VW Polo 2001 - dolanie płynu hamulcowego do silnika.

14 Gru 2023, 12:14

Dzisiaj wykazałam się dramatycznym gapiostwem i chcąc uzupełnić olej dolałam przypadkowo płynu hamulcowego. Nie dużo, ale jednak. Na szczęście nie odpalałam silnika i nie wiem co robić. Umówić się na wymianę oleju od razu? I tak, wiem, zrobiłam głupio, popełniłam błąd wynikający z gapiostwa, więc wolałabym jakieś porady niż pytania jak do tego doszło. Z góry dziękuję za pomoc.
Kalafior89
Nowicjusz
 
Posty: 3

14 Gru 2023, 13:20

Najlepiej by było wymienić olej z płukaniem silnika. Czyli spuścić na zimno to co jest w czasie spuszczania wlać od góry trochę świeżego oleju niech przeleci przez silnik. Dalej po spuszczeniu całości zalać jakimś najtańszym olejem i pozwolić mu popracować tak żeby się rozgrzał po czym spuścić olej i wymienić filtr oleju. Na koniec zalać odpowiednim olejem. Ja tak bym to zrobił.

Ważne, żeby nie odpalać silnika z tym płynem hamulcowym w układzie i jak najszybciej zrobić tą procedurę spuszczenia oleju.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

14 Gru 2023, 14:40

Dziękuję za odpowiedź. Natrafiłam też w internecie na pompy którymi można od góry wyciągnąć olej. Czy jest sens kupować coś takiego i ściągnąć ile się da? niestety mieszkam na wsi z dala od mechanika i szukam rozwiązania co zrobić by nie odpalić samochodu, a zalać jakimś olejem i do mechanika na wymianę zajechać.
Kalafior89
Nowicjusz
 
Posty: 3

14 Gru 2023, 14:52

Kalafior89 napisał(a):Natrafiłam też w internecie na pompy którymi można od góry wyciągnąć olej. Czy jest sens kupować coś takiego i ściągnąć ile się da?
Nie zda to egzaminu niestety. Najlepiej by było podnieść przód na podnośniku raz z jednaj raz z drugiej i podstawić jakieś najazdy lub kobyłki tak żeby można było dostać się pod silnik i spuścić olej. Dalj jak napisałem wyżej...

Zamiast kombinować z takimi odsysarkami do oleju może znajdź kogoś kto Ci w tym pomoże i lepiej już takiej osobie zapłacić za pomoc.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

14 Gru 2023, 14:55

Ale mi chodzi tylko i wyłącznie aby jak najwięcej tego oleju ściągnąć żebym mogła dojechać do mechanika i zminimalizować ryzyko uszkodzenia silnika.

Czy to w takim wypadku tez większego sensu nie ma?
Kalafior89
Nowicjusz
 
Posty: 3

14 Gru 2023, 15:01

Nie ma sensu bo możesz odciągnąć większość oleju bez tego płynu. Ponowne zalanie oleju do silnika może nie zmienić sytuacji więc takie działanie raczej bym odpuścił.

Lepiej pokombinować z dostępem i spuścić przez korek oleju z miski olejowej.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

14 Gru 2023, 18:34

A jaki jest problem z lawetą? Autko na lawetę ( nie powinno ta być jakaś kosmiczna cena ) i do mechanika. Mechanik spuści olej, zrobi płukankę i zaleje świezy olej. I po kłopocie.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

15 Gru 2023, 17:34

dodam tylko tyle że zrób to bardzo szybko bo płyn hamulcowy ma właścicości żrące więc może gdzieś coś uszkodzić,typu uszczelnienia
toyman40
Stały forumowicz
 
Posty: 1286