Uwaga rower

27 Wrz 2019, 08:38

kraskeusz napisał(a):sytuacja którą spotykam codziennie latem to 2, 3 i więcej rowerów jadących obok siebie na drodze gdzie jest dosłownie zakręt za zakrętem
To jest jakaś plaga bo ja to też obserwuję że potrafią sobie jechać obok siebie i gadają a przecież tak nie można raz że bezpieczeństwo a da że przepisy tego zabraniają. Wydaje mi się że są osoby które pewnych rzeczy nie rozumieją dopóki nie dostana jakiegoś mandatu lub nie stanie się jakaś krzywda.

Ostatnio jadę obok droga rowerowa i jedzie dwóch rowerzystów na jednej wysokości jeden po ulicy drugi po drodze rowerowej i sobie gadają ;/ Najlepsze jest to że niektórzy nic sobie z tego nie robią a jak zwrócisz uwagę to jeszcze są na ciebie wściekli...
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

20 Lis 2019, 21:42

W pełni się zgadzam.
kamaill
Nowicjusz
 
Posty: 6

22 Lis 2019, 12:16

Zacznijmy od tego że prawdopodobnie większość rowerzystów nie ma karty rowerowej/prawa jazdy i/lub nie znają przepisów, dlatego jeżdżą jak chcą....
grzegorek22
Początkujący
 
Posty: 96

20 Gru 2019, 09:03

Naprawdę nie ma takiego przepisu zobowiązującego rowerzystę do zwolnienia/zatrzymania się przed jednią?! Własnie miałam taką sytuację, 8 rano przed szkołą, Warszawa, duży ruch i pieszych i rowerzystów i korki. Skręcam w prawo na zielonym, ustępuję kilku pieszym pierwszeństwa i powoli ruszam a na ścieżkę rowerową jeszcze pędzi z lewej rowerzysta i jest oburzony, że zareagowałam za późno i był zmuszony zwolnić i lekko ominąć auto na ścieżce. Ja w końcu też mam zielone a on jest daleko! Czyli ja muszę jechać powolutku a on nie musi nawet zwalniać i ma prawo mnie opie...ać? Nie ma przepisu ograniczającego prędkość rowerzysty przekraczającego jednię na skrzyżowaniu? Uwaga rower
Honda12345
Obserwowany
 
Posty: 1
Zdjęcia: 1

20 Gru 2019, 09:22

Honda12345 napisał(a):ustępuję kilku pieszym pierwszeństwa i powoli ruszam a na ścieżkę rowerową jeszcze pędzi z lewej rowerzysta i jest oburzony, że zareagowałam za późno i był zmuszony zwolnić i lekko ominąć auto na ścieżce
Rowerzysta powinien dzwonić przed skrzyżowaniem i tak samo upewnić się czy może przejechać przez nie bezpiecznie. Ograniczenia prędkości Z tego co wiem nie ma jest ograniczenie na ścieżkach rowerowych na których rowerzysta nie powinien poruszać się z prędkością większą niż 25 km na godzinę natomiast przy dojeżdżaniu do skrzyżowania powinien zwolnić. Rozumiem twoją sytuację Bo nie raz się spotkałem taką reakcją rowerzystów którzy przejeżdżają przez skrzyżowanie na zielonym świetle z bardzo dużą szybkością kierowca skręcając na przykład w prawo, a rowerzysta jadąc z tyłu z prawej strony z taką dużą prędkością jest praktycznie dla kierowcy niewidoczny z dużej odległości.

Myślę że tu przydałaby się zmiana w przepisach na przykład na taką że na wszystkich skrzyżowaniach które przecina ścieżka rowerowa rowerzysta powinien być zobligowany do zmniejszenia prędkości i przejeżdżać przez nie z maksymalną prędkością do 10 km na godzinę. Tu na pewno sporo problemów zostało by automatycznie rozwiązanych.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

21 Gru 2019, 09:11

Cichy77 napisał(a):Rowerzysta powinien dzwonić przed skrzyżowaniem i tak samo upewnić się czy może przejechać przez nie bezpiecznie.

Z tego co wiem, to nie ma niestety takiego zapisu w ustawie. Chyba że coś zmienili?
Cichy77 napisał(a):Z tego co wiem nie ma jest ograniczenie na ścieżkach rowerowych na których rowerzysta nie powinien poruszać się z prędkością większą niż 25 km na godzinę natomiast przy dojeżdżaniu do skrzyżowania powinien zwolnić.

Tego też chyba nie ma w ustawie? Zmieniali coś ostatnio?
Cichy77 napisał(a):Myślę że tu przydałaby się zmiana w przepisach

Dokładnie :!: Na chwilę obecną rowerzyści i piesi mają największe przywileje i dlatego niestety wydaje im się, że są królami dróg. Niestety nie zdają sobie sprawy z tego, że w przypadku spotkania z samochodem, to oni są najbardziej poszkodowani.
Najgłupszy jest przepis, który wszedł ostatnio, że podczas skrętu w lewo samochodem, z prawej może cię wyprzedzić rowerzysta jadący prosto. I jak skręcasz w lewo i go potrącisz, to twoja wina, bo masz obowiązek go przepuścić. Mimo, że wyprzedza cię z prawej i jedzie prosto, a ty skręcasz :!: :!: :!: Najgłupszy przepis jaki wszedł ostatnimi czasy :!:
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jak przygotować się Rajdu Dakar na 130 procent!
    Rajd Dakar to jedno z największych wyzwań dla sportowców. Blisko dwa tygodnie i dziewięć tysięcy km walki w nieznanym terenie, w piekielnym upale i twardej rajdówce, w której trzeba podejmować dziesiątki ...