Auto zastępcze z OC sprawcy???????

04 Lip 2016, 10:00

gawronrob napisał(a):Te koszty nie są takie wielkie i zasadniczo pokrywwane są z ubezpieczenia OC sprawcy jeżeli dobrze to uzasadnisz


Warto pamiętać, że Rzecznik Finansowy konsekwentnie opowiada się za prawem poszkodowanych do auta zastępczego. Podążają za tym także wyroki Sądu Najwyższego dotyczące [link do Ubea wygasł]
I tak np. z tych wyroków wynika, że poszkodowany ma prawo do auta zastępczego, nawet jeśli w okolicy jego zamieszkania jest rozbudowana komunikacja miejska lub kiedy poszkodowany nie prowadzi działalności gospodarczej.

Zatem nie trzeba udowadniać, że auto jest nam rzeczywiście niezbędne do przeżycia, byśmy mieli do niego prawo. Ważniejsze jest zwrócenie uwagi na to, jakie auto wynajmujemy i skąd - powinno być podobnej klasy do tego, które zostało uszkodzone w wypadku i ceny w wybranej przez nas wypożyczalni nie powinny być znacząco wyższe od przeciętnie obowiązujących w danym mieście.
Ubea
Początkujący
 
Posty: 117
Miejscowość: Wrocław
Auto: Opel Astra
Paliwo: Benzyna

10 Sie 2016, 14:43

Też niewiele wiedziałem dopóki nie natrafiłem na Rentxcar, gdzie bardzo miła obsługa wszystko mi wyjaśniła i pomogła w trudnej chwili. Zdecydowałem się na ich pomoc ze względu na polecenie przez przyjaciela, który kiedyś korzystał z ich usług po wypadku, kiedy potrzebował [reklama] samochodu zastępczego z OC sprawcy[/url]. Wszystko odbyło się bez najmniejszych problemów, przyjechali i przywieźli auto oraz zholowali skasowany. Dostał samochód w świetnym stanie i nie musiał się o nic martwić, bo ich firma współpracuje z prawnikami, którzy od lat specjalizują się w tego typu przypadkach. Radzę się nie zastanawiać tylko koniecznie dzwonić do nich i niczym się nie martwić!
Ostatnio edytowany przez MotoAlbercik, 08 Wrz 2016, 09:17, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Reklama
karool123
Obserwowany
 
Posty: 1
Auto: Audi A4

12 Sie 2016, 17:11

Ja z własnego doświadczenia mogę polecić dobrą firmę która oferuje samochody zastępcze z oc na terenie Warszawy. Firma nazywa się [reklama] Posiadają fajne auta i bardzo przyjemną obsługę. Rónież ktoś mi ją polecił wcześniej.
Ostatnio edytowany przez MotoAlbercik, 08 Wrz 2016, 09:14, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Reklama
Marcin8216
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 03 04 1998
Przebieg/rok: 29tys. km
Auto: skoda fabia
Silnik: 1.9 TDI
Paliwo: Diesel
Typ: MPV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

07 Wrz 2016, 15:17

Ja korzystałem z pomocy firmy [reklama] - W ogóle nie zajmowałem się niczym, powiedziałem tylko co potrzebuje i pyk myk i załatwili wszystko za mnie, oczywiście z OC sprawcy wypadku ma się rozumieć. Mogę ich polecić z całego serca
Ostatnio edytowany przez MotoAlbercik, 08 Wrz 2016, 09:18, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Reklama
piegus
Początkujący
 
Posty: 98
Auto: fiat

07 Gru 2016, 15:18

Z tego co wiem, to ubezpieczalnia oddaje pieniądze dopiero po wynajmie, a nie daje na wynajem. Co więcej, należy nam się to tylko, jeżeli nie mamy innego środka do przemieszczania się(inny samochód, motocykl). Dobre jest to, że komunikacja miejska nie jest wliczana w to.
Ari1234
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 14 05 2010
Przebieg/rok: 18tys. km
Auto: Fiat Cinquecento
Silnik: 900
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

22 Mar 2017, 19:05

Obecnie towarzystwa płacą chętniej za wynajem
autokult
Nowicjusz
 
Posty: 11
Miejscowość: Szczecin
Prawo jazdy: 19 01 1972
Przebieg/rok: 6tys. km
Auto: Audi A4
Silnik: 2,0
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

07 Kwi 2017, 13:58

Tutaj dowiecie się wszystkiego samochodzie zastępczym z OC sprawcy:

[link do mFind wygasł]
mfind
Aktywny
 
Posty: 488
Zdjęcia: 4
Auto: Volvo S40

30 Maj 2017, 13:27

Upowszechniła się opcja aut zastępczych z oc sprawcy. Coraz więcej ludzi tak robi, i słusznie. Ja sam ostatnio miałem auto zastępcze z oc sprawcy katowice kiedy moje stało u blacharza. Bardzo dobra opcja.
Ulvernes
Obserwowany
 
Posty: 1
Auto: Punto

04 Lip 2017, 11:15

Też się właśnie niedawno o tym dowiedziałem z tego ARTYKUŁU. Bardzo fajna opcja rekompensaty.

"Biorąc pod uwagę jak dynamiczny i intensywny jest ruch samochodowy w mieście, trudno byłoby dziwić się temu, że będziemy mieli w nim do czynienia z relatywnie wysoką szansą na zaistnienie stłuczki. Z tego względu również nas, także wtedy, gdy jesteśmy wyśmienitymi doprawdy kierowcami, spotkać może podobna sytuacja, dlatego gdy się to stanie nie załamujmy rąk, lecz zorganizujmy sobie szybko darmowe auto opłacone z oc sprawcy.

Polegaj przy stłuczce na aucie zastępczym opłaconym z OC sprawcy
Nie jest jednoznacznym pozbawienie Cię możliwości dotyczących auta tylko dlatego, że dotknęła Cię stłuczka. Aby osoby, które nie ponoszą za takie wydarzenie winy mogły się dalej cieszyć użytecznością samochodu istnieją auta zastępcze bezpłatnie z OC sprawcy w Łodzi, jakie są znakomitą usługą, która w kontekście takich właśnie sytuacji sprawdzić się będzie mogła doprawdy wyśmienicie. Jak sugeruje opis samej usługi, nie będziemy musieli wyprowadzać jakichkolwiek pieniędzy z naszych kont po to, by opłacić możliwość polegania na takiej właśnie maszynie. Doskonałe auta zastępcze bezpłatnie z OC sprawcy w Łodzi to sposób dla nas, byśmy dalej cieszyli się wielką użytecznością samochodu nie mogąc jednocześnie korzystać z własnego modelu. Dzięki takiej usłudze będzie możliwe w dalszej mierze dynamiczne poruszanie się po mieście i cieszenie się szybkim załatwianiem naszych spraw.

Stłuczki to domena nie tylko kierowców niedoświadczonych, wszak wynikać mogą one zaledwie z jednej strony wypadku, bez naszej praktycznie winy. Stąd też dobrze, że istnieją usługi takie jak opisany w niniejszym artykule wynajem, zupełnie bezpłatny, auta zastępczego. Taka możliwość pozwala kontynuować wszystkim osobom potrzebującym samochodu do codziennej pracy ich obowiązki.
"
Kamilxxx2
Nowicjusz
 
Posty: 11
Prawo jazdy: 13 11 1993
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Opel Astra F
Silnik: X14XE
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1924

20 Lip 2017, 07:43

Bez ponoszenia opłat (z wyjątkiem opłat za benzynę) możemy poruszać się samochodem udostępnionym nam przez ubezpieczyciela lub przez wypożyczalnię samochodów. Jest ono niejako ubezpieczone przez sprawcę wypadku. Często nawet jeśli auto zastępcze jest dostępne to tylko na kilka dni. Cała procedura opisana jest np tutaj http://kolekcjoner.auto.pl/auto-zastepc ... o-oferuje/
TomekKania
Nowicjusz
 
Posty: 7
Prawo jazdy: 16 07 2004
Auto: Golf 4

21 Lip 2017, 11:56

Ja pracuje w Europejskim Centrum Odszkodowań zajmujemy sie odszkodowaniami dopłatami do odszkodowań ponieważ firmy zanizaja odszkodowania . Także mamy auta zastępcze dla osob poszkodowanych w kolizji . My zajmujemy sie cała dokumentacja . Jeżeli chcesz czegoś sie dowiedzieć ZADZOWN lub napisz sms 698055179
ADrabik
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 15 06 2010
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Audi a6 b6
Silnik: 2.8 benzyna 192 km
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

01 Sie 2017, 18:31

Oczywiście, że są takie firmy w stolicy. Bardzo miłą obsługę, szybko, bez stwarzania zbędnych problemów otrzymałem Forda z firmy Bziuk.
Leather
Nowicjusz
 
Posty: 15
Prawo jazdy: 17 09 1932
Przebieg/rok: 17tys. km
Auto: Nie mam

06 Mar 2018, 12:04

Można też skorzystać z usług tej firmy http://www.uniqueservicepartner.pl/indywidualni/ zapewniają oni auto zastępcze do czasu usunięcia usterki/naprawy.
waldemar111
Nowicjusz
 
Posty: 8
Prawo jazdy: 18 02 1989
Auto: G3