Toyota Yaris 1 - problem ze skrzynią biegów

19 Sie 2010, 07:27

Witam wszystkich forumowiczow.
Mam Identyczny problem z moim niedawnym zakupem - Toyota Yaris. Od czasu do czasu zacina sie skrzynia, tj. pozostaje na "N" i niechce wrzucic zadnego biegu. Bylem u mechanika, ktory rozebral cala skrzynie i stwierdzil, ze jest w bardzo dobrym stanie a sprzeglo jest nowiuskie - takze pozostaje elektronika. Bardzo prosze o pomoc.
kynek78
Nowicjusz
 
Posty: 1
Miejscowość: Londyn, Anglia

03 Lip 2011, 14:05

witam posiadam toyote yaris 1.0 VVTi 2004 , czy jest mozliwosc wymiany skrzyni biegów automatycznej MMT na manualną ?? Prosze o odpowiedz.
mucha59
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: Toyota Yaris I 1.0 VVTi

03 Lip 2011, 17:17

mucha59 napisał(a):, czy jest mozliwosc wymiany skrzyni biegów automatycznej MMT na manualną ??

Myślę ze w kazdym sam.jest taka mozliwość nie wyłączając Twojej Yariski...Nalezy jednak najpierw zasięgnąc "języka"u mechanika/nie wymieniacza części :!: :!: /ile taka przyjemnośc będzie kosztowała.... :(
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6172
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

03 Lip 2011, 20:05

ok dzieki za info , dalo to troche optymizmu bo moze da sie yariske uratowac
mucha59
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: Toyota Yaris I 1.0 VVTi

05 Lip 2011, 07:18

Witam użytkowników toyoty yaris ze skrzynią mmt.
Mam podobne problemy. Toyota od czsu do czasu nie chce uruchomić biegu, po włączeniu silnika i przełożeniu dźwigni biegów na "E" lub "R" na ekranie nadal jest N i włączają się wszystkie kontrolki oraz pikanie. Muszę wyłączyć silnik, ale po ponownej próbie włączenia silnika już nie można go uruchomić. Na ekranie świecą się wszystkie kontrolki a rozrusznik nie daje znaków życia. Udaje się go uruchomić dopiero po dłuższym czasie, ponad godzinę. Chciałabym przerobić tę skrzynię na całkowicie manualną. Jeśli ktoś zna warsztat lub człowieka, który to potrafi zrobić, proszę o kontakt na wiadomość prywatną. Pozdrawiam,
Lekka
lekka
Obserwowany
 
Posty: 1
Auto: Toyota Yaris 1_0

14 Sie 2011, 17:39

Witam, przepraszam za odgrzebywanie tematu ale mam podobny problem ze półautomatyczną skrzynią biegów, a mianowicie: skrzynia nie przekazywała napędu i wyrzuca neutral w nieoczekiwanych momentach.
Aktuanie skrzynia w ogóle przestała działać. Zdaniem mechanika pomóc może przeprogramowanie komputera sterującego skrzynią. Czy jest w stanie mi pomóc? Proszę o kontakt.
lck11
Obserwowany
 
Posty: 1
Auto: Toyota Yaris 1,0

26 Sie 2011, 20:46

Witajcie mam problem ze skrzynią półautomatyczną w Toyocie Yarisie .Opiszę cała sytuację.Mam Toyotę Yaris 2003r 1.0 VVTi z półautomatyczną skrzynią biegów ,jeżeli samochód się rozgrzeje (tak sprawdzałem i tak się dzieje nie wiem czy na zimnym też) zostawię auto na N(neutralu) tak na ok minutę to nie mogę wrzucić biegu ani wstecznego(R) ani do jazdy do przodu (E) .Jak wrzucam inny bieg to tylko miga N i nic nie idzie.Aby ruszyć dalej trzeba wyłączyć silnik poczekać aż zgaśnie N czyli ok parę sekund wtedy włączyć silnik (jakby komputer lub sterownik się zresetował)i jest wszystko ok .Jeżeli moglibyście mi pomóc to był bym bardzo wdzięczny . Czekam na odpowiedź pozdro :)
jarobp
Nowicjusz
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Toyota Yaris FORD S-max 2.5tur

19 Paź 2011, 14:41

Mam identyczny problem ze skrzynią mmt. Niespodziewanie się wyłącza,zapala się sygnalizacja awarii skrzyni biegów. Po zatrzymaniu silnika na 3 minuty problem ustępuje. Niestety dzieje się to coraz częściej.Przeczytałem wszystkie posty, jednak nikt nie napisał jak udało mu się problem ostatecznie i tanio rozwiązać. Autko 93 rocznik 77 tys. przebieg.
Pozdrawiam ! Bolek
boleks44
Obserwowany
 
Posty: 1
Auto: Toyota Yaris 1

08 Lis 2011, 15:31

Witam wszystkich jestem nowy ale nie osamotniony. Mam yarisa 2, 1,3 MMT tak wszystko ok ale:
Zrobiłem 70 tys i zaczęło ślizgać się sprzęgło, pojechałem do znajomka,który wymienił komplet na blue print, po założeniu nie chciał do końca włączać biegów . Dotelepał się do kolesia z komputerem ten mu wrzucił jakieś fabryczne ustawienia i zaczął jeżdzic.
Problem polega na tym,że przy ruszaniu 1 i R są uderzenia brak pełzania :(
1. czy potrzeba pełnej kalibracji komputerowej
2. czy winą może być trochę zużyte koło zamachowe w związku z wytartą starą tarczą ( pod koniec starej tarczy też zaczął szarpać przy ruszaniu) - podobno zamachowe może się dopasować do nowej tarczy?
Proszę o odp.
Pozdrawiam
wegert
Obserwowany
 
Posty: 1
Auto: Yaris 1,3

09 Lis 2011, 13:41

Witam serdecznie,

Mam identyczny, jak wspominany wyżej problem ze skrzynią MMT (Yaris 2 2006 1.4 D4D), czyli wyskakujące biegi. Problem był rzadki, ale zaczął narastać i teraz zdarza się to już bardzo często. Uprzejmie proszę o namiary na serwis (może być na priv), o którym wspominaliście w tym wątku wcześniej.

Z góry dziękuję i pozdrawiam!
wojciech /at/ potaczek . pl
toxicum
Obserwowany
 
Posty: 2

04 Lut 2012, 09:16

Jeśli zaczniecie mieć problem z tymi skrzyniami,autko będzie gasło,to w pierwszej kolejności, trzeba przyjrzeć się tarczy sprzęgłowej,jeśli czujnik wychwyci jej nadmierne zużycie,to już autkiem nie pojeździ,sterownik wyłączy zapłon,by nie doszło do uszkodzenia skrzyni,od tego trzeba zawsze zaczynać!
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

09 Lut 2012, 09:45

Mam podobny problem z yariskiem z 2003 r. Zaczęło się od wyrzucania biegu na neutral w czasie postoju samochodu, najczęściej przed światłami, w korku, wystarczyło wyłączyć silnik i po kilku minutach auto zapalało i jeździło. Niestety niedawno wyrzuca bieg również w czasie jazdy i robi to dość często, co staje się niebezpieczne i nie pozwala na korzystanie z auta. Sprzęgło jest ok, bo go rok temu wymieniałam. Dodam, że jestem osobą niepełnosprawną i samochód jest mi niezbędny do codziennego funkcjonowania i pracy, więc bardzo proszę o pomoc, może być na prywatnego maila.
ive
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 01 04 1996
Auto: toyota yaris

12 Lut 2012, 21:35

Znam problem z wyrzucaniem na N podczas jazdy (MMT YARIS 1.0 2004R.)
Moja rada po skończonej gwarancji omijać szerokim łukiem ASO. Tam pracują nie mechanicy, a wymieniacze części. Ich metoda działania - zczytanie błędu z komputera i sprawdzenie w procedurach ci wymienić oraz w cenniku jaki koszt.
W moim przypadku diagnoza "fachowcówz ASO" wymiana komputera i siłowników - koszt 8000zł. Poszukałem ratunku gdzie indziej. Znalazłem mechanika,który dokonał komputerowej kalibracji skrzyni biegów.(50zł) Myślę, że każdy znajdzie takiego w swojej bliższej lub dalszej okolicy. Ja musialem pojechac ok.60km.
Różnica kolosalna. Samochod ruszał energicznie, pojawiło się również pełzanie. Niestety zdaniem mechanika sprzęło należy wymienić z powodu jego nadmiernego zużycia (prawdopodobnie - to również zdanie mechanika, poprzedni właściciel zamontował zamiennik sprzęgła, które nie działa tak jak powinno). Dopuszczalne jest wyłącznie sprzęgło oryginalne co przekłada się na jego koszt tj. 1618zł + wymiana + ponowna kalibracja. Razem ok.2000zł.
Wydatek spory, ale to nie 8000zł w ASO w dodatku wyrzucone w błoto.
Dam znać jak Yariska jeździ po wymianie sprzęgła.
lapa1
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 11 10 2002
Auto: toyota yaris 1.0 MMT

12 Lut 2012, 23:05

Witam Was, potwierdzam wszystkie słowa przedmówcy. Nic dodać, nic ująć.
toxicum
Obserwowany
 
Posty: 2

26 Lut 2012, 10:39

Po wymianie sprzęgła Yariska śmiga jak nowa. Doszedł jeszcze koszt oleju w skrzyni, ale i tak zbliżał się termin jego wymiany ( zalecane co 60tys.km). Razem 2200zł, ale biorąc pod uwagę, że chcieli wymieniać mi komputer za 8000zł - grosze!!!.
Przy wymianie sprzegła wyszło szydło z worka, a mianowicie: poprzedni własciciel prawdopodobnie przy pojawieniu się problemu ze skrzynią (przy pomocy "złotej rączki"?) zregenerował sprzęgło poprzez nabicie na tarczę nowej okładziny.
Regeneracji wystarczyło na 2 lata (ok.15tys.km.) Nie polecam tej metody naprawy sprzęgła w MMT, ale....jak ktoś ma nóż na gardle... można spróbować.
lapa1
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 11 10 2002
Auto: toyota yaris 1.0 MMT