Auto kupione bezpośrednio od Niemca lub Szwajcara

Auto kupione bezpośrednio od Niemca lub Szwajcara

14 Lut 2016, 12:35

Witam

Planuję zakup auta z Niemiec lub Szwajcarii, a dokładnie Audi A6 3.0 diesel lub BMW 5 e60 3.0 diesel od roku 2006.

Sprawa wygląda tak, że mam dwóch szwagrów. Jeden jest rodowitym Szwajcarem, a drugi jest Polakiem mieszkającym w Niemczech z pełnymi prawami obywatelskimi.
No i tu moje pytanie. Jeśli jeden z moich szwagrów kupiłby auto na siebie, przerejestrował je w Szwajcarii lub Niemczech, a później sprzedał mi auto już dajmy na to na terenie Polski czy będę zwolniony z jakiś opłat np. z akcyzy w wysokości 18,6%. Poniosę tylko koszta przerejestrowania auta w Polsce ?

P.S Jeśli chodzi o Szwajcarię wiem, że muszę załatwić dokument stwierdzający, że auto zostało wyprodukowane na terenie UE żeby nie płacić 10% cła.
Bardzo proszę o informacje jakby wyglądała rejestracja takiego auta, bo już od pewnego czasu ten temat mnie nurtuje, a nie mogę odnaleźć żadnej sensownej informacji na ten temat.

Z góry dziękuję
Brumm
Obserwowany
 
Posty: 1
Rejestracja: 14 Lut 2016, 12:22
Auto: BMW 3

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Sprawdź swoje punkty karne online Sprawdź swoje punkty karne online
  Ministerstwo Cyfryzacji w ramach systemu Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców udostępniło nową, wygodniejszą metodę sprawdzenia punktów karnych jakie mamy na swoim koncie za wykroczenia w ruchu drogowym. ...
  Nowy hybrydowy crossover Toyota C-HR Nowy hybrydowy crossover Toyota C-HR
  Toyota zademonstrowała produkcyjną wersję hybrydowego crossovera C-HR na targach w Genewie w marcu tego roku. Świat poznał wygląd auta z zewnątrz i pierwsze szczegóły specyfikacji, jednak producent nie pokazał jeszcze ...

 •  
  • Mercedes-Benz SLR Mclaren Roadster 722s, tył
   Wnętrze Volvo XC90
   BMW E30 - 291 KM, 334 NM, 2
   Bentley Continental GT coupe interior - wnętrze - 2011