Wypadek co dalej...? Samochód niezdatny do jazdy.

11 Cze 2019, 09:12

Dzień dobry,
Nie mogę zaleście w internecie odpowiedzi na pytanie.
Po wypadku samochód jest niezdatny do jazdy jego wartość jest nadal wysoka. Gdzie należny odholować taki samochód, mieszkając na blokach nie mam miejsca parkingowego. Co w przypadku gdy wypadek był poza granicami kraju? Proszę o poradę na przyszłość.
wsnr
Nowicjusz
 
Posty: 4
Auto: Ogar 205

11 Cze 2019, 09:23

Jeżeli nie byłeś sprawcą kolizji to samochód może zabrać w ramach ubezpieczenia laweta do warsztatu w którym powstałe szkody zostaną naprawione na koszt ubezpieczyciela z polisy sprawcy. Wtedy tak naprawdę nic Cię nie interesuje i po pewnym czasie odbierasz naprawione auto.

Jeżeli sprawcą byłeś ty i nie miałeś AC to auto odholowujesz na własny koszt czyli zamawiasz lawetę i zawozi ci samochód w miejsce które wyznaczysz. tu najlepiej jest to zrobić od razu do warsztatu w którym planujesz naprawę żeby dwa razy nie płacić za taką usługę. W warsztacie prosisz o wycenę i dalej już wszystko uzgadniasz z nimi, oczywiście wszystko na własny koszt.

wsnr napisał(a):Co w przypadku gdy wypadek był poza granicami kraju?
Wszystko zależy od tego czy masz AC czy nie oraz czy byłeś sprawcą zdarzenia.
W najgorszym przypadku jak nie masz AC i byłeś sprawcą zdarzenia możesz odholować auto na jakiś tymczasowy parking po czym załatwisz sobie jego transport do Polski i tu naprawisz szkodę. W pozostałych przypadkach raczej ubezpieczyciel pomoże załatwić wszystko będąc w kontakcie z Tobą.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Brak snu to jak nadmiar alkoholu u kierowcy
    Powodów zmęczenia i niewyspania może być wiele, przede wszystkim jednak to brak odpowiedniej ilości snu. Zachowania zaspanej osoby za kierownicą są równie niebezpieczne jak tej kierującej pojazdem pod wpływem ...