Toyota Yaris 1 - problem ze skrzynią biegów

15 Cze 2012, 10:14

Witam!
Moja matka ma yarisa z tą felerną skrzynią, (zakupione nowe w 2003r, teraz ma ok 45tyś przebiegu)
auto przestało jeździć,
oddaliśmy do mechanika, ten wymienił sprzęgło na nowe za 1800zł+robocizna,
auto pojeździło 3 dni i znowu zaczęły się problemy, auto na skrzyżowaniu nie chciało ruszyć dopiero po pół godz postoju załączyło bieg,
oprócz tego nie pełza na pierwszym biegu i wstecznym.

Oddaliśmy auto ponownie do mechanika na reklamację ten mówi że nie jest pewien ale prawdopodobnie uszkodzony jest jeszcze "potencjometr nastawnika sprzęgła skrzyni biegów"
nie bardzo chcemy wydawać kolejnych 800zł na tą cześć jeśli nie ma pewności że to jest to. (komputer nie wykazuje błędów)

Widzę że polecacie osobę która wie jak opanować ten problem, będę wdzięczny za namiary.
Pozdrawiam :)
wojtekgzk
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: Bydg.

30 Paź 2012, 09:59

Witam
mam taki sam problem w yarisku z półautomatyczną skrzynią biegów MMT - przeskakuje na neutrala i nie chce ruszać dalej. Zgaszenie silnika i odczekanie chwili pomaga, natomiast problem ten występuje coraz częściej ,dzisiaj auto rozkraczyło się na środku skrzyżowania. Czy ktoś może dać namiar na mechanika, który zna się na tym zagadnieniu w Poznaniu? Zaczęłam bać się jeździć.... :/
matylda
Obserwowany
 
Posty: 1
Auto: toyota yaris

12 Lis 2012, 09:50

Jesteście lepsi niż google, dzięki!!
alabaster
Nowicjusz
 
Posty: 9
Auto: Toyota Yaris

07 Gru 2012, 15:51

Witam wszystkich! Moja mama jest posiadaczka Toyoty Yaris 2003 r. ze skrzynia biegow polautomatyczna, a oto co sie dzieje z autem:"awaria ujawnia się na ciepłym silniku, przeważnie podczas jazdy w korkach stoję na hamulcu, na biegu 1 zapalają sie wszystki lampki na czerwono tak jak przy rozruczu silnika ,kiedyś zapalała sie tylko lampka nie wiem jak to nazwać takie kółko zębate, obecnie zapalają sie wszystkie lampki na czerwono, ostatno też włączyły się awaryjne samoistnie, jak sie zapalą lampki blokuje się drązek od biegów i auto nie jedzie, po wyjęciu kluczyka i odczekaniu ok 10 min, udaje się go ponownie uruchomic, po podlaczeniu komputera nie pojawia sie zaden blad, proba kalibracji skrzyni nie powiodla sie , przy awarii pojawia sie rowniez spadek obrotow"...prosze o pomoc ....p.s w serwisie Toyoty zawolali kolo 8-9 tys . a co mechanic to inne zdaniee....usterka jest bardzo klopotliwa ...ratujcie
danier125
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 14 07 2002
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: Toyota Avensis
Silnik: 1.8 127 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2004

20 Gru 2012, 12:03

Witam,

Mam ten sam problem z Corollą z 2004r. Jakiś koszmar. Od 2 tygodni auto stoi w warsztacie, żadnemu skanerowi nie udaje sie połączyć z komputerem w celu zdiagnozowania błędów. Dziś auto stoi w serwisie Toyoty.
Baaaaardzo proszę o namiar na tego fachowca, o którym wspominaliście.
Wg mnie ten problem powinien być objęty akcją serwisową jako usterka zagrażająca życiu. Te skrzynie potrafią przejść w neutrala podczas wyprzedzania. Czy ktoś jeszcze ma ochotę napisać wspólną skargę do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów?

Pozdrawiam,

Ola
o81
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: Toyota Corolla

27 Gru 2012, 16:42

o81 napisał(a):Witam,

Mam ten sam problem z Corollą z 2004r. Jakiś koszmar. Od 2 tygodni auto stoi w warsztacie, żadnemu skanerowi nie udaje sie połączyć z komputerem w celu zdiagnozowania błędów. Dziś auto stoi w serwisie Toyoty.
Baaaaardzo proszę o namiar na tego fachowca, o którym wspominaliście.
Wg mnie ten problem powinien być objęty akcją serwisową jako usterka zagrażająca życiu. Te skrzynie potrafią przejść w neutrala podczas wyprzedzania. Czy ktoś jeszcze ma ochotę napisać wspólną skargę do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów?

Pozdrawiam,

Ola

Witam, mam Toyotę Yaris 2003r, zrobiłam kalibrację koszt mniej więcej 300zł i starczyło to na 4 miesiące. Najlepszym rozwiązaniem jest wymiana sprzęgła, akurat do tej toyoty tylko oryginalna cena okło 1700 zł plus robocizna z kalibracją razem 2500 tyś zł......... :cry: to Szczecin, nie wiem jak w innych miastach...narazie się zastanawiam czy warto ją naprawiać jak to zrobię dam znać.:)
martusia1
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 13 04 2005
Auto: toyota yaris

27 Gru 2012, 19:38

Witam ja wymieniałem sprzęgło cały komplet + wymiana oleju bo miałem 60 tys
Docisk sprzęgła 836zł
tarcza sprzęgła 1442zł
łożysko sprzęgłowe 105zł
olej przekładniowy 83zł +wlanie 80zl
uszczelka korkowa 11zł
toyota Białystok cena brutto
chcieli wymienić komputer i siłownik cena 8000-10000 tys
ale darowałem sobie to wymianę naprawa była jakieś 20 dni temu narazie jest spoko
karino3
Nowicjusz
 
Posty: 34
Miejscowość: podlaskie

02 Sty 2013, 14:37

Witam, byłam dzisiaj u mechanika pojazdów japońskich, którzy pracowali w ASO i założyli swój warsztat po niższych cenach i powiem tak....kalibracji nie robić,(można raz) ponieważ skraca życie sprzęgła i szkoda pieniędzy....po drugie nie ma 100% pewności, że jak wymienimy sprzęgło to auto będzie hulać....żeby sprawdzić sprzęgło trzeba wyjąć całą skrzynię....to już lepiej wszystko wymienić.....pan mi powiedział, że najlepiej wykasować ten błąd i tak w kółko bo tak naprawdę nic się nie dzieje z tą skrzynią i tak jak po kalibracji może pojeździć 4 miesiące lub 2 lata.....najlepiej by było wymienić wszystko wtedy mamy pewność,ze będzie działać, ale to duży koszt!ale napewno mniejszy niż w ASO!!!!!!!! Po za tym znalazłam zamiennik sprzęgła za 400 zł a nie za 1600.....:)jak mówili mi mechanicy,że musi być ORYGINALNE bo zamienników do 2003 rocznika nie ma......więc decyzja należy do was.....nie dajcie się tylko w ...uja zrobić, bo ile mechaników tyle wersji.......Pozdrawiam i wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!!! :P
martusia1
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 13 04 2005
Auto: toyota yaris

02 Sty 2013, 14:41

byłam dzisiaj u mechanika pojazdów japońskich, którzy pracowali w ASO i założyli swój warsztat po niższych cenach


A gdzie ten warsztat, jeśli można spytać?
o81
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: Toyota Corolla

02 Sty 2013, 15:23

Witam,w Szczecinie:)
martusia1
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 13 04 2005
Auto: toyota yaris

04 Lut 2013, 13:37

Radzę dobrze, żeby na przyszłość nie kupować Toyot z półautomatycznymi skrzyniami!
To samo dzieje się m.in. w Corollach!
A razem ze sprzęgłem wymienia się również actuator, czyli wysprzęglik do skrzyni półautomatycznej.
To powinien wymienić mechanik podczas wymiany sprzęgła.
Strimi
Początkujący
 
Posty: 79
Prawo jazdy: 04 05 1985
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Ford S-MAX
Silnik: 2,5
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: MPV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

28 Mar 2013, 09:44

Witam wszystkich.Ku waszej przestrodze.Wcześniejsi przedmówcy mają rację OMIJAJCIE ASO :!:
Ten temat przerabiałam.
Miałam problem ze skrzynią MMT w toyota corolla verso((włanczającY się N).
Udałam się do serwisu Toyota.W kampanii serwisowej wymienili mi sprzęgło, tarcze i elementy srrzęgła.koszt ok 2500zł ale nic nie zapłaciłam.
N nadal się włanczało.Wróciłam do nich.Poinformowali mnie,że czujnik padł.koszt 900zł.Zapłaciłam.Problem jednak był nadal.Byłam u nich średnio raz w miesiącu z tym problemem.
Po kolejnej wizycie oznajmili,że komputer padł koszt 2500zł.
Zabrałam samochód,choc uwierzcie bronili się rękoma i nogami bym tylko go od nich nie zabierała.Od tamtej sytuacji minął już rok a ja nadal jeżdzę.
Znalazłam mechanika który zrobił kalibrację skrzyni biegów.
Nie dajcie się ASO.Pozdrawiam:) :ok:
beciar29
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 19 06 1993
Auto: toyota corolla verso mmt

31 Mar 2013, 00:42

beciar29 napisał(a):Znalazłam mechanika który zrobił kalibrację skrzyni biegów.
Nie dajcie się ASO.Pozdrawiam:) :ok:


Kalibracja podobno jest zalecana co 30 tyś.km. i nie ma problemów.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10348
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

13 Kwi 2013, 10:06

Witam, mam taki sam problem, samochód sam zmienił bieg na N podczas postoju na światłach, następnie po przestawieniu na E nadal jechał i tak sie chyba zaczęło. Potem po wyjęciu akumulatora i ponownym włożeniu nie jedzie ani do przodu ani do tyłu. Jeśli znacie mechanika w Poznaniu, który byłby w stanie to naprawić to proszę o info. Wszyscy do których dzwonie odsyłają mnie do ASO :(
Chrys
Obserwowany
 
Posty: 1
Auto: Toyota Yaris

08 Lip 2013, 17:08

Mam podobnym problem co wszyscy - skrzynia MMT Yaris 1.0 rocznik 2004. Dwa pytania:
1. Macie jakiś warsztat do polecania w Warszawie?
2. Czy tarcza sprzęgła i docisk są od standardowej skrzyni?
Będę wdzięczny za pomoc - MMT = masakra.

Help i dzięki :)
Micha81
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 24 12 2000
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Toyota Yaris
Silnik: 1.0 MMT
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004