Stress za kółkiem

18 Gru 2016, 20:44

Witam, może taki temat dziwny ale napiszę. Mam taki problem narastający, coraz bardziej mi dokucza stress, na to wygląda że mam problemy ze sobą, cały czas się stresuję jazdą, staram się jeździć przepisowo ale mimo tego się stresuję że zrobię coś źle że mandat dostanę czy co, za bardzo się przejmuję jazdą. Może ktoś z was miał podobne problemy, czy aby ja jestem wyjątkiem??
PiotrMSC
Początkujący
 
Posty: 117
Miejscowość: Lublin

05 Sty 2017, 16:02

PiotrMSC napisał(a):Mam taki problem narastający, coraz bardziej mi dokucza stress, na to wygląda że mam problemy ze sobą, cały czas się stresuję jazdą, staram się jeździć przepisowo ale mimo tego się stresuję że zrobię coś źle że mandat dostanę czy co, za bardzo się przejmuję jazdą.
Spróbuj odpocząć bo czasem stres wywołany jest zmęczeniem i powtarzaniem pewnych czynności cyklicznie. A co do jazdy samochodem postaraj się nią delektować i nie zastanawiać się nad każdym znakiem (co by było gdyby?) Oczywiście jazda przepisowa jest jak najbardziej wskazana ale nie można tu popadać w paranoję. Włącz sobie ulubioną muzykę jak prowadzisz samochód, pomaga to w skupieniu na drodze i zarazem odpręża.

Jazda stresująca może być jak ciągle się spieszysz, dlatego warto czasem kilka minut wcześniej wyjść jeżeli mamy taką możliwość i nie przejmować się za bardzo czasem.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

18 Sty 2017, 11:26

Dokładnie jak radzi Przedmówca- często stres jest wynikiem zmęczenia za kierownicą i musisz dać sobie czas aby odpocząć, być może dzięki temu objawy ustąpią i poczujesz się lepiej. Często stres towarzyszy początkującym kierowcom ponieważ nie są oni pewni swoich umiejętności na drodze i brak im doświadczenia.
Bracks
Nowicjusz
 
Posty: 34
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Citroen c5
Silnik: 2.0
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

07 Sie 2017, 12:34

Jejku, jak ja się stresowałam jeżdżąc na początku po zdaniu prawka... Przez kilka tygodni unikałam skrętu w lewo ;) ręce mi się trzęsły i nogi jak z waty, miałam wrażenie, ze jestem nieuważna, ale to minęło nawet nie wiem kiedy. Serio :) To mija, potrzeba tylko trochę czasu.
Isana
Nowicjusz
 
Posty: 11
Prawo jazdy: 16 04 2013
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Fiat Punto
Silnik: 1,2
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    SKODA Octavia RS na Festiwalu Prędkości Goodwood
    Podczas Festiwalu Prędkości Goodwood 2013 SKODA po raz pierwszy zaprezentuje Nową Octavię RS. Nowa SKODA Octavia RS to sportowa i jednocześnie najszybsza seryjna wersja najważniejszego modelu marki. Samochód będzie ...