Wymiana rozrządu

Wymiana rozrządu

27 Lis 2017, 18:32

Witam. Mam do wymiany rozrząd w civicu vi 1.4 90km. Poprzedni właściciel (znajomy) mowil ze obecny wytrzyma jescze ok. 15kkm. I tu pytanie czy zamienniki których jest pełno w cenie 200zl dadzą radę? Jak się pewnie domyślacie na droższy mnie nie stać. Dodam ze na zimnym silniku (tylko) piszczy pasek lub rolka.
2 primo czy mechanik może ocenić ile pojezdzi obecny rozrząd? Bo jeśli byloby to jescze trochę to bym to przełoŻył i uzbieral na drozszy sprzęt. Lecz nie wiem czy to nie jazda na ryzyku. Pozdrawiam.
MotoLove
Początkujący
Awatar użytkownika

Prawo jazdy od: 07 07 2017
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Nie mam

Re: Wymiana rozrządu

27 Lis 2017, 19:57

MotoLove napisał(a):Mam do wymiany rozrząd w civicu vi 1.4 90km. Poprzedni właściciel (znajomy) mowil ze obecny wytrzyma jescze ok. 15kkm.

Nie należy się kierować tym, co ktoś mówi, tylko przestrzegać określonej kilometrami wymiany.
MotoLove napisał(a):I tu pytanie czy zamienniki których jest pełno w cenie 200zl dadzą radę?

Wszystko zależy od producenta konkretnej części.
MotoLove napisał(a):na zimnym silniku (tylko) piszczy pasek lub rolka.

Tak więc należy zlokalizować co piszczy i wymienić. Jak tego nie zrobisz, to samochód w każdej praktycznie chwili może odmówić ci posłuszeństwa.
MotoLove napisał(a):czy mechanik może ocenić ile pojezdzi obecny rozrząd?

Nie - mechanik zapyta kiedy był wymieniany i może jedynie powiedzieć czy trzeba już wymieniać, bądż ile jeszcze można przejechać km. Ale do tego musi wiedzieć, kiedy rozrząd był robiony. Oczywiście nie chodzi o datę a o przebieg.
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nowe tablice rejestracyjne do 2020 roku dla samochodów elektrycznych Nowe tablice rejestracyjne do 2020 roku dla samochodów elektrycznych
    Ministerstwo podało że od przyszłego roku będą nowe tablice rejestracyjne dla samochodów elektrycznych. Chodzi o to żeby z daleka można było odróżnić taki w 100% elektryczny pojazd od innego np. hybrydowego. ...
    LED-owa rewolucja LED-owa rewolucja
    Jeszcze niedawno za szczyt nowoczesności uchodziły reflektory biksenonowe, jednak ich kariera już dobiega końca – dziś nowe modele aut coraz częściej wyposażane są w reflektory LED. Mało kto wie, że pierwszym samochodem ...

•