Stłuczka na parkingu - schemat jak wyglądała kolizja

Stłuczka na parkingu - schemat jak wyglądała kolizja

28 Mar 2014, 16:58

Zdjęcie

Cała sytuacje przedstawiłem na obrazku pojad A to jest mój pojazd, pojazd B to jest pojazd znajomego. Podjechałem obok parkingu aby podać koledze zeszyt jak widać na obrazku załączonym( nie raz widziałem jak w ten sposób stał obok parkingu radiowóz policyjny), dosłownie chwile potym pojazd B zaczął wycofywać czyli włączać się do ruchu tyłem (cofał) gdy to zauważyłem użyłem klaksonu dwukrotnie, lecz nie zdążyłem wrzucić biegu wstecznego by cofnąć, i niestety klakson nie pomógł, osoba kierująca nie zwróciła na niego uwagi i ani nie zerknęła w lusterko w którym widać było przód mojego auta, w wyniku stłuczki został uszkodzony zderzak i błotnik w moim samochodzie ( POJAZD A) i jak teraz interpetować wine kierowcy pojazdu A który włączał się do ruchu tyłem i powinien upewnić się czy może, ponieważ musi On przepuścić wszystkich dookoła (tak się dowiedziałem od znajomego policjanta). Mógłby ktoś mi pomóc jak mogę udowodnić winę kierowcy pojazdu B?
Z góry dziękuje za pomoc !
Ostatnio edytowany przez dzimi94 30 Mar 2014, 11:48, edytowano w sumie 2 razy
dzimi94
Obserwowany

Prawo jazdy od: 07 04 1994
Przebieg/rok: 27tys. km
Auto: GOLF MK4
Silnik: ASZ
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

Re: Stłuczka na parkingu

28 Mar 2014, 23:06

Witam.
dzimi94 napisał(a):pojad A to jest mój pojazd, pojazd B to jest pojazd znajomego

dzimi94 napisał(a):dosłownie chwile potym pojazd A zaczął wycofywać

Znaczy się ty zacząłeś cofać.
dzimi94 napisał(a):gdy to zauważyłem użyłem klaksonu dwukrotnie, lecz nie zdążyłem wrzucić biegu wstecznego by cofnąć,

Przecież twój pojazd to pojazd A to skąd się wziąłeś w pojeździe B?
dzimi94 napisał(a):jak mogę udowodnić winę kierowcy pojazdu A?

Przecież to twój pojazd.
Jak pojazd A cofał a pojazd B stał to wina jest pojazdu A.
kant95
Zaawansowany

Miejscowość: lublin
Prawo jazdy od: 01 01 1981
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Chrysler Voyager
Silnik: 2.5
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Van
Rok produkcji: 1995

29 Mar 2014, 19:12

Chyba chodzi mu o to, że pojazd czerwony jest jego, a niebieski kolegi. Chyba pomieszało mu się z literami. Jeżeli tak jest, to winę ponosi kierowca pojazdu B (niebieskiego), ponieważ wykonywał manewr cofania i nie upewnił się, że może go wykonać bezpiecznie.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

30 Mar 2014, 11:46

Tak, racja.. z tego całego zamieszania pomyliło mi się, pojazd A to jest mój, a pojazd B zaczął manewr włączania się do ruchu cofając z parkingu
dzimi94
Obserwowany

Prawo jazdy od: 07 04 1994
Przebieg/rok: 27tys. km
Auto: GOLF MK4
Silnik: ASZ
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2003

30 Mar 2014, 12:05

dzimi94 napisał(a): z tego całego zamieszania pomyliło mi się

Jak pojazd A stał a B cofał to winna pojazdu B.
kant95
Zaawansowany

Miejscowość: lublin
Prawo jazdy od: 01 01 1981
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Chrysler Voyager
Silnik: 2.5
Typ: Van
Rok produkcji: 1995

30 Mar 2014, 20:44

Nie ważne są oznaczenia - A czy B. Wina jest kierowcy kierującego samochodem który cofał - ustawa prawo o ruchu drogowym art. 23 pkt.3 pdpkt.b, kóry mówi : Kierujący pojazdem jest obowiązany przy cofaiu upewnić się, czy za pojazdem nie znajduje się przeszkoda (...).
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1185
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak spać podczas wyprawy samochodowej? Jak spać podczas wyprawy samochodowej?
    Wyjazdowe pomysły na nocleg to prawdziwa karuzela. Do dyspozycji mamy kempingi, agroturystykę, hotele i… własne samochody. Oto kilka sposobów, jak urządzić się z noclegiem i które rozwiązanie może być ...
    Dla posiadaczy Outlandera pierwszej i drugiej generacji Dla posiadaczy Outlandera pierwszej i drugiej generacji
    Polski oddział Mitsubishi opracował program umożliwiający zakup nowego modelu Mitsubishi Outlander 2013 w niezwykle korzystnych warunkach posiadaczom Outlandera poprzednich generacji. Lojalni klienci otrzymają bezpłatnie ...

•