Benzyna+LPG w trasę ( 50k km rocznie )? do 20 tyś zł

16 Lut 2016, 00:33

Hej,

Tak jak w temacie skłaniam się ku kupnie samochodu, codziennie po 200 km ( trasa Pionki >> Warszawa ).
Kupno planuje kwiecień / maj ale już zaczynam powoli się rozglądać ( wolę wiedzieć co mogę w tej cenie dobrego wyrwać ), co w tej cenie jest ok a co nie :-)
Dlaczego nie chce diesla? Ponieważ ciężko trafić dobrego z polskiego salonu, a tym bardziej ceny wymian i napraw mnie dobijają :-(

Najważniejsze:
Typ: Sedan, Kombi lub SUV
Paliwo: Benzyna + LPG
Silnik: do 2,5? tak aby silnik się nie męczył
Max prędkość: do 120 km na trasie ( 70% trasy 100-110, 20% wjazd do miasta, 10% korki )
Zalecenia: Super by było jakbym się mieścił z 900 zł miesięcznie w opłatach, szukam auta które będzie kupione z polskiego salonu z zarejestrowanym przebiegiem, raczej nic sprowadzanego, bardzo ważnym punktem jest bezpieczeństwo jak i wygoda
Środki: 19k-21k PLN + 2-3 tyś na montaż LPG
Rok produkcji: od 2002
Ilość km miech/rok: 4-5k km/50-55k km
To co trafia w mój gust to:
• Toyota Avensis II
• Honda Accord
• Opel Vectra ( ale zbiera bardzo słabe opinie na temat korozji :( )
• Kia Sportage
• Toyota RAV4
• Peugeot 407
• Volvo S60 << jak z jego utrzymaniem ??
• Skoda Octavia II
• Skoda Superb I
• Volvo S40

Jeżeli macie jeszcze jakieś inne propozycje trzymające się tych USP to by było super :p
Ogólnie mało się znam na tym wszystkim także też potrzebuje waszych opinii :-) Najważniejsza jest wytrzymałość auta, wygoda i bezpieczeństwo :-)

Jak będą potrzebne jeszcze jakieś informacje to śmiało proszę pytajcie :-)

Dzięki z góry!
Jozek10
Początkujący
 
Posty: 79
Auto: peugeot 306

16 Lut 2016, 05:53

Vectra C nie rdzewieje. Przy takich przebiegach może Honda Accord VII 2.0, Mazda 6 2.0, Hundai Sonata 2.4, Volvo S80 I 2.0T/2.4, Citroen C5 II 2.0, Saab 9-3 1.8T, Opel Vectra C/Signum 2.0T, Ford Mondeo Mk3 2.5 V6. Wszystko pod LPG.
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

16 Lut 2016, 07:26

Volvo S60 to najlepiej w wolnossaku 2.4, dobry pod gaz o ile masz dobrego gazownika. Serwisowanie nie jest takie drogie jak powszechnie się uważa. W okolicach W-wy masz sporo dobrych niezrzeszonych serwisów Volvo. Więcej o S60 możesz się dowiedzieć od właścicieli - zapaleńców z volvoforum.pl spotykają się w W-wie dość często, robią spotkania w każdą ostatnią niedzielę miesiąca "pod mostem" i co czwartek wieczorem pod stadionem narodowym, możesz tam podjechać i rozejrzeć się, koledzy chętnie pomogą.
Szukasz nowego Volvo, pomogę w wyborze modelu, konfiguracji, przy negocjacjach z dealerami. Znajdę dobrą ofertę na auto i finansowanie, bez zobowiązań. Auta do zamówienia i od ręki, demo dealera, używane z sieci dealerskiej Volvo.
Zapraszam na priv.
Rom33
Stały forumowicz
 
Posty: 1566
Zdjęcia: 227
Miejscowość: Wisła
Prawo jazdy: 15 07 1997
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo V50
Silnik: 2.0 D 136KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

16 Lut 2016, 09:58

Hej,

Sonata odpada niestety bo są tylko sprowadzane :( << chociaż przyznam że tez mi się podoba, ale to ktoś musiałby sprowadzić dla siebie x lat temu abym mógł być chociaż w 80% pewien że auto jest ok,

Mazde 6 ciężko dorwać zakonserwowaną, to samo z mondeo ( chociaż mondeo mi się nie podoba )

A jak to jest z utrzymaniem Saaba ? Słyszałem że ciężko z częściami,

Jeżeli chodzi o volvo to raczej nie serwisował bym go w Warszawie dlatego że do niej codziennie będę dojeżdżać 100 km w jedną stronę :-) Więc nie opłaca mi się zostawiać samochodu i jechać busem czy taxi do domu :p Raczej serwis będzie prowadzony u lokalnego mechanika u którego mam inne samochody od x lat :-)

A jak wypada Avensis z LPG i wgle Toyota ?
Jozek10
Początkujący
 
Posty: 79
Auto: peugeot 306

17 Lut 2016, 18:11

Ponawiam pytanie :-)

Bardzo proszę o odpowiedzi za wszystkie będę wdzięczny :-) ( nie moge nic ciekawego znaleźć w necie z toyotą i gazem, wiem że camry 2,4 i 3,5 działa ok :-) )
Jozek10
Początkujący
 
Posty: 79
Auto: peugeot 306

17 Lut 2016, 19:37

Mój pierwszy post tutaj... (...) Jestem nowy, a więc witam..

No więc do rzeczy..

Też szukam samochodu dla siebie. Poprzednie sprzedałem dość szybko.. :ok:
I przedstawione przez Ciebie kryteria mam podobne, tylko że dopuszczam możliwość ściągnięcia z Niemiec (mam źródełko-pewniaka z którego kupuję za każdym razem pojazd dla siebie). Nigdy nie latałem na LPG, więc tu się "biję" myślami. Ach ta cena na stacjach tego LPG..

Orientując się w temacie samochodów.. z tego co wymieniłeś..
głębiej zastanowiłbym się nad volvo s60 (nie znam możliwości samochodu - totalnie). Z opinii wynika, że auto godne zainteresowania, podobno bardzo dobre. Sam poszukuję kogoś, żeby mnie wsadził do takiego auta i pozwolił obejrzeć. Zgłaszam swoje zainteresowanie.

Skoda Octavia II. No właśnie. Dosyć "wyjściowa" jeżeli chodzi o wygląd, natomiast w kwestii silnikowej, bezobsługowej rewelacyjną pracą na LPG to 1.6/102KM. I tu jej zalety się kończą. Słabiutkaaaaa.. miałem "czeszkę", znam możliwości..

I teraz jakże znienawidzony przez społeczeństwo VW Passat 2.3 V5/150KM 2003r.
Znajomy ma. Włożył tam "junkersa". Przyzwoicie to lata powiem szczerze.. niby nudny do obrzydzenia rekompensujący dobrymi właściwościami jezdnymi.. zawieszenie tam nie skrzypi nie stukają..3 rok jeździ bez problemu.. na zegarach już pond 310tys. km.

Swoją drogą szwagier ma Galaxa z 2003r z pochodzącym z VAGa silnikiem 2.3/143 na LPG i nic nie robi..

No i ostatnimi czasy jestem zachwycony samochodem kuzyna z którym latam do pracy. A więc kupił Vectrę C 3.2/211KM V6. Włożył tam "junkersa". Wywala mu cały czas "CHECK". Niby to na jałowym chodzi, ale nierówno. Nie mogą temu stawić czoła "domowi" mechanicy. No tak.. "Stać na konia, stać na wóz".. chyba nie chce się dowiedzieć ile mogą kosztować potencjalne naprawy. Podobno niewiele więcej od przeciętnego auta.. Ale sama jazda tym to bajka..
czuć tą moc po prostu no i ten pomruk silnika.. a tam prawie 280tys. km rewelacja..

Wujek miał Sonatkę tą 2.4 z USA, sam z nią przypłynął. Jak sam powiada, gdyby nie ten wypadek w którym nią uczestniczył to jeździłby do jej końca. Dobry miał z nią układ. On dbał, ona latała. Wakacje w Europie..

no to poleciałem teraz z tekstem..

zerknij na mazdę 6 2.3/166KM. Podobno też daje radę.. Osobiście oglądałem 3 w sedanie 2.0/150KM. Fajna, ale ruda bierze 2007r na potęgę..

a może jakieś Audi? 2.4/165KM (piszę z pamięci, zdaje się, że jest taka moc)

a ja już jestem taki wybredny, że dalej będę jeździł matizem... (dopóki dopóty euro nie zjedzie w dół). Mam wrażenie, że wszyscy mają bezproblemowe samochody a jak ja kupię to się zacznie.. :o

Będę zaglądał, pozdrawiam.
ArKL
Nowicjusz
 
Posty: 27

29 Lut 2016, 00:56

Wracając do tematu:

A co myślicie np o 50 tyś km rocznie i założeniu gazu do takich samochodów jak:

Peugeot 308:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Peugeot 407:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Toyota Avensis: [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł] ( trochę daleko )
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Opel Vectra:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - trochę spory przebieg
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Ford Focus:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]

Alfa Romeo:
[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] << chyba troche mały silnik...
[link do oferty na Allegro wygasł]

Dodge Caliber:
[link do oferty na Allegro wygasł] << bardzo mi się podoba wygląd, ( troche kwadratowy ) ale nie wiem jak się nim jeździ, jak wytrzymuje trasy i jaki jest koszt utrzymania,

Skoda Octavia:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - tak wiem od dealera, ale czy wgle opłaca się patrzeć na tą wersję ?


Ogólnie kobieta kusi w stronę avensisa, pytanie czy da się go normalnie zagazować tak aby nie miał żadnych problemów później ??
Zastanawiam się również nad niższą klasą niż wcześniej wymieniałem: ford focus oraz peugeot 308 - czy warto brać te samochody pod uwagę na takie trasy ??
Przypominam dodatkowo aby nikt nie wracał na początek tematu : codziennie 210 km ( 5 dni w tyg ), zależy mi na: wygodzie, w miarę taniej eksploatacji wraz z tankowaniem, bezpieczeństwie no i niezawodności jak to każdemu :-)

Jeszcze raz dzięki za wszystkie odpowiedzi i pomoc :-)
Jozek10
Początkujący
 
Posty: 79
Auto: peugeot 306

29 Lut 2016, 05:19

Do Avensisa 2.0 i Octavii nie założysz (tanio) LPG, bo jest wtrysk bezpośredni. Focus też nie jest polecany pod LPG.
W tym budżecie to z powyższych pozostaw Vectrę i 407.
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

29 Lut 2016, 07:21

Octavia ma beznadziejny silnik + niska cena od handlarza :/
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

29 Lut 2016, 09:02

Ok to octavia i avensis odpada,
Własnie mocno interesuje mnie 407 i vectra, tylko nie wiem jeszcze dokładnie jak z eksploatacją i spalaniem w gazie :-). Vectra podobno jest dobrze ocynkowany a jak z 407??

A peugeot 308 ?? Jak z komfortem jazdy i eksploatacją + założenie gazu ( czytałem że ten 1.6 vti 120 KM jest polecany ), będzie się mocno męczył na trasie??

Podobno w przeciwieństwie do 307 która się sypała jest dużo lepszy, a aktualnie mam 306 i 406 gdzie są to na prawdę ( odpukać ) dobre auta :-)
Jozek10
Początkujący
 
Posty: 79
Auto: peugeot 306

29 Lut 2016, 09:13

Najlepsza będzie akurat tutaj Sonata 2.4. Silnik jest na 4 garach, trwały i mało awaryjny. Samochód bardzo solidny.
Wynalazki typu 407 sobie odpuść. Mają swoje kaprysy.
noisy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2615
Zdjęcia: 21
Miejscowość: Tomaszow
Prawo jazdy: 27 02 2003
Auto: Superb
Silnik: 1.8T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

29 Lut 2016, 09:16

Tak ale jeżeli chodzi o Sonatę to wszystko jest sprowadzane,
Sprowadzane może być 10x po wypadku i złożone z 4 aut, dlatego chce tylko te samochody co pochodzą z polski i były serwisowane w ASO :-)

A bardziej od sonaty podoba mi się magentis :D
Jozek10
Początkujący
 
Posty: 79
Auto: peugeot 306

29 Lut 2016, 10:43

A to w Polsce nie ma wypadków? Co z tego, ze auto może byc z Polski i było "serwisowane" w ASO jak jeździł nim burak, który lał oliwe z Biedronki...
Nie wiesz na co trafisz.
80% aut jakimi jeździłem w życiu były sprowadzone i włos mi z głowy nie spadł, ani portfel nagle się nie opróżnił.
Trzeba podchodzić zdroworozsądkowo.
Jest auto w dobrym stanie to się je kupuje i guzik mnie to obchodzi czy to jest auto krajowe czy sprowadzone.
Takie jest moje podejście :)
Zdobądź trochę wiedzy jak nie wpaść na minę to ucelujesz coś ciekawego, albo sam pojedź na zachód i sobie przyprowadź jak nie ma w kraju aut, które Cie interesują.
noisy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2615
Zdjęcia: 21
Miejscowość: Tomaszow
Prawo jazdy: 27 02 2003
Auto: Superb
Silnik: 1.8T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

29 Lut 2016, 11:14

To znaczy wiesz trochę dziwne według mnie jest to że np w Niemczech za auto z takim i takim przebiegiem płacić 20 tyś zł a tutaj 15 tyś :D.
Ogólnie nie chciałbym auta od handlarza, samochód oczywiście zawsze sprawdzam :-) jadę na stację i widzę historie + stan auta ( chociaż zdarzyło mi się tak że w ASO Toyota Radom powiedzieli mi raz przebieg 85 tkm, a podczas sprzedaży 150tkm gdzie zrobiłem tym autem 20 tkm :D )

Jeżeli miałbym kupować samochód sprowadzony to na 100% nie może być to auto które jest poniżej 4 lat w Polsce, no i oczywiście od prywatnego użytkownika który był po to auto a nie handlarza :p

Według mnie z budżetem poniżej 35 tyś nie ma sensu jechać samemu i marnować czasu na kupno auta :-)
Jozek10
Początkujący
 
Posty: 79
Auto: peugeot 306

29 Lut 2016, 11:58

Noisy ma racje, w PL też są wypadki. Inna sprawa, że zasadniczo niewiele ludzi w kraju ma wysoką (ba, jakąkolwiek) kulturę serwisową. Kupują "niezniszczalne" auta jak Toyoty, VW, Mercedesy i nic przy nich nie robią bo "przecież on jest bezawaryjny", nie mając świadomości, że czasami przydałoby się wymienić olej, płyn chłodniczy/hamulcowy...
Ja, w zasadzie mój ojciec kupił w 2011r Focusa 1.6 TDCI sprowadzonego z Niemiec. Mimo że był to złoty okres diesli, kupiliśmy auto z prawdziwym przebiegiem, 100% bezwypadkowe, bez żadnego wkładu na start z wyjątkiem opłat za sprowadzone auto. Można? Można
Obecnie gość rozwinął swoją działalność i prowadzi komis. Wtedy był jeszcze drobnym handlarzem ( z tego co pamiętam w ofercie miał tylko Focusa, którego kupiliśmy). Tutaj jego komis [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] a tutaj interes jego brata [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14079
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004