Transmiter FM do aut bez androida i bluetooth

11 Lut 2021, 14:02

Siemka jak w tytule szukam transmiter FM. Wcześniej kupiłem pierwszy lepszy i mówiąc delikatnie jest badziewny, co chwile trzeszczy, ma beznadziejny mikrofon, nie jestem w stanie rozmawiać na głośnomówiącym. Coś do polecenia macie do starych aut?
Kamciol
Nowicjusz
 
Posty: 3

11 Lut 2021, 15:28

Powiem Ci ze to zależy jak trafisz, wcale jakość nie idzie to w parze z cena, często kupiłem tańszy lepszy niż 2-3 razy droższy. Szukaj takiego który ma częstotliwość 108.00, to nie używana częstotliwość i ja korzystając z niej nie mam żadnych problemów z zakłóceniami.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16103
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

11 Lut 2021, 15:46

Jak chcesz używać takiego transmitera do rozmów po BT to warto poszukać takiego na kablu z podłączeniem pod zapalniczkę żeby można było go umieścić wyżej na desce przez co mikrofon lepiej wychwyci twój dźwięk rozmowy.

Kao napisał(a):Szukaj takiego który ma częstotliwość 108.00, to nie używana częstotliwość i ja korzystając z niej nie mam żadnych problemów z zakłóceniami.
Ja też jej używam i nawet w dużym mieście nie zauważyłem problemów a ta częstotliwość mają chyba wszystkie transmitery. Przy kupnie warto zwrócić jeszcze na to jaki mają BT 4.0 czy 5.0 im wyższy tym lepszy. Ja u siebie dodatkowo mam ustawiona głośność na nim nie na maksa tylko dwie kreski niżej bo jak było na maksa to zniekształcał trochę a tak gra idealnie :)

Ja na swoim (BLOW 74-138) słuchałem muzyki przez BT i z karty SD i jakość jest naprawdę akceptowalna. Nawet jak puszczałem z telefonu muzykę z Youtuba to nieźle grało.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9721
Zdjęcia: 34

11 Lut 2021, 15:51

Rokiko napisał(a):ta częstotliwość mają chyba wszystkie transmitery.

Oj powiem Ci ze nie jest łatwo znaleźć taki. Najczęściej jest max 107.8.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16103
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

11 Lut 2021, 16:11

Kao napisał(a):Oj powiem Ci ze nie jest łatwo znaleźć taki. Najczęściej jest max 107.8.
O tym nie wiedziałem bo miałem dwa transmitery i miały taką częstotliwość. Będę to miał na uwadze przy kupnie kolejnego :wink:
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9721
Zdjęcia: 34

18 Lut 2021, 10:02

Kupiłeś coś sensownego ??
ikculap
Obserwowany
 
Posty: 2
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    400 obserwacji, 40 decyzji i jeden błąd co dwie minuty
    Szacuje się, że typowy kierowca co dwie minuty dokonuje 400 obserwacji, podejmuje 40 decyzji i popełnia jeden błąd(1). Większość z tych decyzji podejmowana jest nieświadomie. Jest to proces wykorzystujący wcześniej wyuczone ...

18 Lut 2021, 10:51

ikculap napisał(a):Kupiłeś coś sensownego ??
Co dokładnie potrzebujesz? Chodzi o to jakie funkcje ma spełniać taki transmiter FM, mp3, rozmowy, karta SD?
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9721
Zdjęcia: 34

19 Lut 2021, 09:06

Jeśli mowa o transmitery to gorąco polecam firmę Baseus. Niedawno zakupiłem sprzęt z tego sklepu i sprawuje się co najmniej świetnie.
Karol09283
Obserwowany
 
Posty: 1

19 Lut 2021, 09:12

Karol09283 napisał(a):polecam firmę Baseus
Jaki dokładnie kupiłeś model i czy ma on BT 5.0?
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9721
Zdjęcia: 34