VW Passat B6 vs. BMW E9X vs. BMW E6X vs. Audi B8

20 Gru 2015, 18:14

Witam !. Przymierzam się do zakupu auta na około 3 lata, mój roczny przebieg kształtuje się w okolicy 20-25 tysięcy rocznie i są to głównie trasy do pracy 20 km w jedną stronę, wypady weekendowe około 100 km w jedną stronę i 1-2 razy do roku trasy po 1000- 1400 km. Styl jazdy umiarkowany, nie lubię głaskać pedału gazu ale też bez katowania.

Moje obecne auto to BMW E46 więc sercem jestem za BMW jednak z rozsądku jestem w stanie poświęcić RWD (chociaż niechętnie)

Budżet do 40k zł.

Moje typy samochodów które biorę pod uwagę (w kolejności uzależnionej od stopnia zainteresowania przez moja osobę)

1. BMW E92

2. Audi A4 B8

3. BMW E60

4. BMW E90

5. VW Passat B6

Jeżeli chodzi o wersje silnikową to skłaniam się ku benzynie z możliwością wstawienia dobrej instalacji gazowej w przyszłości jednak nie jest to priorytetem i nie chciał bym żeby rozwijała się dyskusja na temat tego czy warto czy nie warto zakładać gaz.

Liczę na ciekawą dyskusję :yes:
M1cHaL11
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 13 09 2010
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: BMW E46
Silnik: 2.0 136 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

20 Gru 2015, 18:48

Ja powiem tak na super ciekawą dyskusję bym nie liczył bo tutaj sporo osób nie cierpi koncernu VW :D
Także od razu będzie że Audi czy Passat to badziewia ale..do rzeczy..
Jeśli chodzi o Passata to pomijając fakt że silniki FSI/TSI nie są super udane i są niepewne, nie założysz w prosty sposób LPG ,więc odpada, zostaje zwykły 1,6 ale kiepsko jedzie..no chyba że pójdziesz w diesla 1,9 tdi zły to nie byłby pomysł ale czy warto?

Więc jak Passat koniecznie to 1,6 albo 1,9 tdi

Z Audi jest problem bo A4 B8 to nie ten budżet wg mnie ;) i też benzyniaki oparte na FSI wtrysku
Ale spokojnie kupisz A4 B7 i ja bym wybrał 1,8T + LPG

A jak odpadają to pozostaje BMW
Lovato34
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 452
Miejscowość: Wlkp
Prawo jazdy: 18 08 2002
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: VW Golf 4
Silnik: 1,8T
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

20 Gru 2015, 19:33

Dlatego Passat jest na ostatnim miejscu na mojej liście :) Mój tata ma B7 2.0 w dieslu i sobie chwali, jednak osobiście mam wrażenie że prowadzenie tego auta w zakrętach pozostawia wiele do życzenia i wydaje mi się delikatne w porównaniu do E46. Jeżeli chodzi o B8 to zauważyłem że budżet może nie wytrzymać, jednak warto poszukać w przedziale 40-45 k i negocjować cenę, czasami się udaje.

Myślę że najbardziej rozsądnym rozwiązaniem będzie któreś z wymienionych modeli BMW z niezawodnym silnikiem R6 na wtrysku pośrednim, na forach każdy sobie chwali te silniki pod kątem instalacji LPG

W tych pieniądzach więcej jest E60 i są lepiej wyposażone, jednak E90 są młodsze rocznikowo i przepuszczam że mniej zajechane ale z drugiej strony bez M Pakietu tył wygląda trochę jak Lanos.

Jeżeli chodzi o E92 to jestem trochę napalony i jestem w stanie poświecić wyposażenie i mocny silnik, myślę że 320i 170 KM też jakoś daje radę.

Może ktoś zaproponuje jeszcze jakieś nietuzinkowe auto ?
M1cHaL11
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 13 09 2010
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: BMW E46
Silnik: 2.0 136 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

20 Gru 2015, 19:50

Lexus/Infiniti/Acura?
E60 będzie droższe w utrzymaniu bo to segment wyżej niż pozostałe.

Zobacz jeszcze Volvo
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

lexus IS: Przy tym modelu będzie ciężko z LPG - wtrysk bezpośredni.
[link do oferty na Allegro wygasł]
LS
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

MB C-klasa
[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]
H.legend
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Kieł
Stały forumowicz
 
Posty: 2420
Auto: Nie mam

20 Gru 2015, 20:41

Dzięki za propozycje :)

Mam 25 lat, nie mam dzieci więc bardziej pociągają mnie sportowe sylwetki i właśnie podsunąłeś mi ciekawą propozycję z Lexusem IS, wcześniej nie spoglądałem w stronę tej marki :ok:
M1cHaL11
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 13 09 2010
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: BMW E46
Silnik: 2.0 136 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

20 Gru 2015, 20:44

napisałeś to:
Lovato34 napisał(a):Ja powiem tak na super ciekawą dyskusję bym nie liczył bo tutaj sporo osób nie cierpi koncernu VW :D
Także od razu będzie że Audi czy Passat to badziewia ale..do rzeczy..

i od razu dodałeś wyjaśnienie dlaczego tak jest:
Lovato34 napisał(a):Jeśli chodzi o Passata to pomijając fakt że silniki FSI/TSI nie są super udane i są niepewne, nie założysz w prosty sposób LPG ,więc odpada, zostaje zwykły 1,6 ale kiepsko jedzie..no chyba że pójdziesz w diesla 1,9 tdi zły to nie byłby pomysł ale czy warto?

Więc jak Passat koniecznie to 1,6 albo 1,9 tdi

także to raczej kwestia nie forumowiczów, a gamy silnikowej :mrgreen:

Popieram co do wyboru A4 B7 1,8T :ok:
Co do Lexusa IS 250 to instalacja kosztuje "jedynie" 7000zł właśnie przez wtrysk bezpośredni :?
Jak chcesz LPG to zdecydowanie lepiej kupić e90 325i ale uwaga na plastikową podłogę bagażnika, którą trzeba wzmocnić.

Ode mnie propozycja Citroena C5.

M1cHaL11 napisał(a):podsunąłeś mi ciekawą propozycję z Lexusem IS, wcześniej nie spoglądałem w stronę tej marki :ok:

Gwarancja spokoju serwisowego okraszona nietuzinkowością tak można to skwitować :ok:
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Pasażerowie, nogi w dół!
    W Polsce ponad 90% kierowców i pasażerów zapina pasy(1). Mogą one jednak nie spełnić swojej funkcji, jeśli nie zapniemy ich prawidłowo i nie zajmiemy odpowiedniej pozycji. Kierowca powinien ustawić zagłówek, ...