4/5 drzwiowy hatchback do 45tyś.

05 Mar 2012, 11:09

Tak się składa, że Hyundaie i Kie są produkowane w Czechach czyli ma więcej wpólnego z Europą niż Koreą. Tu też zostały zaprojektowane :)
Co do wymiany żarówek i odwiedzania przez to serwisu to nie tyczy się tylko francuzów ale i niemców i japońców - po prostu zależy od modelu. W dzisiejszych czasach każdy samochód jest przesycony elektroniką, nie ma co ukrywać.
Fiat i może być składany w systemie niewolniczym ale co z tego jak auta są udane i porządne? W innych fabrykach napewno jest tak samo.

Dokładnie, to jest najgłupsze, że odrzucamy auta przez głupie stereotypy. Niemieckie produkty to juz nie to samo co 15-20 lat temu ale wiele osób nie dopuszcza tego do siebie. Wg mnie auta na F niczym nie ustępują od nich ale jak komuś się nie podoba znaczek na masce to już nic nie można poradzić. Ale ja wole mieć za cenę Polówki auto o klasę większe z lepszym wyposażeniem.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

05 Mar 2012, 15:06

poleć rodzicom Hyundaia i30 nowego kupisz za 47.000 (przynajmniej ja za tyle kupiłem) silnik to benzynka 1.4 110 koni a i wyposażenie ma konkretne, pozycja do prowadzenia też ok i miejsca sporo, tylko że do tej ceny musisz szukać rocznika 2011 bo 2012 to juz są troche droższe.
Gordu
Nowicjusz
 
Posty: 44

05 Mar 2012, 17:47

Powrócę jeszcze do pytania:
Diesel czy Benzyna ?
Czy kupując auto używana tylko rok z drugiej ręki nadal jest ważna gwarancja ?
Czy gwarancja obejmuje takie rzeczy jak hamulce, zawieszenie, filtry czy to uznane jest jako zuż zużywający się sprzęt i nie podlegający gwarancji ?
michalo051
Nowicjusz
 
Posty: 18
Prawo jazdy: 20 09 2011
Auto: Fiat Panda 1.1 54km

05 Mar 2012, 22:35

michalo051 napisał(a):Diesel czy Benzyna ?


Na rożnych portalach znajdziesz dużo artykułów. Wybór paliwa zależy od charakterystyki używania samochodu. Poczytaj
diesel-czy-benzyna-vt43953.htm
albo nawet cały portal polecę (przed zakupem)
http://kupujemyauto.com.pl/

michalo051 napisał(a):Czy kupując auto używana tylko rok z drugiej ręki nadal jest ważna gwarancja ?

tak oczywiście, gwarancja fabryczna jest ważna na samochodzie bez względu na użytkownika/właściciela

michalo051 napisał(a):Czy gwarancja obejmuje takie rzeczy jak hamulce, zawieszenie, filtry czy to uznane jest jako zuż zużywający się sprzęt i nie podlegający gwarancji ?

to co wymieniłeś akurat wlicza się w zakres "części eksploatacyjnych", choć w szczególnych przypadkach też mogą podlegać pod gwarancję. Szczegóły znajdziesz w każdej książce gwarancyjnej.
Pzdr from ŁDZ,
Basiu
ArcherPAF
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 61
Miejscowość:
Prawo jazdy: 18 11 2006
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: P 107 RC
Silnik: 1.0 +
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

06 Mar 2012, 18:37

a ja polecam odbywać jazdy testowe , wtedy niestety japońce odpadają , a wygrywaja jakieś skody 1.2 TSI . tutaj doradzanie nie ma sensu ... wiadomo że mazda 2 czy i20 czy kia rio to tez jakieś tam pojazdy no ale właśnie jakieś i nie podejmuje się decyzji bez jazdy testowej . ja za 45 tyś na miasto albo kupiłbym fabie TSI albo fiata linea
x50sr
Początkujący
 
Posty: 244
Miejscowość: małopolska

06 Mar 2012, 19:23

czyli jeżeli chodzi o komfort z jazdy to VW, Seat, Skoda wygrywa ?
Pokazałem rodzicom większość tych aut i chyba najlepszym wyjściem było by odwiedzić kilka salonów i pooglądać auta ew. odbyć jazdę próbną. Czy wiecie może czy gdzieś w Małopolsce diler VW prowadzi także sprzedaż sprawdzonych samochodów używanych ?
Oraz czy jeżeli chciałbym np. sprawdzić takią Skode, lub Seata i umówić się na jazdę próbną to raczej już jest to jednoznaczne z zakupem, chodzi o to że raczej w grę wchodzi zakup używanego auta (jeżeli jest to VW, Skoda itp..) I ciężko szukać danego auta używanego i jechać czasami kawał drogi do właściciela.


P.S Pokazałem rodzicom większość samochodów i są najbardziej zainteresowani tą Polówką, myślę że benzyna 1.2 TSI.
Czy jeżeli chodzi o części zamienne to jaka marka wygrywa pod względem dostępności i ceny ?
VW, Skoda, Seat, Kia, Huyndai... ??

Z góry dzięki za odpowiedzi :)
michalo051
Nowicjusz
 
Posty: 18
Prawo jazdy: 20 09 2011
Auto: Fiat Panda 1.1 54km
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Renault 5 Prototype - samochód elektryczny
    Renault 5 Prototype pokazuje ambicje marki – Renault chce upowszechnić dostęp do samochodów elektrycznych dzięki modelowi, który wejdzie do sprzedaży w 2024 roku. Stylistyka nowego modelu nawiązuje do ...

07 Mar 2012, 15:42

michalo051 napisał(a):P.S Pokazałem rodzicom większość samochodów i są najbardziej zainteresowani tą Polówką

No i się im wcale nie dziwie...Fajny wygląd,bardzo dobre wykonanie i dobre prowadzenie ;)
W moich żyłach etylina,zamiast serca turbina :D
vwmaniak
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 806
Miejscowość: Za górami za lasami ;)

08 Mar 2012, 17:16

Dzięki za odpowiedzi.
Mam jeszcze pytanie, co konkretnie oznacza skrót TSI przy pojemności silnika?
Opłaca się dokładać do takiego silnika czy lepiej zwykły np. 1.4 ?

Pozdrawiam :)
michalo051
Nowicjusz
 
Posty: 18
Prawo jazdy: 20 09 2011
Auto: Fiat Panda 1.1 54km

09 Mar 2012, 15:41

Skrót TSI oznacza silnik benzynowy turbodoładowany
W moich żyłach etylina,zamiast serca turbina :D
vwmaniak
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 806
Miejscowość: Za górami za lasami ;)

09 Mar 2012, 17:19

Piszecie o pierdołach typu żarówki :oops: Wiadomo NOWE JEST NOWE!!!!! Osobiście POLECAM:
1, KIA RIO (nowy model)
2, CHEVROLET AVEO (nowy model)
3, dokładając 4k można kupić CHEVROLETA CRUZE 5d :!: :idea: (bazuje na oplu astra)

Odnośnie VW i aut z jego grupy, to za 45k można kupić ubogą wersję zwłaszcza w porównaniu z KIA, dodatkowo sama jakość materiałów w grupie VAG jest mizerna, twardo, szaro i szorstko, dobra jakość zaczyna się tam powyżej 60k.
Nie mam pojęcia czym się ludzi podniecają mówiąc o autach VAG, przecież to jest lipa jak każda inna lub gorzej :idea: ceny z kosmosu, używane auta przewartościowane........ aaaa szkoda gadać. :mrgreen:
robbydzia
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 440
Auto: citroen, chevrolet

09 Mar 2012, 19:38

robbydzia co ty gadasz za głupoty,polo ma najlepsze materiały w klasie,bardzo wysokiej jakosci,daje namiastkę klasy kompaktowej w miejskiej.Poczytaj trochę albo podejdz do salonu i posiedz sobie
W moich żyłach etylina,zamiast serca turbina :D
vwmaniak
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 806
Miejscowość: Za górami za lasami ;)

10 Mar 2012, 13:49

Dla pewnośći przeczytaj specyfikację i opis deski rozdzielczej. W tej klasie do 45k KIA ma najlepsze materiały wykończenia, nalepsze wyposażenie, najlepszy silnik, stosunek ceny do jakiści i wyposażenia.

Link do specyfikacji
http://fota-groblewski.com/title,Nasza_ ... d,871.html

Tak wiec nie ogladałeś wersji podstawowej i niższej to nie "gadaj" :wink:
robbydzia
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 440
Auto: citroen, chevrolet

16 Mar 2012, 19:33

Witam,
Przepraszam z góry za taką przerwe ale jakoś w tygodniu nie miałem czasu zainteresować się tą sprawą.
Możecie mi polecić gdzie szukać ofert używanych aut poza allegro ? Będzie to 2-3 letnie autko Oraz Jak najlepiej sprawdzić takie autko (Raczej będzie to polo, ale jeżeli trafi się coś ciekawego to czemu nie ;p ) Myślałem żeby podjechać do ASO i podpiąć autko pod komputer, sprawdzić podwozie i ogólnie stan wizualny zapomniałem o czymś ? Ile ASO weźmie za taką kontrole ?
michalo051
Nowicjusz
 
Posty: 18
Prawo jazdy: 20 09 2011
Auto: Fiat Panda 1.1 54km

16 Mar 2012, 21:55

http://www.volkswagen.pl/samochody_uzywane/
http://uzywanygwarantowany.pl/
http://www.uzywanejaknowe.pl/
itd.
2,3 letnie auta to tylko w komisach dealerskich, czasem można trafić coś po jazdach testowych bądź podemonstracyjny, masz gwarancję i pewność co do przeszłości.
Na pewno trzeba unikać tak młodych aut sprowadzonych.
Jasiek90
Stały forumowicz
 
Posty: 2899
Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

16 Mar 2012, 22:07

A jeżeli chciałbym sam sprowadzić takie Polo z Niemiec (Kolegi rodzina prowadzi komis) Jeżeli samochód z tamtąd posiada sprawdzony przebieg warto nad nim pomyśleć czy tam też tak kombinują jak u nas ?
michalo051
Nowicjusz
 
Posty: 18
Prawo jazdy: 20 09 2011
Auto: Fiat Panda 1.1 54km