę się zmieniło cena realnie 14 tyś i teraz wybieram między seat leon 2 1.9 tdi 105km/1.6 MPI 102KM lub ibiza 4 1.6 MPI 105KM/1.9 TDI 105KM ( nie wiem czy ta ibiza wgl się mieści w budżecie realnie) lub coś co znalazłem wczoraj i możliwe że jest najbardziej opłacalną opcją fiat bravo 2 1.4 T-JET 16V 120KM

samochód aktualnie będzie dziennie robił po 50 km 25 w jedną stronę ale w ciągu roku może się to zmienić na tylko kursy po mieście praca/dom więc teraz dłuższe ale przyszłościowo możliwe że juz nie

proszę pomóżcie bo ja już nie mam pojęcia , po pierwsze nie wiem czy tą ibizę wgl jestem w stanie dostać w dobrym stanie po drugie nie wiem czy wgl się pchać w tego używanego diesla , ten fiat wydaj się fajny , nie jest brzydki do tego benzyna i to aż 120 km silnik jest podobno trwały a największa bolączka to skrzynia biegów
PtaQu
Początkujący
 
Posty: 62

08 Lut 2024, 17:14

Ibiza nie w tym budżecie,Bravo też tak na styk.
Zostaje Leon i szukał bym takiego w dobrym stanie.

Skąd jesteś to coś się poszuka.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

08 Lut 2024, 17:24

jestem okolice łomży
a co do auto to od razu skreślam ibizę w takim razie , szkoda bo podobała mi się i myślałem że np w dieslu 1.9 uda się coś znaleźć bo widziałem że chodzą po 11-12 ale to pewnie jakieś wraki o czym nie piszą sprzedający

bym się kierował w stronę tego bravo , ładny podobno mało się psuje a leon podoba mi się o wiele bardziej dopiero po lifcie a takiego nie kupię
PtaQu
Początkujący
 
Posty: 62

08 Lut 2024, 19:05

Leon za 14tys to też bez szału będzie, początek produkcji i duży przebieg. Na start też napewno trzeba będzie coś włożyć.

Ja w listopadzie kupiłem Leona 2012 1.4TSI za 28.800, pierwszy wydatek po zakupie 5.500zl (tarcze i klocki przod i tyl, zaciski tył, oleje, filtry, swiece, opony)
Raziel11
Stały forumowicz
 
Posty: 1452
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Wałbrzych
Prawo jazdy: 21 03 2016
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Seat Leon 1P / Cupra R
Silnik: 1.6 MPI / 2.0 TSI
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

08 Lut 2024, 22:35

Czyli 11 letni Leon 1,4 za 30k, w którym na dzień dobry były do wymiany opony, hamulce przód/tył i zaciski z tyłu?
Edquar
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 225
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2007

09 Lut 2024, 08:12

Dla mnie ważny jest ogólny stan auta, blacharka, silnik, wnętrze więc nie skreślam auta w którym do wymiany są hamulce np czy opony bo wiem że niektórzy kupując auto chcieli by nówkę z salonu, a druga sprawa to zobrazowanie tego że nawet kupując droższe auto zawsze na start trzeba coś dołożyć
Raziel11
Stały forumowicz
 
Posty: 1452
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Wałbrzych
Prawo jazdy: 21 03 2016
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Seat Leon 1P / Cupra R
Silnik: 1.6 MPI / 2.0 TSI
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

09 Lut 2024, 15:20

Tutaj masz przyzwoitego pod nosem.
[link do oferty na Olx wygasł]

I takie dwa.
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]

Bravo tylko że diesel. Rdza na tylnej klapie i ciekawe czy gdzieś jeszcze.
[link do oferty na Olx wygasł]

I takie na szybko.
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

09 Lut 2024, 15:33

Raziel11 napisał(a):a druga sprawa to zobrazowanie tego że nawet kupując droższe auto zawsze na start trzeba coś dołożyć

nie .
Kupując jakiekolwiek auto uzywane ZAWSZE trzeba dołożyć na start. W jednym będzie to 1500zł w innym 8000zł

Mam ostatnio klienta który doklada właśnie 8000zł do insigni za 30000zł.

W tym LPG 4000zł
Nowe Opony zimowe bo była na letnich 19'' :lol: z 1500zł
Ubezpieczenie AC 1000zł
Pakiet startowy rozrząd, olej, filtry, świece, 1500zł
Razem 8000zł

:lol:

A inny klient kupił CRV za 45 000zł i dzwoni na 2 dzień zę padł mu akumulator i żeby mu dać inny, ja na to że nie ma problemu niech przyjedzie to wymienię na inny , to On nie będzie jeździł i żeby mu przywieźć...Wyśmiałem. Ludzie wstydu nie mają. i upominają się o akumulator za 200-300zł
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286

10 Lut 2024, 09:24

toyman40 napisał(a):Kupując jakiekolwiek auto uzywane ZAWSZE trzeba dołożyć na start

Zawsze i nie zawsze :D Teraz sprzedawałem jedno z nielicznych aut przez ogł.czyli Megane z mojego tematu i co ? Wszystko nowe, zobowiązałam się po klepnięciu ceny wymienić dodatkowo olej i oglądających zero dosłownie zero. Powód ? Cena wyższa od rynkowej o jakieś 5-6k. Więc auto przekazałem koledze do sprzedaży żeby się nie użerać.

Potem w inny temacie naszego forum łączá się poszkodowani przez firmę xxx bo wpłacali zadatki na nieistniejące auta. A czemu wpłacali ? Bo cena była parę tysi niższa :!:

Więc co można powiedzieć ?

toyman40 napisał(a): inny klient kupił CRV za 45 000zł i dzwoni na 2 dzień zę padł mu akumulator i żeby mu dać inny,

Mój kolega sprzedał fajne Mitsubishi i jakiś zjeb dzwonił bo zaświeciła mu się lampka od spryskiwaczy a uźył je tylko 3razy więc widocznie było mało płynu.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10345
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe