Wypadek co dalej...? Samochód niezdatny do jazdy.

Wypadek co dalej...? Samochód niezdatny do jazdy.

11 Cze 2019, 10:12

Dzień dobry,
Nie mogę zaleście w internecie odpowiedzi na pytanie.
Po wypadku samochód jest niezdatny do jazdy jego wartość jest nadal wysoka. Gdzie należny odholować taki samochód, mieszkając na blokach nie mam miejsca parkingowego. Co w przypadku gdy wypadek był poza granicami kraju? Proszę o poradę na przyszłość.
wsnr
Nowicjusz
 
Posty: 4
Rejestracja: 27 Kwi 2017, 11:05
Auto: Ogar 205

Re: Wypadek co dalej...? Samochód niezdatny do jazdy.

11 Cze 2019, 10:23

Jeżeli nie byłeś sprawcą kolizji to samochód może zabrać w ramach ubezpieczenia laweta do warsztatu w którym powstałe szkody zostaną naprawione na koszt ubezpieczyciela z polisy sprawcy. Wtedy tak naprawdę nic Cię nie interesuje i po pewnym czasie odbierasz naprawione auto.

Jeżeli sprawcą byłeś ty i nie miałeś AC to auto odholowujesz na własny koszt czyli zamawiasz lawetę i zawozi ci samochód w miejsce które wyznaczysz. tu najlepiej jest to zrobić od razu do warsztatu w którym planujesz naprawę żeby dwa razy nie płacić za taką usługę. W warsztacie prosisz o wycenę i dalej już wszystko uzgadniasz z nimi, oczywiście wszystko na własny koszt.

wsnr napisał(a):Co w przypadku gdy wypadek był poza granicami kraju?
Wszystko zależy od tego czy masz AC czy nie oraz czy byłeś sprawcą zdarzenia.
W najgorszym przypadku jak nie masz AC i byłeś sprawcą zdarzenia możesz odholować auto na jakiś tymczasowy parking po czym załatwisz sobie jego transport do Polski i tu naprawisz szkodę. W pozostałych przypadkach raczej ubezpieczyciel pomoże załatwić wszystko będąc w kontakcie z Tobą.
Cichy77
Stały forumowicz
 
Posty: 2742
Zdjęcia: 11
Rejestracja: 25 Sty 2018, 16:52
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jak Lexus zwiększa bezpieczeństwo na drogach? Jak Lexus zwiększa bezpieczeństwo na drogach?
    Nowoczesne systemy multimedialne, klimatyzacja schładzająca wnętrze w sekundy czy ciekawy design sprawiają, że kochamy nowoczesne samochody, ale to niespotykany dotąd poziom oferowanego przez auta bezpieczeństwa imponuje ...
    BMW i3 Concept Coupe - nieograniczony dostęp do sieci BMW i3 Concept Coupe - nieograniczony dostęp do sieci
    Dzięki funkcjom systemu BMW i ConnectedDrive model BMW i3 Concept Coupe ma nieograniczony dostęp do sieci. Przy w pełni naładowanych akumulatorach układ napędowy BMW eDrive, w który wyposażono BMW i3 Concept Coupe, ...

  •