4/5 drzwiowy hatchback do 45tyś.

Re: 4/5 drzwiowy hatchback do 45tyś.

17 Mar 2012, 10:54

Jak będziesz chciał sprowadzić takie 2 letnie Polo z Niemiec to zakładając mały przebieg(np. do 50tys. km) i bezwypadkowość wyjdzie Ci ze wszystkim tyle co nowa u nas po rabatach, zupełnie nieopłacalne.
Dlatego zdecydowana większość 2-3 letnich sprowadzonych aut to wraki odkupione przez handlarzy od ubezpieczalni, innych się nie opłaca sprowadzać.
Jasiek90
Stały forumowicz

Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy od: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

17 Mar 2012, 14:07

A co powiecie na Kupione w polskim salonie od pierwszego właściciela roczne lub dwuletnie autko ?
Na allegro można dostać takie Polo za 40-50tyś Przy czym cena takiego nowego w salonie to ponad 60tyś (Dziś byłem w salonie w Krakowie) Czy jeżeli z takim autkiem pojechał bym do ASO to sprawdzą mi je dokładnie czy było wypadkowe czy coś było malowane, zawieszenie itp.
Głównie chodzi mi o to czy jak podepną go pod komputer i wszystko będzie OK to daje to pewność że auto nie jest wypadkowe czy może potrafią już to sprzedawcy obejść ?
Prosiłbym o wyczerpującą wypowiedź na ten temat :)

Z góry dziękuję i Pozdrawiam
michalo051
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 20 09 2011
Auto: Fiat Panda 1.1 54km

17 Mar 2012, 17:14

Powiem Ci, że zamiast pchać się w niepewnego VW lepiej kupić coś nowego i masz spokój, bo komputer w ASO nie pokaże jak był traktowany przez poprzedniego właściciela. Nikt też normalny nie sprzedaje prawie nowego auta które jest sprawne - za duża strata.

Ja w czwartek odebrałem ix20 1,6/125KM Comfort z 2011r - na żywo wygląda o wiele lepiej niżna zdjęciach :D(tego co Ci proponowałem wcześniej). Całe auto wyniosło mnie 55,5k (6k rabatu) i dorzucili mi opony zimowe, lakier metalik oraz czujniki parkowania. Nie będe wspominał już o dywanikach czy chlapaczach za które VW każe sobie dopłacić. Za ~45k dostałbyś 1,4/90KM Classic Plus zamiast gołego Polo ze słabszym silnikiem.
Polo jest strasznie mały w środku w porównaniu do ww i wg mnie lepszym wyborem jest Hyundai z racji wysokiej wygodnej pozycji za kółkiem zamiast gnieździć się w Polówce - chodź mi się podoba to wg mnie jej cena jest grubo przesadzona. W dodatku słabe wyposażenie w tej cenie i silniczek słabiutki (mówie o nowych). Radzę sie przjechać do salonu Hyundaia, bo warto zapoznać się z ofertą wyrzedaży a o bezawaryjność nie ma co się martwić - inaczej nie wybrałbym drugiego krzywego H
Atutem jest najlepsza gwarancja na rynku - 5 lat na WSZYSTKO bez limitów km
Życie jest zbyt krótkie aby jeździć nudnymi samochodami.

IS 200 by dzida
lexus-is-200-od-dzidy-vt91140.htm
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 113
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy od: 05 05 2008
Auto: Lexus IS 200
Silnik: 2,0 R6 155KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

17 Mar 2012, 20:21

dzida napisał(a):Atutem jest najlepsza gwarancja na rynku - 5 lat na WSZYSTKO bez limitów km

Jesteś pewien? lepiej dokładnie przeczytaj czy na wszystko i na jaki okres. Gwarancja 7 lat w KIA to lipa.
robbydzia
Aktywny
Awatar użytkownika

Auto: citroen, chevrolet

18 Mar 2012, 11:19

@dzida

Nie wiem czy w ogóle oglądałeś polówkę ale ja byłem w salonie i miałem możliwość zorientowania się więc tak :
Po ustawieniu siedzenia na moją odległość (a jeżdżę w fotelem najdalej wysuniętym z całej rodziny bo mam 188cm) Wszedłem do tyłu i miałem jeszcze kilkanaście centymetrów luzu..
Gwarancja w VW jest na dwa lata + tam coś więcej na karoserie a co do ceny to nie wiem czy masz rację bo zaproponowano mi za 60k Polo Highline Silnik oczywiście 1.2 TSI 105KM czyli najbogatszą wersję oczywiście z klimą, radniem, tempomatem, czujnikami parkowania, alarmem, metalik, światła do jazdy dziennej, przeciwmgłowe, oczywiście autko na alufelgach 15" , z przodu fotele sportowe, regulowana w dwóch płaszczyznach kiera obszyta skórą, lewarek i ręczny w skórze, szyby i lusterka w elektryce no i wszystko inne co w standardzie jest czyli abs, esp, asr itd...

Twój huyndai też jest tak wyposażony ? Noi wg. autocentrum Huynadai pali cały litr więcej :P
michalo051
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 20 09 2011
Auto: Fiat Panda 1.1 54km

18 Mar 2012, 11:21

bo skąd wzięłyby się żarty, że po to dali 7 lat gwarancji, bo 6 czeka się na części :P :lol:

W programie używany gwarantowany, który polecał kolega wyżej masz pewność co jest z autem bo to potwierdza certyfikat DEKRA! Przemyśl jeszcze raz czy nie warto poszperać w necie polskich salonach (i oczywiście tych programach sprzedaży samochodów używanych) bo możesz znaleźć bardzo dobre okazje i niekoniecznie musi to być VW...
Pzdr from ŁDZ,
Basiu

Peugeot 107 RC
ArcherPAF
Początkujący
Awatar użytkownika

Miejscowość:
Prawo jazdy od: 18 11 2006
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: P 107 RC
Silnik: 1.0 +
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Przeziębienie lub grypa, a czas reakcji kierowcy Przeziębienie lub grypa, a czas reakcji kierowcy
    Mocne przeziębienie lub grypa mogą opóźnić czas reakcji kierowcy nawet o 10%. Dodatkowo na szybkość działania w sytuacji awaryjnej mogą także negatywnie wpływać zażywane leki. "Kierowca musi zachowywać się odpowiedzialnie. ...
    Samochody koncepcyjne BMW Design Samochody koncepcyjne BMW Design
    Samochody koncepcyjne to doskonałe pole do popisu dla projektantów. Od elektrycznych układów napędowych, przez drzwi otwierane do góry, po nowatorskie materiały nadwozia – koncepty zawsze wybiegają ...

• Re: 4/5 drzwiowy hatchback do 45tyś.

18 Mar 2012, 13:24

Co do gwarancji w Hyundaiu te 5 lat jest na WSZYSTKO tak jak powiedziałem, bo inaczej nie brałbym w ciemno więc siłą rzeczy musiałem się wgłębić w jej warunki. Gwarancja 7 lat w Kii ma wykluczenia dlatego też nie jest ona najlepsząna rynku ale większość wrzuca obie marki do jednego worka pod tym względem a tu jest zasadnicza różnica.
    Żaden producent nie przebija Hyundaia w warunkach gwarancji - posłuchaj tego co w tym się orientuje i przejżał mnóstwo ofert w ostatnim czasie ;)

Oglądałem Połowke ale też Golfa i Golfa Plusa - najprzestronniejszego z tej trójki, bezpośredniego konkurenta ix20. Golf ma o wiele mniej miejsca nie mówiąc o Polo więc nie ma co się sprzeczać co do wielkości wnętrza. Golf Plus jest na poziomie ix20 ale kosztuje o 15k więcej. Dla Twoich rodziców nieocenioną zaletą byłoby to, że do samochodu wchodzisz a nie wsiadasz a długie trasy nie męczą bo siedzisz w wygodnej pozycji (jak na krześle) a nie leżysz.
    W kwesti wyposażenia:
    Za 45k dostajesz Polo z podstawowym silnikiem
    [link wygasł]
    lub ix20 też z podstawowym silnikiem ale w 2giej wersji wyposażenia (Classic +), w której brakuje chyba tylko ESP ale ma sterowanie z kierownicy radiem i jest o wiele większy za tą samą cenę (tu porównałem roczniki 2011)
    [link wygasł]
    Za 60k dostaniesz Hyundaia ix20 1,6/125KM w wersji Style (bogatsza jest tylko Premium) z 2011r - tam masz już, skórę, czujniki deszczu i parkowania, alusy 16", ESP z funkcją HAC (wspomagania wjazdu pod górę), wszystko to co wymieniłeś i troche więcej...
    tu masz specyfikację:
    http://www.hyundai.pl/systemUploadFiles ... e_ix20.pdf
    bagażnik 440l z podwójną podłogą i przesuwaną tylną kanapą...
    [link wygasł]

lub 1,6/125KM Comfort z 2012r a jeśli pali zbyt dużo to zawsze można kupić mniejszy 1,4/90KM

Musisz się przejechać z rodzicami do salonu Hyundaia i obejżeć, bo nie ma co się upierać przy jednym modelu i ograniczać sobie wybór. A co do kwestii bezawaryności nie masz naprawde co się martwić bo silnik jest prosty, tańszy w naprawach, a nie jakieś wysilone TSI z turbiną z niepewną przyszłościa.
    Życie jest zbyt krótkie aby jeździć nudnymi samochodami.

IS 200 by dzida
    lexus-is-200-od-dzidy-vt91140.htm
    dzida
    Forumowicz VIP
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 113
    Miejscowość: Biłgoraj
    Prawo jazdy od: 05 05 2008
    Auto: Lexus IS 200
    Silnik: 2,0 R6 155KM
    Typ: Sedan/Limuzyna